Great Place to Work® Enstitüsü, çalışan fikirlerini ve çözüm önerilerini dinleyerek geleceklerini inşa eden organizasyonların yer aldığı Innovation By All™ Listesi’ni Ekim 2022’de açıklayacak. Listeye aday olmak için 10 Ağustos’a kadar Great Place to Work® Sertifikasyon programına dahil olunarak harika iş yeri kriterlerini sağlamak gerekiyor.

Kurum kültürlerinde GÜVEN’i temel değer olarak benimseyen ve uygulayan organizasyonlar, çalışan bağlılığıyla sürdürülebilir bir gelecek inşa edebiliyorlar; ancak bu aynı zamanda çalışanlarını dinledikleri ve onların getirdikleri çözümleri önemsediklerini de gösteriyor. Great Place to Work® Enstitüsü, böylesi GÜVEN kültürünü inşa edebilmiş organizasyonların yer alacağı Innovation By All™ Listesi’ni 18 Ekim 2022’de açıklayacak. Innovation By All™ Listesi’ne aday olmak isteyen organizasyonların, 10 Ağustos 2022 tarihinden önce sertifikasyon programına dahil olup, Great Place to Work® harika iş yeri kriterlerini sağlayarak Great Place to Work® Sertifikası sahibi olması gerekiyor.

Eyüp Toprak: “Çalışanı dinlemek ve önerilerine kulak vermek, geleceğe doğru atılan bir adım”

Kurum kültürü içerisinde GÜVEN temelinde oluşturulan ‘çalışanı dinleme’ yaklaşımının, organizasyonun geleceğine büyük katkı sağladığını söyleyen Great Place to Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Pandemi döneminde hiçbir organizasyon, yaşanacak sürece hazır değildi. Birçoğu nasıl bir yapıya bürünmesi gerektiğinin farkında bile değildi. Ancak kriz zamanlarının getirdiği ihtiyaçlar, yeniliğe ilham verir. Great Place to Work® olarak her organizasyonda öncelikle baktığımız GÜVEN unsurunun, çalışanların fikirlerini ve çözümlerini paylaşmaya teşvik etmede güvenin çok önemli olduğunu gördük. Çünkü pandemi, işletmelerin yeni çalışma yöntemleri bulmaları, hatta yeni ürünler geliştirmeleri gerektiği anlamına geliyordu. Bu nedenle çalışanların yaratıcılığını canlı tutmak önemli. Innovation By All™ Listesi bu açıdan çok önemli. Sürdürülebilir gelecekleri için organizasyonların bu listede olmalarının önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.