Dünya, dolayısıyla iş süreçleri dijitalleşmeyi sürdürüyor. Birçok alanda olduğu gibi işe alım sürecinde de dijital teknolojilerden yararlanmak, hayat kurtarıyor. Doğru adayı seçme aşamasında işinizi kolaylaştıracak dijital bir çözüm arıyorsanız, PeopleBox ile az eforla hedef odaklı etkin sonuçlar alabilirsiniz. 

Dijital İK’nın öncü şirketi Kariyer.net olarak kısa bir süre önce yeni nesil Aday Takip Sistemi PeopleBox’a yatırım yaptığımızı duyurduk. PeopleBox ile birlikte daha fazla işverenin işe alım sürecini verimli hale getirmeyi hedefliyoruz. 

İşe alım; pozisyon ihtiyacının doğru tespiti, başvuru değerlendirme, aday görüşmeleri, teklif sunma derken oldukça dikkatli yürütülmesi gereken bir süreç. Tüm bu aşamaların KVKK’ya uygun ilerlemesi ve işverene risk oluşturmaması da ayrıca kritik… 

Birden fazla pozisyon için aynı anda en doğru kararı vermeye çalışmak, işe alımı zorlu kılan faktörlerden. Tabii ki bu noktada Aday takip sistemi (ATS) gibi yardımcı araçları kullanmak büyük kolaylık sağlıyor. ATS bildiğiniz gibi; iş başvurularını toplamak, listelemek, değerlendirmek için kullanılan bir yazılım türü. Dijitalleşmeyle birlikte İK uygulamaları da değişti ve artık zorlu işe alım aşamasını kolaylaştıracak dijital birçok çözüm var.

Kariyer.net’in yeni iş ortağı PeopleBox; sadece İK uzmanlarına özel yazılmış başarılı bir aday takip sistemi ve tüm İK ekibinizin erişebileceği ortak bir platformdan, işe alım süreçlerinizi yönetmenizi sağlıyor. 

PeopleBox ile; 

  • Süreçlerinizi kişilere bağlı olmaktan kurtarıp, kurumsal hafızanızı yaratabilir,
  • Kurgulara vakit harcamadan, işe alım sürecinizi otomatize edebilir,
  • Entegre araçları tek ekran üzerinden yönetebilir,
  • Çalışan talep formundan onboarding adımına kadar süreçlerinizi düzenleyebilir,
  • Operasyona harcadığınız eforu ölçebilirsiniz.

Böylece hem hızlı hem de düşük maliyetle hatasız bir işe alım süreci yürütebilirsiniz.

İşe alım ekiplerinin ihtiyaçlarına inovatif çözümler sunan PeopleBox, size özel dijital çözümlerle hayatınızı kolaylaştırmaya hazır! 

Siz de PeopleBox ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, İK Çözüm Ortağınız ile iletişime geçebilir ya da 0216 468 76 00’ı arayabilirsiniz.