Arşivler

Yüksek İhtisas Üniversitesi yüksek lisans başvuruları başladı

Yüksek İhtisas Üniversitesi (YİÜ), Lisansüstü Eğitim Enstitüsü 2021-2022 eğitim öğretim yılı bahar dönemi için başvurular başladı.

Yüksek İhtisas Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, üniversite mezunlarının kendilerini sağlık bilimleri alanlarında geliştirmelerini, ilgi alanlarına giren konularda daha derin bilgi sahibi olmalarını ve uzmanlaşmalarını sağlamak amacıyla lisansüstü programlar sunuyor. Bu programlardan birinde eğitim almak isteyenler, 21 Ocak 2022 tarihine kadar online başvuru yapabilir.

“Sağlık bilimleri alanında öncü üniversite”

Türkiye’nin tıp alanında lider ve yüksek ihtisas yapmış hekim kadrosunu oluşturmak üzere 1964 yılında kurulmuş olan Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Vakfı’nın (TİVAK) 2013 yılında Ankara’da kurduğu, sağlık eğitiminde öncü bir üniversite olan Yüksek İhtisas Üniversitesi; Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Yüksekokullarıyla eğitim veriyor. Dünyanın lider araştırma üniversitelerinden biri olmak amacıyla araştırma-geliştirme çalışmalarını desteklemekte ve bu alanda sunduğu eğitim-öğretim hizmetiyle bilimsel bakış açısına sahip uluslararası standartlarda nitelikli, geleceğe yön veren öğrenciler yetiştirmektedir.

Yüksek İhtisas Üniversitesi’nin sağlık bilimleri odaklı eğitim anlayışı çerçevesinde Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde;  Anatomi, Tıbbi Mikrobiyoloji, Histoloji ve Embriyoloji, Tıbbi Genetik ve İç Hastalıkları Hemşireliği Tezli Yüksek Lisans programları bulunuyor. Sağlık alanında kariyer hedefi olan lisans mezunlarının başvurabileceği programlarda eğitimler, alanında uzman ve güçlü bir akademik kadro tarafından veriliyor.

Lisansüstü programlara dair diğer detaylara ulaşmak isteyenler buraya tıklayabilir.

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.