Emeklilerin alacağı banka promosyonları için başvurular alınmaya başlandı. Peki, başvurular nasıl yapılacak, promosyon ücretleri ne zaman yatacak? Detaylar yazımızda!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde emeklilere kamu bankaları aracılığıyla promosyon verileceğini açıklamıştı. Buna göre kamu bankaları aracılığıyla emekli maaşı alanlara 8 ile 12 bin TL arasında, maaş miktarına göre promosyon ödemesi yapılması bekleniyor.

Hangi kamu bankasının ne kadar promosyon vereceği ve promosyon başvurularının nasıl yapılacağı, emekliler için merak konusu. Kamu bankalarında emekli promosyonu güncelleme için başvurular alınmaya başlandı.

Emekli promosyon başvurusu nasıl yapılır?

Emekli maaşlarını farklı bir bankaya taşımak isteyen SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri, bankalarına bildirim yaparak promosyon güncellemesi başvurularını yapabiliyor.

Promosyon ödemesi almak için banka değişikliği yapmak isteyen emekliler ise E-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle işlemlerini yapabilir.

Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank dışında bir bankadan emekli maaşını alanlar, taahhüt süreleri devam ederken maaşlarını taşımak isterlerse başvuru yapabiliyorlar; ancak kalan süreye karşılık gelen promosyon miktarını mevcut bankalarına ödemek zorunda kalacaklar.

2024 emekli promosyonları ne zaman yatacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın yaptığı açıklamaya göre promosyon ödemeleri 28 Mart Perşembe günü itibarıyla emeklilerin hesaplarına yatırılacak.

Kaynak: 1