Yurtdışı Satış Sorumlusu

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz detaylı bir bilgi yok. En kısa zamanda bilgileri tamamlıyor olacağız. Bu esnada benzer meslekleri inceleyebilirsiniz.

NEDİR?

Yurtdışı Satış Sorumlusu Ne Demek?

Yurtdışı satış sorumlusu, üretici firmanın hizmetlerini dış pazarlara tanıtır. Yurtdışına yapılan satışlar toptan veya perakende ölçekli olabilir. Ticaret yoğunluğu personelin iş standartlarını belirler. Yurtdışındaki alıcıların miktarı ve statüsü, satış faaliyetlerinde aranabilecek detaylar açısından önemlidir. Tüzel veya gerçek kişi konumuna sahip müşteriler farklı ülkelerde bulunabilir. Birçok yasal düzenlemenin ticaret açısından belirleyici olması, yurtdışı sorumlularının işine önem katar. Döviz gelirini korumak, firma ününü artırmak, alım satım işlerinin sorunsuz gerçekleşmesiyle sağlanır. Satış faaliyetlerinde yurtiçi ve yurtdışı ayrımının bulunması prosedür gerekleriyle ilişkilidir. Muhatap olunan firmalara devamlı hizmet sunabilmek için yürürlükteki kanunlar bilinmelidir. Türkiye ile hedef ülkenin yönetmeliklerinden hareketle planlar oluşturulur. Planlama, yürütme ve sonuçlandırma aşamalarını idare etmek, yurtdışı satış sorumlusu için öncelikli görevlerdir.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir mülakat bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya mülakat deneyimlerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mülakat bilgisi gir