255

Alüminyum İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Alüminyum cancel
Özkanoğlu İnşaat Taah Tic Ltd Şti
Teklif ve Proje Yöneticisi
Özkanoğlu İnşaat Taah Tic Ltd Şti
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
TEKNODROM DEĞERLİ MADENLER İTHALAT İHRACAT İNŞAAT A.Ş
İç Denetim Uzmanı
TEKNODROM DEĞERLİ MADENLER İTHALAT İHRACAT İNŞAAT A.Ş
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
CANSAN ALÜMİNYUM PROFİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Mekanik Bakım Operatörü
CANSAN ALÜMİNYUM PROFİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

HASAL ALÜMİNYUM
Kalite Kontrol Mühendisi
HASAL ALÜMİNYUM
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
BİSER İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Şantiye Şefi
BİSER İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Alüminyum Sektörü İş İlanları

En çok üretilen malzemeler arasında dünyada ikinci sırada gelen alüminyum, özellikle inşaat alanında kapı, pencere, çatı, çeşitli yüzey kaplamalarında etkin bir şekilde kullanılır. Otomotiv üretimi, elektrik sağlanması, kablo yüzeyi gibi birçok alanda da önemli bir rolü vardır. Ayrıca günümüzde birçok sektörde yapı malzemesi olan bu madde, savunma sanayinde de işe yarar. Günlük hayatta sıkça görülen ev aksesuarları, raflar, beyaz eşyalar ya da aynalar gibi ürünlerde de bu malzemeyle karşılaşılır. Bu madde ile ilgili he türlü görevde faaliyet gösteren kişiler alüminyum sektöründe kendilerine yer bulur. Alüminyum sektörü iş ilanları, bu alanda sağlanan iş fırsatlarını iş arayanlarla buluşturur. İlgili sektöre adım atabileceğin firmalar tarafından sana verilen sorumluluklar ve sağlanan imkânlar bu ilanlarda belirtilir. Sen de açıklamaları okuyarak sana uygun olan ilan başlığını seçebilir, başvurunu yapabilirsin. 

Alüminyum Sektöründe Çalışanlar Ne İş Yapar?

Her sektörde aktif bir şekilde kullanılabilen alüminyum, insanlara çeşitli iş alanları yaratır. Sadece doğrudan müdahale ile değil; alüminyumun bulunduğu bir ortamda rol alabilecek herkes bu sektörde görev yapar. Mekanik bakım teknikeri, boya yöneticisi, dökümhane mühendisi, ofis uzmanı, dış ticaret elemanı, üretim planlama sorumlusu, kalite kontrol sorumlusu, iç mimar gibi farklı departmanlar, sektörde çalışabileceğiniz bazı meslek kollarıdır. Her bir birim farklı görevlerde rol alır. Bu meslek içerisinde faaliyet gösterebileceğiniz pek çok alan bulunur: 

  • Gerekli ölçüm aletlerinden yararlanarak üretim ve satış aşamalarında,
  • Teknik resim, geometrik model çizimlerinde,
  • Firmadaki işleyişi kontrol ederek bunları raporlamada,
  • Üretim bandında çalışanlarda düzen ve disiplin sağlama,
  • Çeşitli makinelerin üretimi, bakımı ve tamirinde,
  • Finansal işleri düzenleme işlemlerinde,
  • Arz talep eğrisine göre müşteri memnuniyetini sağlamada,
  • İşe alımları düzenleyerek yönetimi bilgilendirmede,
  • Teknik cihazlar ve çeşitli malzemelere kaynak yapılmasında,
  • Bir yere gitmesi ya da bir yerden gelmesi beklenen tedariklerin firma araçları yardımıyla taşınmasında görev alabilirsiniz. 

Her birimin birbirinden farklı iş tanımı vardır. Sahip olduğun yeterlilikler ve teorik bilgiler doğrultusunda seçebileceğin pek çok iş imkânı vardır. Alüminyum sektörü iş ilanları yeni çalışan alımlarını sürdürerek bünyesindeki boş pozisyonları doldurmayı amaçlar. Sen de aradığın özelliklere sahip ilanları kariyer.net’ten bulabilir ve inceleme sonrası başvurunu gönderebilirsin. Alüminyum sektörü iş ilanları bugün yayınlananları araştırarak en güncel iş imkânlarına ulaşabilirsin.  

Alüminyum Sektöründe Çalışmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Bu sektörde belki de en çok değişkenlik gösteren işe alım kriteri eğitimdir. Çünkü çalışılmak istenen departmana göre senden istenen mezuniyet şartı da değişir. Alüminyum sektörü eleman arayanlar; mühendislik, finans ya da yöneticilik gibi departmanlarda çalıştırmak üzere elemana ihtiyaç duyar. Sen de bu departmanlarda rol almak istiyorsan genellikle ilgili bölümün ön lisans ya da lisans programını alarak mezun olmuş olman beklenir. Ayrıca bazı departmanlara girebilmeni sağlayacak çeşitli kurslar ve eğitimler de bulunur. Bazı birimlerde firma aracını kullanarak teslimat ya da taşımacılık yapman gerekebilir. Bu yüzden bu işi yapabilmen açısından ilgili ehliyet belgesine sahip olman şarttır. Süreceğin araca göre sahip olman gereken ehliyet sınıfı değişeceği için bu detaylara dikkat etmen gerekir. Ayrıca senden yabancı dil bilmeni isteyen bir departmansa CV’ne ilgili yabancı dil seviyeni gösteren bilgileri eklemen de sana avantaj kazandırır.

Alüminyum Sektöründe Görev Alan Kişilerin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Bünyesinde birçok farklı birim bulunduran alüminyum sektörü iş ilanları bayan ve erkek çalışan alımları ile geniş bir iş hacmi sunar. Bu birimlerin de elbette kendi içlerinde farklı özellikleri bulunur. Çalışanlar; ofis, fabrika, atölye veya dış mekânlarda görev alabilir. Çalışma ortamı kadar mesai saatleri de önem arz eder. Genellikle tam zamanlı iş fırsatları sunulan bu sektöre yönelik yayınlanan iş ilanlarının açıklamalarında saat bazında ne kadar çalışacağının ayrıntıları firma tarafından verilir. Türkiye’nin her köşesinden eleman alımı yapan işverenler, alüminyum fabrikalarının ve sanayisinin olduğu alanlarda daha fazla faaliyet gösterir. Tekirdağ alüminyum sektörü iş ilanları ise bu unvana sahip illerden biri olan Tekirdağ için özel olarak yayınlanır. Sen de çalışmak istediğin şehirde, aradığın çalışma koşullarına ve mesai saatlerine sahip ilanları inceleyerek iş sahibi olabilirsin.

Alüminyum sektörü iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Alüminyum sektöründe yer alan onlarca departmanda farklı iş tanımları ile herkese hitap edebilecek çeşitlilikte iş imkânları bulunur. Alman gereken eğitim, sektördeki deneyim süren ve öğrenmen gereken yabancı diller gibi birçok kriter vardır. Ekip çalışmasına yatkın olman, hızlı çözüm üretebilme kapasiten ve analiz yeteneğin kuvvetli ise alüminyum sektörü eleman arayan firmalar tarafından fark edilebilirsin.

Alüminyum sektöründe iş imkânı nasıldır?

İş alanlarının çeşitliliği ve artan firma sayısıyla doğru orantılı yükselen alüminyum sektöründe istihdam, güncel alüminyum sektörü iş ilanları aracılığıyla sağlanır. Bu anlamda kariyer.net sana yüzlerce iş imkânı sunar. Sahip olduğun niteliklere göre işverenlere göndereceğin başvurularla sen de artık bu sektörde bir çalışan olabilirsin. Yaşadığın şehre özel yayınlanan iş ilanlarına incelemek bu noktada sana avantaj kazandırır. Örneğin; Ankara’da yaşıyorsan Ankara alüminyum sektörü iş ilanlarılisteleyerek daha fazla iş imkânından haberdar olabilirsin. 

Alüminyum sektöründe mavi yaka alımı var mıdır?

Birçok departmanı bulunan ve çalışma ortamı değişkenlik gösteren alüminyum sektöründe farklı pozisyonlara ait iş olanakları da bulunur. İş ihtiyacının fazla olduğu bu alan, dinamik bir çalışma temposuna sahiptir. Alüminyum sektörü iş ilanları bay veya kadın herkese farklı koşul ve imkânlar sağlar. Sektördeki iş olanakları mavi yaka pozisyonu özelinde de karşına çıkabilir. Mekanik bakım teknikeri, elektrik bakım sorumlusu, kazan operatörü ya da fabrika personeli gibi sayısız mavi yaka iş alternatifi arasından sana uygun olanlarını değerlendirebilirsin. 

Alüminyum sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Alüminyum sektöründe, seçilen departmana göre farklı nitelikler bulunur. Örneğin; bir makine mühendisi olarak bu sektörde çalışacaksan 4 yıllık makine mühendisliği bölümünü bitirmen gerekir. Fakat bir kaynak ustası olarak çalışacaksan lise mezunu olman yeterli olabilir. Burada önemli olan şey ise tecrübedir. Aldığın eğitimin dışında kişilik özelliklerin de yapacağın işlere yatkın olmalıdır. Her şehirden çalışan alımı yapan işverenlerin ilanlarına kariyer.net’ten ulaşman mümkündür. İstanbul, sanayinin gelişmiş olması sebebiyle oldukça çok sayıda aktif ilana sahne olur. Firmaların sunduğu şartları sağlıyorsan, İstanbul alüminyum sektörü iş ilanlarına başvurunu yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Alüminyum iş ilanlarında lise mezunları için iş ilanları var mı?

Alüminyum sektöründe birçok eğitim düzeyinde çalışan personel bulunur. Bu çalışanların bir kısmını lise mezunları oluşturur. Lise mezunuysan ve alüminyum sektöründe çalışmak istiyorsan kariyer.net sayfasında sana uygun farklı ilanlar bulunur. Firmalarda mavi yakalı olarak çalışacak teknisyenler, bakım elemanları ve sorumlular genellikle lise mezunları arasından seçilir. Meslek liselerinde alüminyum sektörüne yönelik uzmanlık kazandıysan da işe alımlarda tercih edilebilirsin.

Alüminyum iş ilanlarında yoğunluk hangi illerdedir?

Alüminyum sektöründeki iş ilanlarına Türkiye'nin birçok ilinde rastlayabilirsin. Metalcilik sektörünün geliştiği illerde diğer illere kıyasla daha fazla iş imkânı bulunur. Yoğun iş imkânı olan illere; İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirler örnek verilebilir. Alüminyum sektöründe çalışan firmalar genellikle orta ve büyük ölçekli firmalar olmaları sayesinde birçok istihdam olanağı yaratır. Alüminyum sektöründe çalışmak istiyorsan sana uygun ildeki ilgili ilana başvuru yapabilirsin.

Alüminyum iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Alüminyum sektöründe çalışacaksan aranan kriterlerin başında metal malzeme hakkında bilgili ve meraklı olman bulunur. Sektörde çalışacak beyaz yakalı çalışanların, alım yapılacak bölüme göre üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi veya Teknoloji Fakültesinden mezun olmaları gerekir. Bunun dışında gereken bilgisayar programı hakimiyetine, yabancı dil yetkinliğine ve mesleki bilgiye bakılır. Mavi yaka çalışanlardan ise genellikle meslek lisesi mezunu olanlar tercih edilir. Ancak lisede kazanılan mesleki edinimin yeterli seviyede olması beklenir. Tüm çalışanların ekip çalışmasına yatkın ve uyumlu kişiler olmaları önemsenir.

Alüminyum sektöründeki iş ilanlarında hangi meslekler öne çıkar?

Alüminyum sektöründe çalışan birçok meslek grubu bulunur. Firmaların idari, alım satım, halkla ilişkiler ve üretim gibi bölümlerinde farklı meslek dalları görev alır. Beyaz yakalı çalışanlar arasında muhasebe, işletme ve ekonomi alanlarında çalışan meslek grupları bulunur. Sektörün beyaz yakalı ihtiyacının büyük kısmı üniversitelerin Mühendislik Fakültesi veya Teknoloji Fakültesinden mezun makine mühendisi, malzeme ve metalurji mühendisi, endüstri mühendisi, kimya mühendisi gibi mühendislik dallarından karşılanır. İlgili mühendislikler sektörde öne çıkar. Mavi yakalı olarak işe gireceklerin de meslek liselerinin metal bölümünden mezun olmaları gerekir. Ayrıca sektörde, ulaşım ve taşıma faaliyetleri için şoför ihtiyacı da bulunur.

notifications İş Alarmı kur