DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi, yeni bir hayata “doğru” başlangıç yapmak isteyen gençlere yönelik farklı bir yaz okulu programı düzenliyor.

Rekabetim hızla arttığı, kısıtlı kaynaklar ile çeşitli baskılar altında en iyiyi hedefleyen şirketlerin yer aldığı iş dünyasında artık sadece “diploma” sahibi olmak “iyi bir iş bulmak” için yeterli olmuyor. Gençlerin iş arayanlar arasından fark edilerek istedikleri işi bulabilmeleri için “yeni mezun olarak” kendilerini geliştirmeleri ve özgeçmişlerine artı değer katmaları gerekiyor. Ülkemizin önde gelen eğitim ve danışmanlık şirketlerinden DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi işte bu artı değeri yaratmak için 9 Temmuz – 19 Ağustos” tarihleri arasında 5’er günlük eğitim programı düzenliyor. Amacı okul hayatından iş hayatına geçişte “mutlu ve başarılı bir gelecek yaratmak” olan programda gençlere; kariyer hedeflerine ulaşmanın yol haritası da çiziliyor. Eğitim programı; sorun üreten değil, sorunlara çözüm geliştirebilen, önerileri ve yaklaşımları ile bulunduğu ortamda fark yaratan yenilikçi bir çalışan olmayı, ekip çalışmasına inanmanın önemini, ortak performans hedefleri ile sinerji ve uyum içinde nasıl çalışılabileceği konularında gençlerin kişisel gelişimlerine destek vermeyi amaçlıyor.

Gençlerin soruları yanıtlanıyor

“Kendini Tanımak ve İletişim”, “Geleceği Planlamak”, “Sınavdan Mülakata” ve “Kişisel İmaj” konu başlıkları içinde gerçekleşecek eğitimlerde, dersler, iş hayatı tecrübesini eğitimci kariyeriyle birleştirmiş, sektörün önde gelen kurumlarının çalışanlarına yetişkin eğitimi veren eğitmenler tarafından verilecek. Eğitim programının sonunda gerçekleşecek “Sektör Buluşmaları- Tecrübe Paylaşımı” bölümünde ise eğitim sürecini tamamlayan yeni mezunlar, farklı şirketlerin orta ve üst düzey yöneticilerinden mesleki tecrübe, bilgi birikimi ve önerilerini dinleme şansına sahip olacaklar. İş hayatına hazırlanan gençler, programın bu bölümünde insan kaynakları, satış pazarlama, reklam hakla ilişkiler ve yönetim alanlarında başarılı birçok kişiyle tanışma ve merak ettikleri pek çok soruya cevap bulma imkanına da ulaşacaklar. DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi Kurucusu ve Genel Müdürü Derya Babuç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Yapılan birçok araştırma gösteriyor ki iş yaşamında çalışanların yüzde 70’i üniversiteyi bitirdikleri bölümle ilgili değil, çok farklı alanlarda çalışıyorlar. Ayrıca Babuç şunları vurguluyor: “iş hayatında” “mutlu” insan sayısı giderek azalıyor. İşte bizler çalışma yaşamında mutlu insanlar yaratabilmek için bu tür eğitimlerle gençlerin yaşamlarına büyük artılar katabileceğimize inanıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz programlarımızdan faydalanmış olan kişi ve kurumlardan aldığımız geri dönüşler sonrasında ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi söyleyebilirim.”