KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı!

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı!

Her yıl binlerce öğrenci yurt başvurusu yapıyor ve bu başvuruların sonuçları büyük bir merakla bekleniyor. 2023 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı! İşte, detaylar!

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında yurtlarda kalacak öğrencilerin listesi kurumun resmi internet sitesinde yayımlandı. Başvuru yapan öğrenciler, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sonuçları öğrenebilir.

Yerleştirme sonucu olumlu olan öğrencilerin, eylül ayı içerisinde kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Kayıt için gerekli belgeler ve detaylı bilgiler de kurumun internet sitesinde yer alıyor.

İlk yerleştirme sonrası yurtlara yerleştirilen öğrencilerin öğrenim gördükleri öğretim kurumunun akademik takvimine göre yurtta barınmaya başlamaları gerekiyor. Öğrenciler belirtilen tarihte yurtta kalamayacak ise yurt müdürlüğü ile iletişime geçip izin alması şart. Yedek listeden yurda yerleşen öğrenciler ilk kayıt ücretini yatırdıktan sonra yurtta barınmaya başlamalı. Yurtta kalamayacakların ise yurt müdürlüğünden izin almaları gerekiyor.

Yurt başvurusu yapmış; ancak yerleşememiş olan öğrenciler için boş kontenjanların oluşması halinde ek yerleştirme işlemi yapılacak. Ek yerleştirme sonuçlarının ise ekim ayı itibarıyla açıklanması bekleniyor.

KYK yurt başvuru sonucu sorgulama için buraya tıklayabilirsin.