Türkiye’de 1984 yılından beri faaliyet gösteren Danone Türkiye, tüm iş birimlerini tek çatı altında topladı. Bu yapılanmayla birlikte Danone Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Cem Küçükcan oldu.

Liseyi Tarsus Amerikan Koleji’nde bitiren, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde, yüksek lisansını ise Southern New Hampshire Üniversitesi’nde Pazarlama ve İş İdaresi alanında tamamlayan Cem Küçükcan, sağlık sektöründeki kariyerine 1997 yılında başladı. Çokuluslu şirketlerde birçok üst düzey yöneticilik ve genel müdürlük rolü üstlenen Küçükcan, Danone ailesine 2010 yılında Danone Medikal Beslenme Türkiye ve HUB Genel Müdürü olarak katıldı. 2014 yılında İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü olarak atandıktan sonra ise Danone bünyesinde farklı iş birimlerinde Avrupa Bölge Başkanlığı ve BDT, Türkiye, Orta Doğu ve Dış Pazarlar Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Danone Türkiye’deki yeni görevini değerlendiren Küçükcan:

“Son yedi yılı yurt dışında global roller olmak üzere, 11 yıldır Danone bünyesinde birbirinden farklı üst düzey yöneticilik rolleri üstlendim. Bu süreç içerisinde farklı ülkeler, farklı kültürler ve farklı pazar dinamiklerini deneyimleme fırsatım oldu. Bugün Danone’nin içinden geçtiği küresel değişim sürecinde Danone Türkiye’deki ekip arkadaşlarımla birlikte bunun bir parçası olmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve heyecan duyuyorum.” dedi.