İngilizce Eğitmeni Nedir?

İngilizce Eğitmeni Kimdir?

Yetişkinlere ve çocuklara İngilizce eğitimi verilen meslek dalıdır. İngilizce eğitmeni, yabancı dil alanında eğitim verir. İngilizce eğitmeni, İngilizce dil bilgisine sahip olmayan her yaştan insana farklı kurumlarda eğitim veren kişilerdir. Özel kurumlarda ve devlet kurumlarında İngilizce eğitimi veren profesyonel kişilerdir. İngilizce eğitmenleri, sorumlu olduğu bireylerin İngilizce konuşma, yazma ve okuma becerilerini geliştirir. Meslek profesyonelleri, öğrencilerin yabancı dille ilgili yetkinliklerini aktarır.

İngilizce Eğitmeninin Görevleri Nelerdir?

İngilizce eğitmeni, çalıştığı kurum ve öğretim verdikleri yaş grubuna göre dil eğitimi verir. Bu kişilerin kuruma göre değişen sorumlulukları bulunur:

  • Mesleğindeki yenilikleri takip etmek,
  • Profesyonel ve kaliteli bir öğrenme ortamı yaratmak,
  • Eğitim verdiği yaş grubuna ve sınıfa göre ders planı hazırlamak,
  • Öğrencilerinin konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerini geliştirmek,
  • Öğrencilere verdiği çalışmaları kontrol etmek,
  • Sınav soruları ve alıştırmalarını hazırlamak,
  • Öğrencilerinin temel dil becerisini geliştirmek için çeşitli görsel ve işitsel materyaller kullanmak, yardımcı kitaplardan yararlanmak ve öğretici etkinlikler hazırlamak.

Kimler İngilizce Eğitmeni Olabilir?

İngilizce eğitmeni olmanız için üniversitelerin 4 yıllık Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık bölümlerini tamamlamanız gerekir. Ayrıca pedagojik formasyonunu da tamamlayarak "İngilizce eğitmeni" unvanını alabilirsiniz.

İngilizce Eğitmeni Olmak İçin Hangi Eğitimleri Almak Gerekir?

İngilizce eğitmenlerinin meslekle ilgili dersleri arasında; Okuma ve Yazma Becerileri, Dinleme ve Sesletim, Eğitim Sosyolojisi, Psikolojisi ve Felsefesi, Sözlü İletişim Becerileri, İngilizce'nin Yapısı, İngilizce Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları, Dilbilim, İngiliz Edebiyatı, Dil Edinimi, Sınıf Yönetimi, Çocuklara Yabancı Dil Öğretimi, Dil ve Edebiyat Öğretimi, İngilizce Dil Becerilerinin Öğretimi, Dil ve Edebiyat Öğretimi, Öğretmenlik Uygulaması, İngilizce Öğretiminde Ders İçeriğini Geliştirme, Özel Öğretim ve Kaynaştırma, Çeviri, Okullarda Rehberlik yer alır.

ORTALAMA MAAŞ Detayları Gör
3.490 / Aylık
37 kişinin ortalama maaşıdır.