Çalışan odaklı yaklaşımı temel değerleri arasında tanımlayan Panasonic Electric Works Türkiye, endüstriyel tesisleri içerisinde oluşturduğu Hobi Bahçesi ile çalışanlarının motivasyonlarına katkı sağlarken, çalışan bağlılığını da önemli ölçüde arttırıyor.

Özellikle kalabalık şehir ve iş yaşamının getirdiği günlük stresten uzaklaşmanın en güzel yollarından birisi de toprakla, bitkilerle uğraşmak. Ancak büyük şehirlerde buna ne zaman ne de uygun alan bulmak mümkün olmuyor. Bu alanda fark yaratan bir uygulamayı uzun yıllardır sürdüren Panasonic Electric Works Türkiye, her bahar mevsiminde faaliyete açtığı Hobi Bahçesi ile çalışanlarına ister öğle tatilinde ister mesai saatleri dışında patlıcandan domatese, salatalıktan bibere çeşitli organik sebzeler yetiştirmelerine imkân sağlıyor. Yaklaşık 200 çalışanın katıldığı etkinlikte üretilen ürünler, hem çalışanların hobilerini geliştirmelerine hem de sürdürülebilir tarım bilincine önemli katkılar sunuyor.

Günümüzün en önemli değerlerinden sürdürülebilirliğe katkı sağlayan şehir içi tarım konseptini de destekleyen proje ile çalışanlara tarımla ilgili püf noktaları aktarılırken, çalışanların sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığı da önemli ölçüde artıyor. Panasonic Electric Works Türkiye, Hobi Bahçesi’nin yanı sıra endüstriyel tesislerindeki sağlıklı yaşam, spor ve diğer hobi alanları ile de motivasyon araçlarını maksimum değeri üretecek şekilde çalışanlarına sunmaya devam ediyor.

“Amacımız motivasyonu ve bağlılığı arttırmak”

Çalışanlarına verdikleri değeri, onların iş ve sosyal yaşamına katkı sunan projelerle taçlandırdıklarını söyleyen Panasonic Electric Works Türkiye Başkan Yardımcısı Mutlu Kutlu, “İki senedir ara vermek zorunda olduğumuz Hobi Bahçesi etkinliğini yeniden çalışanlarımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hobi Bahçesi’nin yanı sıra endüstriyel tesislerimiz içerisinde hayata geçirdiğimiz kurumsal sağlık projesi, fitness center, havuz, tenis kortu, futbol ve voleybol sahası gibi aktivite alanları da çalışanlarımızın diğer sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip. Amacımız, çalışanlarımıza sunduğumuz sağlıklı yaşam, sportif aktivite, hobi ve diğer motivasyon araçlarını maksimum değeri üretecek şekilde yönetmek” diye konuştu.

Çalışanların fiziksel ve duygusal yönden korunmasının en temel yolunun güçlü bir kurum kültürü oluşturmaktan ve takım ruhu ile çalışmaktan geçtiğine inandıklarının altını çizen Kutlu “Bu yaklaşımdan hareketle, Panasonic’in yedi temel ilkesi çerçevesinde kurum kültürümüzü destekleyen çalışan odaklı yaklaşımımız ile üst yönetimimiz, yöneticilerimiz ve ekibimizle birlikte iş birliği ve koordinasyon içerisinde çalışıyoruz. Çalışanlarımızın bağlılığı, motivasyonu, mutluluğu ve verimliliği için hayata geçirdiğimiz uygulama ve projelere dair başarılı iş sonuçlarını, insan odaklı kurum kültürümüzü inşa eden yapı taşları olarak görüyoruz.” şeklinde sözlerini tamamladı.