Kıdemli SAP Danışmanı Nedir?

Kıdemli SAP Danışmanı Nedir?

Kıdemli SAP Danışmanı Olmak İçin Gerekenler

Kıdemli SAP danışmanı olmak için öncelikle gerekli lisans programlarından mezun olunmalıdır. Kıdemli SAP danışmanını, SAP danışmanından ayıran tecrübe ve bilgi birikimidir. Kıdemli SAP danışmanı herhangi bir alanda uzmanlaşmış olmalıdır ve kendisine bağlı ekibi yönetebilecek konumda olmalıdır.

Kıdemli SAP Danışmanı Ne Demek?

Kıdemli SAP danışmanı; şirketlerin eksiklerini, ihtiyaçlarını ve stratejilerini analiz ederek danışmanlık yapar. Şirketlerin global düzeyde iş trendlerini takip etmesine, gelişim sağlamasına ve SAP uygulaması ile ilgili tüm süreçlerin sağlıklı sürdürülmesine yardımcı olur. Kıdemli SAP danışmanı gerekli gördüğünde çalışanlara eğitim vererek şirketi iyileştirme çalışmalarında bulunur.

Kıdemli SAP Danışmanı Olmak İçin Hangi Eğitimi Almak Gerekir?

Kıdemli SAP danışmanı olmak için öncelikle İktisat, Finansal Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Pazarlama gibi lisans bölümlerinin birinden mezun olmak gerekir. Bu mezuniyet şartını yerine getiren kişiler SAP modülü eğitimi alarak sertifika sınavına girmeye hak kazanırlar. Sertifika sınavını da başarıyla tamamlayan kişiler bu pozisyonda uzun yıllar çalışarak, gereken tecrübe ve bilgi birikimini edindikten sonra kıdemli SAP danışmanı olarak çalışmaya başlayabilirler.

Kıdemli SAP Danışmanı Ne İş Yapar? Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Kıdemli SAP danışmanının görevleri genel olarak SAP yazılımının takip ve kontrolünü sağlamaktır. Bunun yanı sıra, şirket içinde gerekli gördüğü eksik veya hatalı noktalara müdahale ederek, şirketin gelişmesini sağlar. Kıdemli SAP danışmanının görevleri arasında şunlar bulunur;

  • SAP yazılımı ile ilgili tüm görevleri yerine getirmek ve uygulama geliştirmek,
  • Proje planlamak veya şirkette halihazırda yürütülen projelere destek olmak,
  • Gereksinim halinde çalışanlar için çeşitli eğitim organizasyonları düzenlemek,
  • SAP geçişlerini yönetmek ve bu süreçlerin en sağlıklı biçimde işlemesini sağlamak,
  • İşletme yönetimi yapmak,
  • Kendi SAP modülünü belirleyerek bu modüle uygun iş devamlılığını temin etmek.