Ericsson Türkiye’nin uzun dönemli ve kısa dönemli olmak üzere iki ayrı staj programı bulunuyor. Uzun dönemli stajlarımızda, öğrencilerin ders programına göre haftanın kendi belirleyeceği 2 ya da 3 gününde, yarı zamanlı olarak çalışmaları destekleniyor. Uzun dönemli staj pozisyonları diğer tam zamanlı açık pozisyonlar gibi www.ericsson.com.tr adresinden duyuruluyor.  

İstekli ve kararlı olanlar kazanıyor
Kısa dönemli stajlarımızdaysa öğrenciler yaz döneminde en az 1 en fazla 3 ay süreyle tam zamanlı çalışıyorlar. Ericsson Türkiye’nin yaz staj pozisyonları genellikle kış okul döneminde Crea Academy Eğitim ve Burs programına devam eden öğrencilerden oluşuyor. Stajyer pozisyonlarında değerlendirme yaparken diğer tüm pozisyonlarda olduğu gibi öncelikle kişinin istekliliği ve kararlılığını ön planda değerlendiriliyor. Sonraki aşamalarda adayların teknik yeterliliği ön plana çıkıyor. 


Stajyer alımı yıl boyunca sürüyor

Stajyer alımı süreçlerinde ilgili birim yöneticisiyle İnsan Kaynakları sorumlusu değerlendirmeyi birlikte yürütüyorlar. Ericsson Türkiye olarak uzun dönemli stajyer alımlarını yılın her zamanı yapıyor. Kısa dönemli yaz staj programında yer alacak Crea Academy Programı öğrencileri değerlendirmeleriyse Aralık ve Ocak ayında başlıyor.


Ericsson Gökhan Küçükosmanoğlu İnsan Kaynakları Departmanı – Stajyer

Ericsson’daki çalışma biçimleri ve ekip içi ilişkileri gerçekten çok profesyonel ve bir o kadar samimi. Yaptığınız işle değer görüyor verildiğini hissediyorsunuz. Bu duygu insanda çalışma isteği ve özgüven aşılıyor. Dengeli sorumluluklar ve takım çalışmalarından korkmayan girişken çalışanlar, çekingen bir yapıyı bile etkileyerek motivasyon yaratıyor. Şirketin yerleşik kültüründen etkilenirken, staj yapıyor olsanız bile yaratıcı ve besleyici görüşleriniz dikkate alınıyor; “Ericsson Kültürü”ne sizin fikirleriniz de kolaylıkla dahil olabiliyor.  Motivasyon kulübü kapsamında rahatlama ve eğlenme imkanı sunan bir dizi program yürütülüyor. Bunu daha güzel kılan ise pozitif yönetimin bunları desteklemesi hatta öncü olması. Bu staj dönem,imi değerlendirdiğimde, varolan yetenek ve bilgilerimi kullanmak; ayrıca bunlara yenilerini ekleyebilmek için Ericsson’un kesinlikle doğru bir adres olduğunu düşünüyorum.