8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kariyer.net olarak YenidenBiz Derneği ile  #kariyeredevam hareketini başlatıyoruz ve çeşitli sebeplerle iş hayatına ara veren; ancak yeniden kariyerine devam etmek isteyen kadınlara çağrıda bulunuyoruz! 

Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net olarak YenidenBiz Derneği ile çeşitli nedenlerle istihdama katılmayan kadınların tekrar iş hayatına dönmesine destek olmak amacıyla ‘Kariyere Devam’ hareketini başlattık. YenidenBiz Derneği iş birliğinde dijital mecralarda başlayan hareket kapsamında, işe dönmek isteyen kadınların CV’lerini uygun işverenlerle buluşturarak kadın adayların işe giriş şansını arttırmayı hedefliyoruz. İş hayatına dönüş konusunda nereden başlayacağından emin olmayan kadın adaylar için de YenidenBiz Derneği’nin eğitim programlarıyla kendilerini geliştirme imkânı sunacağız.

Fatih Uysal: “Sosyal roller kalksın, kadınlar artık durmasın!”

İşe dönmek isteyen tüm kadınları #kariyeredevam hareketine katılmaya davet eden Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal: “1999 yılından bu yana istihdam piyasasında işverenlerle iş arayanları buluşturan bir platform olarak kadınları kariyer yolculuklarının her aşamasında desteklemeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle mülakatlarda kadın adaylara yöneltilen iş dışı sorular için başlattığımız “Bitsin bu sorular!” hareketini bu sene bir adım öteye taşıyor ve işe ara veren kadınların iş hayatına geri dönüşüne destek olmak istiyoruz. Türkiye’de pek çok kadın farklı nedenlerle, özellikle de kendilerine biçilen sosyal roller nedeniyle, işe ara vermek zorunda kalıyor. Kariyer.net olarak “Bitsin bu ara!” diyor, işe dönmek isteyen tüm kadınları YenidenBiz ile başlattığımız #kariyeredevam hareketine katılmaya davet ediyoruz” dedi.

İş hayatına ara vermek kadar işe geri dönmek de her kadının hakkı

İş hayatına ara vermiş, üniversite mezunu, donanımlı kadınları iş gücüne yeniden kazandırmak için çalışmalar yürüten YenidenBiz Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Yeşildere “İş hayatına ara vermenin bir hak olduğu kadar, yeniden işe başlamanın da her kadının hakkı olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini savunuyoruz. Türkiye’de kadın istihdamının artmasını ve kadınların ekonomik büyümeye katkısını önemsiyoruz. İş hayatına çeşitli sebeplerden ara vermiş ve geri dönmek isteyen kadınların buluşma adresi olarak, nitelikli iş kadınlarını yeniden iş gücüne kazandırmak üzere, değişen dünya düzeniyle uyumlu yeni çalışma modellerinde iş fırsatları yaratmaya çalışıyoruz. İşe dönüş yolculuklarında onlara eğitimler ve mentorluk destekleri veriyoruz. Bu doğrultuda Kariyer.net iş birliğiyle başlattığımız #kariyeredevam hareketinin, işe dönmek isteyen kadınlar için önemli bir fırsat olduğunu inanıyorum” dedi.

Siz de kadınları durduran sebepleri ister kendi mesajınızı yazarak ister hazır mesajlardan birini kullanarak sosyal medya hesabınızda #kariyeredevam etiketiyle paylaşarak, kampanyanın geniş kitlelere ulaşmasına destek verebilirsiniz.

Kampanyaya katılmak için hemen tıklayın!