Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF Global’in ülkemizdeki imtiyazlı kuruluşu ICF Türkiye, 15. kuruluş yılını bugüne kadar görev yapmış tüm başkanlar ve ICF Global’in Başkanı Magdalena Mook’un katıldığı bir webinar ile kutladı.

Magdalena Mook, etkinlikte yaptığı konuşmada ICF olarak Türkiye gibi önemli bir ülkede 15. yıla ulaşmanın kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu belirterek şu değerlendirmede bulundu:

“2005 yılı, ICF Türkiye’nin kuruluş yılı olduğu gibi benim de koçluğa ilk başlama yılım. Bugün ayrıca bunun için de mutluyum. ICF Türkiye’nin çok önemli kutlamalarına, aktivitelerine katılmış birisi olarak Türkiye’deki koçluğun inanılmaz büyümesine şahsen tanık oldum ve ICF Türkiye’nin çok verimli çalışmalarını ilk elden gözlemledim. Türkiye’deki koçluk mesleğine verdiğiniz destekle akreditasyon süreçleri hızlanıyor ve bu çok önemli bir olgu. Başından itibaren ICF Türkiye, uluslararası ICF camiasında özgün faaliyetleriyle tanınıyor. İlk uluslararası ödülünüzü kuruluşunuzun üçüncü yılında aldınız. 2016 yılında, “Chapter Recognition” ve “Gift of Coaching”, 2019 yılında ise “Gift of Coaching Portfolyo” ödülleri Türkiye’ye verildi. 2019 yılında aldığınız portfolyo ödülünü, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)”, “Türk Eğitim Derneği (TED)” ve “Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV)” gibi üç farklı sivil toplum kuruluşuyla yaptığınız iş birliği sonucu elde ettiniz. Eğitime ve Türk öğretmenlerinin hedeflerine, vizyonlarına destek oldunuz. ICF Türkiye’yi kutlamak için gerçekten çok sebep var. ICF Türkiye’den çok yetkin liderler çıktı. Bu liderlerin bir kısmı, ICF Global’e, global ve yerel seviyede halen destek vermeye devam ediyor ve eminim, ICF Türkiye verimli liderler yaratmaya devam edecek.”