Sodexo Türkiye Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’nde üst düzey iki atama gerçekleşti. Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu üyesi Umut Erişen, Sodexo’nun Asya, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu Satış ve Performans Geliştirme Direktörlüğü’ne atanırken, Pazarlama Direktörlüğü görevine ise Ahmet Karan getirildi.

2018 yılından bu yana Sodexo Avantaj Türkiye’de Pazarlama Direktörlüğünü yürüten Umut Erişen, Sodexo Asya, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu Satış ve Performans Geliştirme Direktörü olarak atandı. Ağustos 2021 itibarıyla Hindistan, Çin ve Türkiye gibi 9 önemli ülkeyi içeren bölgenin müşterilere ve üye iş yerlerine yönelik satış geliştirme süreçlerinden sorumlu olacak olan Erişen, İstanbul merkezli görev yapacak. Lisans eğitimini 2000 yılında ODTÜ İşletme bölümünde tamamlayan Erişen, 20 yıllık kariyeri boyunca farklı sektörlerde çeşitli pazarlama ve satış ekiplerine liderlik etti. 2005-2016 yılları arasında Turkcell’de yürüttüğü kanal ve bölge müdürlüğü görevlerinin ardından KOBİ’lere yönelik pazarlama ve ürün stratejilerini yöneterek birçok kazanım, bağlılık ve iletişim inisiyatifini hayata geçirdi. 2018 yılında Sodexo Avantaj Türkiye’ye Pazarlama Direktörü olarak katılan Erişen; müşteriler, kullanıcılar ve üye iş yerleri için birçok değer teklifini hayata geçirmenin yanı sıra marka stratejilerine ve iletişime yön verdi. CRM yönetiminden ve satış verimliliğinden sorumlu olarak görev aldı.

Pazarlama Direktörlüğü görevini Ahmet Karan üstlendi

Sodexo Türkiye Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri Pazarlama Direktörü olarak atanan Ahmet Karan, 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu ve sonrasında University of Illinois – Urbana Champaign Üniversitesi’nde eşzamanlı olarak MBA ve Proje Yönetimi üzerine iki yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 2004 yılında Amrop’ta Üst Düzey Yönetici Araştırma Asistanı olarak başladı. Yüksek lisansı sırasında ve sonrasında Amerika’da danışman olarak farklı görevler aldı. 2008’de Türkiye’ye dönerek kariyer yolculuğuna Citibank’ta Citi Axess Kartlar Müdür Yardımcısı olarak devam etti. Ardından, 3 yıl BP’de sadakat programlarından sorumlu olarak Pazarlama Koordinatörlüğü ve yine 3 yıl Vodafone Türkiye müşteri değer yönetimi bölümünde sadakat programlarından sorumlu olarak Sadakat Müdürlüğü görevini yürüttü. 2017’de Sigortam.net’e katılarak pazarlama fonksiyonlarından ve online satışlardan sorumlu Pazarlama Direktörü olarak 4 sene görev yaptı. Burada şirketin dijital dönüşümünü ve büyüme hedeflerini sağlayacak birçok projeyi hayata geçirdi. Sodexo Avantaj Türkiye’ye katılmadan önce ise Turgut Aydın Holding’in e-para ve ödeme sistemleri alanında faaliyet gösteren şirketi TOM Digital’in kuruluşunda Strateji Direktörü olarak görev almıştı.