Video: Ofis gardırobumuzu oluştururken nelere dikkat etmeliyiz?

0

Alacağınız herhangi bir parçanın sahip olduğunuz kıyafetlerden en az üçüyle uyumlu olması, en az üç mevsimde ve en az üç farklı ortamda giyilebilir olması  şart. Böylece gardrobunuzun birbiriyle uyumlu parçalardan oluşacağını söyleyen İmaj ve İletişim Danışmanı Suna Kabadayı’nın tüyoları  hayatınızı kolaylaştıracak.

İş arayan yeni mezun, kariyer basamaklarını hızla çıkan bir profesyonel ya da uzun yıllardır yöneticilik yapan bir adayın kişisel hedeflerine uygun olarak gardırobunu hazırlamasının önemine değinen İmaj ve İletişim Danışmanı Suna Kabadayı, Alışverişin 3 Kuralı’ndan bahsediyor. Satın almak istediğimiz kıyafetlerin bu üç kurala uyum sağlaması gerektiğini aktaran Kabadayı, alacağınız herhangi bir kıyafeti en az üç değişik ortamda giyebilmeniz gerektiğini söylüyor. Kabadayı ayrıca kıyafeti üç değişik konsept ve üç mevsimde de kullanabilirseniz bir görünüme ayırdığınız fiyatın düşeceğini belirtiyor.

 

Önceki İçerikVideo: Yaratıcı sektör çalışanları kıyafet seçimlerinde nelere dikkat etmeli?
Sonraki İçerikVideo: Özgeçmiş fotoğrafımız nasıl olmalı?
Yazar Hakkında
Melike Çetinsaraç
Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nin Gazetecilik Bölümü'nde yazılı basın muhabirliği, TV muhabirliği ve foto muhabirliği alanlarında eğitim aldı. Son sınıfta Milliyet Gazetesi’nin Cumartesi-Pazar eklerinde bir yıl boyunca staj yaptı. Ardından İstanbul Üniversitesi Radyo-Televizyon Yayıncılığı Bölümü'nden mezun oldu. Yedi yıldır birçok dergi için içerikler hazırlayarak fotoğraflar çekti.

YORUM YAP

Please enter your name here
Please enter your comment!