Arşivler

Vestel, 25 gence kariyer imkanı sunuyor

vestelVestel, bu yıl beşincisini düzenlediği Yönetici Adayları Programı kapsamında üniversiteden yeni mezun olmuş geçlere kariyer olanağı sağlıyor. Vestel 5. Yönetici Adayları Programı’na başvurular 18 Haziran’a kadar devam ediyor.

Vestel, Taht Oyunları dizisinden ilham alan program duyurusunda “demir tahtın değil, işinin kralı” olacak adaylar aradığını söylüyor. Yönetici Adayları Programı’nı başarıyla tamamlayanlar sadece iyi bir kariyer fırsatı yakalamakla kalmıyor, Vestel tarafından sunulan ücretsiz MBA, Yetenek Yönetimi Programları sayesinde kişisel ve mesleki gelişimlerini de devam ettiriyor.

Vestel, üniversiteden yeni mezun genç yetenekleri geleceğin yöneticileri olarak yetiştirmek için Vestel Yönetici Adayları Programı’nın beşincisini başlattı. Bugüne kadar düzenlediği dört programla 104 üniversite mezununa yönetici adayı olarak iş imkanı sunan Vestel, yeni program için 18 Haziran’a kadar başvuru toplayacak. Tüm aşamaları başarıyla tamamlayan 25 aday Yönetici Adayları Programı kapsamında Vestel’de işbaşı yapacak.

Vestel’in, Özyeğin Üniversitesi’nin akademik desteğiyle yürüttüğü Yönetici Adayları Programı kapsamında, pek çok aşamadan geçerek Vestel bünyesine katılan genç yetenekler  işe girdikleri günden itibaren 4 aylık teorik eğitim alacaklar. Teorik eğitimlerini takiben tüm Vestel şirketlerini kapsayan 2 aylık bir staj döneminden sonra  görevlerine başlayacaklar.

Taht Oyunları’ndan ilham alındı

5. Vestel Yönetici Adayları Programı, gençler tarafından ilgiyle takip edilen Taht Oyunları (Game Of Thrones) dizisinden ilham alan duyurularıyla da dikkat çekiyor. Vestel, yönetici adaylarında aradığı özellikleri “Demir tahta oturan genç kralı değil, işin kralını yapacak yönetici adaylarını arıyoruz”, “Gücünü ejderhalardan alan kraliçeyi değil, onun gücüne sahip yönetici adaylarını arıyoruz” cümleleriyle ifade ediyor.

Vestel İnsan Kaynakları Direktörü Semih Süslü, Yönetici Adayları Programı’na kabul edilen adayların eğitimlerinin bu programla sınırlı kalmadığını belirterek şunları söyledi:

“Şirketin büyüme planları doğrultusunda insan kaynağı gereksinimini belirleme,  organizasyonel gelişim haritası oluşturma, organizasyon içindeki yetenekli çalışanları keşfetmeye yönelik Yetenek Yönetimi Programımızla genç yeteneklerin gelişiminin devamını sağlıyoruz. Manisa’daki Vestel Eğitim Merkezi’nde yer alan Vestel Teknoloji Akademisi’nde çalışanlara yüksek lisans ve doktora programları, teknik ve kişisel gelişim eğitimleri de sunuyoruz. Ayrıca 2014 yılı başında hayata geçirdiğimiz “İşletme Akademisi” projemiz ile de çalışanlarımıza MBA eğitimi veriyoruz.”

Süslü, “Vestel ailesine yeni katılacak genç yönetici adaylarının, hem Vestel’i hem de sektörü en iyi şekilde kavramalarını, öğrendikleri bilgileri iş yaşamında kullanarak yeni projeler geliştirmelerini ve Vestel’e katma değer sağlamalarını amaçlıyoruz” dedi.

İletişim ve analitik düşünme yeteneği avantaj

Vestel Yönetici Adayları Programı’na katılmak isteyen adayların tercihen üniversite giriş sınavında ilk 5000’in içinde yer almış, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun gençler olmaları bekleniyor. Elektrik, Elektronik, Bilgisayar, Makine, Endüstri, Kimya, Uçak, İşletme mühendislikleri öncelikli olmak üzere, tüm mühendislik branşları ile İşletme, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunları programa başvurabiliyor. Vestel, iletişim yeteneği ve özgüveni yüksek, analitik düşünme, problem çözme yeteneği gelişmiş adaylar aranıyor.

Başvuruları kabul edilen adaylar arasından, İngilizce ve genel yetenek sınavları ile kişilik envanteri uygulamalarını başarıyla tamamlayanlar insan kaynakları mülakatı, assessment center uygulaması ve Vestel üst yönetimi ile görüşme süreçlerine katılarak süreci tamamlıyor.

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.