21

Aksesuar Satınalma Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Aksesuar Satın Alma Sorumlusu cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Aksesuar Satınalma Sorumlusu İş İlanları

Genellikle moda ve tekstil alanlarında görev alan ve satış işlemleriyle ilgilenen aksesuar satın alma sorumlusu, departman ürünlerin tedarik edilmesi açısından büyük bir role sahiptir. Genel olarak satınalma birimi, bir işletmede yer alan tüm iş kollarıyla ve sektörlerle iç içedir. Satınalma, bir iş yerinin gereksinim duyduğu birçok öğeyi en uygun fiyata temin ederek ürünün doğru zamanda firmanın elinde olmasını sağlar. Bünyesinde çalıştığı firmanın amaçlarını ve ilkelerini benimseyerek sahip olunan bütçenin en uygun şekilde kullanılmasını sağlar. Alanında yetkin bir grubun bu birimi yürütebileceği gibi, tek bir uzman çalışanın da bu işi yapması mümkündür. Türkiye’nin birçok şehrinde iş alımları yapan aksesuar satınalma sorumlusu iş ilanları Kariyer.net üzerinden kolaylıkla bulunabilir.

Aksesuar Satınalma Sorumlusu Ne İş Yapar?

Birçok sektörde büyük role sahip olan satınalma sorumluları uygun zamanda ve uygun fiyata firmanın aradığı ürünlerin tedariğini gerçekleştirir. Bu alanda birçok çalışan açığı vardır ve güncel aksesuar satınalma sorumlusu iş ilanları bu boş pozisyonları doldurmayı amaçlar. Satınalma birimi, en temelde tüm departmanlarla iletişim halinde olarak gerekli malzemelerin temin eder. Aksesuar alabileceği satıcılardan; ekonomiye uygun ürünler arasından, firmanın çıkarlarını göz önünde bulundurarak doğru satın alma işlemini gerçekleştirir. Bu alanın diğer görevlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Piyasada bulunan ve alınması gereken aksesuar ürünlerini en uygun ücretlere satın alır
 • İşletme bünyesindeki aksesuar malzemelerinin maliyet hesabını yapar ve muhasebe birimiyle iş birliği içinde çalışır
 • Gereksiz harcamalardan kaçınır
 • Aksesuarların ve yan ürünlerinin belirlenen zamanda ve pratik bir şekilde tamamlanmasını sağlar
 • Firmanın beklentilerini karşılamak amacıyla doğru tedarikçilerle anlaşır
 • Uluslararası alışverişlerde işletmelerle görüşmeler ayarlar
 • Güncel gelişmeleri ve modayı yakından takip eder
 • Piyasadan ve takı sektöründen haberdar olur
 • Satınalma onayı verir ve satış belgelerini düzenler
 • Aksesuarlar için harcama çizelgeleri oluşturur ve bu bilgileri ilgili departmanlarla paylaşır
 • Sipariş için gerekli olan aksesuar miktarını tespit eder
 • İhtiyaç duyulan aksesuar maliyetini en uygun fiyatı belirler
 • Firma için uygun tedarikçiler sağlamak, takip etmek ve analizini sağlar
 • Sevkiyatta oluşabilecek olumsuzluklar için uygun planlama yapar
 • Tedarik edilen ürünler üzerinde kalite kontrol basamaklarını uygular
 • Tedarikçiler ile iletişim halinde kalır.

Aksesuar Satınalma Sorumlusu Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Her sektörde olduğu gibi bu alanda da iş bulabilmek için belli şartların sağlanması gerekir. Fakat satınalma sorumlusu olmak için bitirilmesi gereken bir üniversite bölümü yoktur. Ancak bu iş alanında daha çok İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde bulunan bölümlerden mezun kişiler bulunur. İlanlardaki gerekli niteliklere sahip olmak, tercihen üniversite mezunu olmak, temel ISO eğitimi almak, satınalma sorumlusu olmak için yeterlidir. Ayrıca aksesuar ve tekstil işlerinde daha önce çalıştığına dair kayıtları ve yabancı dil bildiğine dair sertifikaları da profiline ekleyerek öne çıkabilirsin. Bununla beraber aldığın ekstra kurslar da başvuruna yardımcı içerikleri oluşturur. Tabi ki bu eğitim ve belge şartı firma ve şirketlerin iş ilanlarına göre değişiklik gösterebilir. Bu nitelikler dışında aksesuar satınalma sorumlusu eleman arayanlar çalışanlarından birtakım kişisel özelliklere sahip olmalarını da ister. Bunları kısaca organizasyon ve planlama işlerinde iyi, temin edilecek malzemeler hakkında yeterli bilgi sahibi, iletişim kabiliyeti yüksek ve konuşma becerisi yeterli seviyede,  yeniliklere açık, araştırmacı, kriz yönetimi yapabilen bir düşünce yapısına sahip olması şeklinde sıralanabilir.

Aksesuar Satınalma Sorumlusu Hangi İş Alanlarında Görev Alır?

Aksesuar satınalma departmanının iş tanımı içerisinde; satın alınması düşünülen ve istenilen malzemeler için en uygun fiyatı bularak bu ürünün istenilen kalite ve duruşa sahip olduğunu kontrol etmek vardır. Kalite, estetik ve finans alanlarının birleştiği bu meslek grubu için kariyer.net üzerinde yüzlerce ilan bulunur. Uluslararası tedarikçilerle ilişki kuran, online ihaleler ve açık araştırma sistemlerini kullanan bu sektör ülkeler arası iş alanlarında rol alabilir. Teknolojik birimlerle işbirliği içinde mesleğini icra eden aksesuar satınalma sorumluları birçok departmanın entegre bir şekilde çalışmasıyla geniş bir iş alanı oluşturur. Genellikle bir eğitim şartı istemeyen aksesuar satınalma sorumlusu eleman arayanlar bu sayede iş sahibi olmak isteyen birçok kişiye çalışma fırsatı sunar. Eğer sen de gerekli deneyime sahipsen ve bu çalışma olanaklarına sahip olmak istiyorsan Kariyer.net üzerinden kolaylıkla aksesuar satınalma sorumlusu iş ilanları İstanbul gibi ilanlara başvuru yapabilirsin.

Aksesuar satınalma sorumlusu alımı var mı?

Her sektörde olduğu gibi bu alanda da birçok boş pozisyon bulunur. Kariyer.net aksesuar satınalma sorumlusu iş ilanları yeni çalışan alımlarıyla bu alanları nitelikli adaylarla doldurmayı amaçlar. Birçok çalışma ortamı ve şartına sahip olan iş ilanları yayınladığı aktif iş ilanlarıyla başvurulara açıktır. Sen de bu alanda görev almak istiyorsan kariyer.net'i ziyaret edebilirsin.

Aksesuar satınalma sorumlusu iş ilanlarında hangi iş kolları mevcut?

Finans, tasarım, müşteri hizmetleri, insan kaynakları gibi birçok departman sahip olan aksesuar satınalma sorumlusu eleman ilanları ile yeni çalışma arkadaşları arar. Sahip olduğun niteliklere, aldığın eğitime ve sahip olduğun birim bazlı deneyimlere göre başvurabileceğin ilanlar birçok kola ayrılır. Sen de kendine uygun olan iş kolunu kariyer.net üzerinden ilgili sayfadan bulabilirsin.

Aksesuar satınalma sorumlusu iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Kariyer.net üzerinde yayınlanan ilanlarda bakmanız gereken ilk ayrıntı firmaların çalışanlarından istediği eğitim şartıdır. Fakat bu alanda eğitim koşulundan çok sektörde deneyimlediğin iş süresi daha çok önem taşıyabilir. Bu yüzden firmaların ilanda belirttiği deneyim süresi şartına dikkat etmelisin. Ayrıca uluslararası departmanda çalışacaksan yabancı dil bilmen gerekebilir. Bu gibi detayları kariyer.net üzerindeki ilanların açıklamalarından inceleyerek başvurunu yapabilirsin.

Aksesuar satınalma sorumlusu iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Gündemdeki ekonomik pazarlamadan sürekli haberi olan bir satınalma sorumlusu firmalar tarafından istenen çalışan adayları arasındadır. Bu kişinin aktif pazardaki aksesuar satınalma stratejileri, ilanı yayınlayan firmaları tatmin etmelidir. Kazanca yönelik bir disiplin kurabilmen, iyi bir aksesuar satınalma sorumlusu olman için önemli bir özelliktir. Eğer sen de bu gibi özelliklere sahipsen aksesuar satınalma sorumlusu iş ilanları bugün ve daha önce yayınlanan fırsatlarını inceleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Aksesuar satın alma sorumlusu görevleri nelerdir?

Aksesuar satın alma sorumlusu olarak çalışmak istiyorsan birçok farklı firmada iş imkanı bulabilirsin. Aksesuar satın alma sorumlusu iş ilanlarının detaylarına göz atıp bu alanda çalışırken sorumluluklarının neler olacağını öğrenebilirsin. Aksesuar satın alma sorumluları satın alma üzerine teklif alıp satın alma taleplerini karşılamakla görevlidir. Bununla birlikte çalıştıkları şirkette yer alan genel müdür yardımcısının onayladığı girdileri kalite ve fiyata uygun olarak satın almak aksesuar satın alma sorumlularının görevleri arasında bulunur. Aynı zamanda satın alma bölümünde sipariş veren sorumluların siparişlerinin takibini yaparak kayıtlarını tutar.

Aksesuar satın alma sorumlusu iş ilanlarında en çok hangi çalışma ortamları yer alır?

Aksesuar satın alma sorumlusu olarak çalışmak için gereken kriterleri karşıladığın takdirde bu alanda iş başvurusu yapabilirsin. Birçok farklı firmada aksesuar satın alma sorumlusu iş ilanları yayınlanabilir. Aksesuar satın alma sorumlusu olarak çalışabileceğin çalışma ortamları arasında tekstil ithalatı ve ihracatı yapan firmalar yer alır. Bununla birlikte aksesuar satın alma sorumlularının yaygın çalışma ortamları arasında çeşitli giyim sanayi şirketleri ve uluslararası pazarlama şirketleri yer alır. Bu çalışma ortamlarına göz atarak sana uygun olan aksesuar satın alma sorumlusu iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Aksesuar satın alma sorumlusu iş ilanlarında hangi özellikler aranır?

Aksesuar satın alma sorumlusu arayan firmalar bu alanda çalışacak kişilerin bazı özelliklere sahip olmasını bekler. Aksesuar satın alma sorumlusu iş ilanı yayınlayan firmalar aradıkları kriterleri ilanlarda belirtirler. Satın alma sorumlularının çalıştığı firmalarda ihtiyaç duyulan malların ve hizmetlerin temininden sorumlu olması gerekir. Kaynak ve fiyat araştırması yapan aksesuar satın alma sorumluları bu alanda gerekli eğitime sahip olmalıdır. Satın alma sorumlularının genellikle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde yer alan bölümlerden mezun olmaları beklenir. Ayrıca bu alanda çalışmak isteyenlerin Temel ISO eğitimi alması büyük önem taşır.

Aksesuar satın alma sorumlusu iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir?

Firmaların aksesuar satın alma sorumlusu pozisyonunda çalışmak istiyorsan birçok farklı ilana ulaşabilirsin. Bulunduğun yerden aksesuar satın alma sorumlusu iş ilanlarına ulaşman oldukça kolaydır. Kariyer.net üzerinden aksesuar satın alma sorumlusu iş ilanlarını inceleyebilirsin. Ardından karşına çıkan sonuçları kendi eğitim düzeyine ve deneyimlerine göre filtreleyebilirsin. Bu sayede sana en uygun olan aksesuar satın alma sorumlusu iş ilanlarına başvuru yaparak şansını artırabilirsin. Firmaların aradığı özelliklerin tümünü karşılıyor olman diğer başvurular arasında öne çıkmanı sağlar.

notifications İş Alarmı kur