Yeditepe Üniversitesi “Kariyer Günleri” bu yıl, 2–6 Mart 2009 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binası ve Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki konferans salonlarında gerçekleşecek. Etkinlik boyunca iş adamları ve iş kadınları, önemli firmaların İK yöneticileri ve CEO’lar, sanatçılar ve yazarlar  öğrencilerle bir araya gelecek.
 
Bu yıl Kariyer Günleri organizasyonu kapsamında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ithafen başarılı kadın yöneticiler konuk olacak. Hey Group CEO’su ve TOBB KGK Başkanı Aynur Bektaş, Global Tanıtım Halkla İlişkiler Başkanı Ceyda Aydede, Tabanlıoğlu Mimarlık Ortağı Melkan Tabanlıoğlu, İstanbul Modern Sanat Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı ve Pekin & Bayar Hukuk Bürosu Ortağı Şefika Pekin, kadın rol modeller olarak başarı sırlarını gençlerle paylaşacak.
 
Öğrencilerini profesyonel iş dünyasına hazırlamanın önemine inanan Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin ve mezunlarının değişik sektör ve kurumlarla bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla, sosyal, kültürel, sanatsal ve akademik alanda pek çok etkinlik düzenleniyor.
 
Kariyer Destek Merkezi tarafından düzenlenerek, yoğun öğrenci katkısı ve desteğiyle gerçekleştirilen “Kariyer Günleri” bu etkinliklerin başında geliyor. Kariyer Günleri’nde kurumlar; bünyelerindeki kariyer ve staj fırsatlarını, kurumlarında çalışan olarak yer alabilmenin koşullarını öğrencilere aktardıkları gibi, öğrenciler de sunum ve workshoplara katılarak değişik bakış açıları kazanıyorlar. Ayrıca; kariyer ve başarı öyküleriyle örnek teşkil eden, öğrencilere model olabilecek değerli konuklar da başarı öykülerini öğrencilerle paylaşarak, gençlerin kariyer çizgilerinin oluşturulması yönünde büyük katkı sağlıyor.
 
 

2009 Kariyer Günleri Programı için tıklayınız.