20

Alışveriş Merkezleri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Alışveriş Merkezleri cancel
 Canpark Gayrimenkul Yatırım ve Turizm A.Ş
Mekanik Teknikeri
Canpark Gayrimenkul Yatırım ve Turizm A.Ş
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Wam Turkey
Operasyon Müdürü
Wam Turkey
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Mallmark Gayrimenkul Kiralama ve Yönetim A.ş
Mekanik Personeli
Mallmark Gayrimenkul Kiralama ve Yönetim A.ş
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
28 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Alışveriş Merkezleri Sektörü İş İlanları

Artan kentleşme ile birlikte şehirler alışveriş merkezlerinin sayısından da artış görülür. İçerisinde pek çok farklı mağaza ve restoran barındıran bu alanlar, birçok kişiye iş olanağı yaratır. Hizmet ve satış sektörlerini birleştiren alışveriş merkezleri sektöründe farklı alanlarda iş bulabilir, meslek hayatına atılabilirsin. Alışveriş merkezleri iş ilanlarıyayınlayan firmalar eleman açıklarını telafi ederek istihdam yaratır. İstanbul, Ankara ve İzmir alışveriş merkezleri iş ilanları da bu bağlamda pek çok kişiye iş fırsatı sunar. Alışveriş merkezlerinin içerisinde yer alan mağazalarda satış danışmanlığı yapabilir, mağaza müdürlüğü görevini icra edebilirsin. Restoran ve kafelerde aşçılık yaparak kariyerine devam edebilir, kasiyer olarak hizmet verebilirsin. Kariyer.net’te alışveriş merkezleri iş ilanları İstanbul gibi kategorilere göz atarak sektörün hangi meslek kollarını bünyesinde barındırdığını öğrenmen mümkün olur. 

Alışveriş Merkezleri Sektörünün Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Alışveriş merkezleri sektörü birbirinden farklı meslek kollarını bünyesinde barındıran iş alanlarından biridir. Alışveriş merkezleri iş ilanları yeni ve en güncel olanları incelendiğinde bu durum görülür. Diğer yandan sektörün çalışma ortamı ve koşulları ise faaliyet gösterilen firmaya göre farklılık arz eder. Kıyafet, ayakkabı veya kozmetik ürünlerin satışını yapan mağazalarda görev yapan bir kişi ile teknoloji mağazasında çalışan elemanın çalışma ortamı ve koşulları birbirinden farklıdır. Parfümeri veya bijuteri mağazaları için de bu durum aynı şekilde olabilir. Bu nedenle de tek tip bir çalışma koşulundan ya da ortamından bahsetmek mümkün değildir. Ancak genel itibariyle alışveriş merkezlerinde çalışanlar kapalı ortamda satış bölümünde görev alırlar. Hafta sonu günlerinde ve esnek çalışma saatlerinde hizmet verebilirler. 

Alışveriş Merkezleri Sektöründe Çalışanlar Ne İş Yapar?

Alışveriş merkezlerinde görev yapanların iş tanımları oldukça farklıdır. Güncel alışveriş merkezleri iş ilanlarını inceleyerek bu görev tanımları hakkında fikir sahibi olabilirsin. Pek çok farklı sektörde mağaza ve farklı konseptte yeme içme mekânı barındıran alışveriş merkezlerinde bir o kadar da değişik iş alanı mevcuttur: 

  • Teknoloji, giyim, ayakkabı, spor malzeme veya oyuncak satan mağazalarda satış görevlisi, mağaza müdürü veya temizlik elemanı olarak çalışarak kariyerine devam edebilirsin.
  • Kozmetik mağazalarında satış elemanı veya makyöz olarak faaliyet gösterebilirsin. 
  • Restoranlarda aşçı, komi, bulaşık elemanı ve garson olarak görev alabilirsin. 
  • Alışveriş merkezlerinin içerisinde yer alan büyük marketlerde depo sorumlusu, kasiyer, raf görevlisi olarak çalışman mümkündür. 

Bu iş tanımlarının yanı sıra pek çok farklı meslek dalı da alışveriş merkezleri sektöründe kendine yer bulur. Kariyer.net’te yer alan ilgili ilanları inceleyerek kendin için uygun olanlarına başvurunu yapabilirsin.

Alışveriş merkezleri sektöründe hangi alanlarda iş bulabilirim?

Alışveriş merkezleri sektöründe çalışmak istiyorsan pek çok farklı alanda iş bulman mümkündür. Kadın, çocuk veya erkek giyim mağazalarında çalışabilir, kuyumcularda veya gözlük satan mağazalarda görev alabilirsin. Otopark bölümünde hizmet verebilir, çocuk oyun parkında faaliyet gösterebilirsin. Tüm bu farklı sektörlere ait iş fırsatlarına kariyer.net’ten dilediğin zaman ulaşabilirsin. 

Alışveriş merkezleri sektöründeki iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Alışveriş merkezleri sektöründe yer almak istiyorsan kariyer.net’te yer alan iş imkânlarını inceleyebilirsin. Kendine ait bir CV düzenleyerek firmaların seni daha yakından tanımasını sağlayabilirsin. Ayrıca filtreleme özelliğini kullanarak da kendi niteliklerine en uygun olan ilanlara kolaylıkla ulaşarak başvurularını tamamlayabilirsin. 

Alışveriş merkezleri sektöründe vasıfsız iş imkânları nelerdir?

Alışveriş merkezleri sektöründe faaliyet gösteren firmaların vasıf eleman ihtiyaçları da bulunur. Mağaza satış danışmanlığı, otopark görevlisi, reyon elemanı veya danışma personeli olarak alışveriş merkezlerinde görev yapman mümkün olur. Vasıfsız eleman arayan şirketleri filtreleyerek senin için en uygun olanlarına karar verebilirsin.

Alışveriş merkezleri sektöründeki iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Alışveriş merkezleri sektörü pek çok kişiye hitap eden sayısız iş ilanlarını bünyesinde barındırır. Ancak bu iş ilanlarının herbirinde, elemanlarda aranan kriterler ise birbirinden farklıdır. Bazı iş yerlerinde kişilerin yabancı dil bilmesi istenirken, kozmetik mağazası gibi yerlerde cilt tipi, maskeler ya da makyaj malzemeleri hakkında bilgi sahibi olman beklenir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Alışveriş merkezlerinde ne tür işlerde çalışılabilir?

Tüm alışveriş merkezleri idari departman şeması, teknik birim, insan kaynakları, halkla ilişkiler, ar-ge, proje, reklam ve organizasyon, muhasebe, satın alım ve pazarlama birimlerinden oluşur. Bu birimlerin altında markanın görünen kimliği olan temizlik işleri, güvenlik birimleri, müşteri hizmetleri, satış destek, depo ve ulaşım birimleri yer alır. Üstelik bu birimler içerisinde yer alan farklı pozisyonlara alışveriş merkezleri içerisinde yer alan hazır gıda, yeme-içme, sinema gibi farklı alanlarda erişebilme imkanına da sahipsin.

Alışveriş merkezlerinde vasıfsız eleman iş ilanları nelerdir?

Kompleks işletmeler sınıfında yer alan alışveriş merkezleri, aralıksız iş gücüne ihtiyaç duyan alanların başında gelir. Bu noktada vasıfsız elemanlarına en fazla pozisyon çeşitliliğini sunabilen iş dalları arasında yer alır. Çeşitli ölçeklerde hizmet sunan alışveriş merkezlerinin farklı birimlerinde reyon görevlisi, tezgahtar, satış temsilcisi, süpervizör, raf destek elemanı, kasiyer, müşteri temsilcisi, süpervizör, tanıtım elemanı gibi sosyal konumlarda yer alabilirsin. Temizlik görevlisi, teknik personel, depo görevlisi, forklift operatörü, güvenlik, şoför gibi yardımcı işler pozisyonlarında istihdam olanakları yakalayabilirsin. Öte yandan üretim, sunum ve eğlence alanlarında aşçı, garson, komi, bulaşıkçı gibi konumlara erişebilirsin.

Alışveriş merkezlerinde öğrenciler için iş imkanları nelerdir?

Diplomalı, diplomasız, deneyimli ve deneyimsiz adaylara eşit fırsatlar sunan Kariyer.net ilan listelerinde öğrenciler için sunulan iş fırsatlarına erişebilirsin. Bu bağlamda sahip olabileceğin pozisyonları, günün veya haftanın belirli vakitlerinde çalışabileceğin tam ve yarı zamanlı iş olanakları oluşturur. Seçenekler arasında garsonluk, eğlence alanı elemanlığı, temizlik görevlisi, satış temsilcisi, reyon görevlisi gibi yoğun alanlar için ihtiyaç duyulan pozisyonlar öne çıkar. Kariyer.net’i düzenli olarak ziyaret etmekle ayrıca okuduğun bölüme uygun düşen bir idari departmanda staj şansına da erişebilirsin.

Alışveriş merkezlerinde üniversite mezunları için ne tür iş imkanları bulunur?

Üniversite mezunu olarak, alışveriş merkezlerinin tüm birimlerde, çeşitli alanlarda görevlendirilmek üzere iş imkanına erişebilirsin. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak koşuluyla çalışabileceğin idari birimleri insan kaynakları, satın alım, muhasebe, tanıtım ve medya, projelendirme, ar-ge gibi uzmanlık gerektiren bölümler oluşturur. Bu bölümlerde elde edebileceğin yönetici, eleman, uzman ve danışmanlık pozisyonlarının yanı sıra teknik ve sosyal birimlerde de çalışabilirsin. Bu noktada tekniker, reyon şefi, teknik müdür, pazarlama yöneticisi gibi farklı pozisyonları, eğitim ve becerilerin dahilinde değerlendirebilirsin.

notifications İş Alarmı kur