Vodafone’da gençleri tanımak ve özel projelerde onlarla beraber çalışmak önemseniyor. Genç yeteneklere, telekomünikasyon sektörünün hızlı, rekabetçi, eğlenceli ve limitleri zorlayan dünyasına adım atarken, Vodafone gibi global bir firmada eşsiz bir tecrübe yaşama fırsatını sağlayan  “Vodafone Genç Yetenek Programı” adı altında bir staj programları mevcut. Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Rengin Onay sorularımızı yanıtladı.

Stajyer alımlarınızda hangi özelliklere önem veriyorsunuz?
Adaylarda aradığımız ortak yetkinlikler analitik düşünceye sahip ve öğrenmeye açık olmak, her zaman daha iyisi için çabalamak, iyi bir ekip oyuncusu olmak, yenilikçi ve yaratıcı olmak.

Genç Yetenek Programınız hakkında bilgi verir misiniz?
Vodafone Genç Yetenek Programı kapsamında Nisan ayı içerisinde kabul edilen başvuruların ardından seçilecek üniversite üçüncü sınıf öğrencileri, Temmuz’dan Eylül sonuna kadar Vodafone Türkiye bünyesinde birbirinden farklı projelerde aktif olarak görev alacak. 3 aylık programın bitiminde yapılacak yarışmada birinci gelen öğrenci de Vodafone’un faaliyet gösterdiği diğer ülkelerden birinde farklı bir staj deneyimi yaşama şansını yakalayacak.

Stajyerleriniz hangi aşamaları geçiyor? Programa ilişkin seçme&yerleştirme süreci kapsamında, önceden belirlenen proje ve yetkinliklerin netleşmesinin ardından başvurular özgeçmiş üzerinden eleniyor ve olumlu değerlendirilen adaylar telefon mülakatı, yetkinlik bazlı mülakat ve değerlendirme merkezi uygulamalarına davet ediliyor. Değerlendirme merkezi aşamasındaysa ekip yarışması, vaka çalışması, grup münazarası ve bireysel çalışmalar gibi farklı seçme – yerleştirme araçlarından faydalanılıyor. Değerlendirme merkezi neticesinde programa seçilmeyen adaylar, kendileri de arzu ederlerse, bir geri bildirim seansına davet edilerek güçlü ve gelişmeye açık alanlarını öğreniyorlar.

Vodafone Genç Yetenek Programı kapsamında neler yapılıyor?
Programa seçilen katılımcılarsa kapsamlı bir oryantasyon sürecinin ardından Vodafone’a katılıyor, üstlenecekleri projelerde sorumluluk almaya başlıyorlar. Programın sonlanmasına bir ay kala yarışma konuları ve seçme kriterleri adaylarla paylaşılıyor ve yarışma jürisinin kararı doğrultusunda başarılı adaylara çeşitli ödüller sunuluyor. Geçen yılki programda birinciliği paylaşan iki genç yetenek, İtalya ve Hollanda’daki Vodafone şirketlerinde eşsiz bir deneyim yaşama hakkını kazandılar. Gerçek bir deneyim fırsatı sunan Vodafone Genç Yetenek Programı için başvurular Nisan ayı boyunca Kariyer.net üzerinden gerçekleştirilebilir.