Pro-Per Enerji Genel Müdürlüğü görevine Serhat Görgün atandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Serhat Görgün, Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamlamıştır.

Pro-Per Enerji’ye atanmadan önce 1,5 yıla yakın bir süre Royal Tobacco A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü görevini sürdürmüş, bu görevinden önce 2 yıla yakın bir süre de Forbes 100 şirketlerinden Droege Grubun 17 ülkede faaliyet gösteren Global Manpower şirketi Trenkwalder AG’nin Türkiye operasyonlarını yönetmiştir. Trenkwalder Türkiye Grubunun CEO’su olarak Yazılım Geliştirme, Çağrı Merkezi, Stok Yönetimi ve Lojistik, İnsan Kaynakları alanlarında hizmetler sunan şirketlerin yönetiminde görev almıştır.

2013-2018 yılları arasında Borsa İstanbul’da Pazarlama ve Satış Bölümü Direktörlüğü görevini yürüten Görgün; müşteri ilişkileri yönetimi, halka arz, veri, endeks, kolokasyon merkezi, Özel Pazar ve piyasaların tanıtımı alanlarından sorumlu olmuştur.

2012-2013 yıllarında yazılım geliştirme ve e-ticaret alanlarında danışmanlık hizmetleri ve kurumsal çözümler sağlayan yazılım çözümleri şirketi Inveon A.Ş.’nin Yönetici Ortağı olan Serhat Görgün; aynı süreçte erken evre teknoloji ve internet girişimlerine yatırım ve stratejik destekler sağlayan Inveon kardeş şirketi Inventures’ ın da Yönetici Ortaklığı görevini sürdürmüştür.

Inveon’dan önce Sabancı Holding bünyesindeki Inovent Fikri Mülkiyet Hakları Yönetim Ticaret ve Yatırım A.Ş.’nin 2006 yılından, 2012 yılına kadar kurucu genel müdürlüğü görevini yürüten Serhat Görgün, 2001-2006 yılları arasında Türkiye’deki ilk ve tek ses teknolojileri şirketi olan Koç Holding bünyesindeki GVZ Ses Teknolojileri A.Ş.’nin kurucusu ve genel müdürü idi.

Serhat Görgün 1999-2000-2001 yıllarında ise Microsoft Türkiye’de kurumsal müşterilerden sorumlu yönetici olarak görev yapmıştır. 1995–1999 yılları arasında da KoçSistem’de satış temsilcisi ve satış yöneticisi olarak çalışmıştır.