Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
83

Anaokulu Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Anaokulu Öğretmeni cancel
KAPLAN OKULLARI

Anaokulu Öğretmeni

KAPLAN OKULLARI
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Acıbadem Sağlık Grubu

Çocuk Oyun Alanı Sorumlusu- Ataşehir

Acıbadem Sağlık Grubu
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ÖZEL MANİSA ÜLKEM KOLEJİ EĞİTİM ÖĞRETİM TİC. LTD.

Sınıf Öğretmeni

ÖZEL MANİSA ÜLKEM KOLEJİ EĞİTİM ÖĞRETİM TİC. LTD.
Manisa
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Anaokulu Öğretmeni İş İlanları

Anaokulu, yani okul öncesi öğretmenliği iş ilanları hakkında bilgi vermeden önce ‘’nasıl anaokulu öğretmeni olunur?’’ sorusunu yanıtlamaya çalışalım. Anaokulu öğretmenliği, daha çok bayanlar tarafından tercih edilen bir meslektir. Hem çalışma saatleri hem de çocuklarla ilgilenmeyi gerektirdiğinden pek çok bayan, okul öncesi öğretmenliğini tercih etmektedir. Okul öncesi öğretmenlerinin atanma süreci, diğer dallara göre daha kolay ve hızlı olmaktadır. Bu mesleği yapmak isteyen kişilerin, o yaştaki çocuklarla ilgilenmeyi, zaman geçirmeyi seviyor olması gerekir. Ayrıca pedagojik formasyon sahibi de olmalıdır. Çocuklarla iletişim kurabilecek düzeyde empati kurabilmelidir. Belirli konuları, çocukların anlayabileceği dilde, günlük hayattan örnekler vermek suretiyle anlatıyor olması gerekir. Anaokulu öğretmenleri, çocukların el becerilerinin gelişmesine yardımcı olurken, pek çok çocuk, çoğu zaman ilk kez kalem tutma deneyimini de bu süreçte öğrenirler. Çocuklarla zaman geçirmeyi, öğretmeyi seven pek çok kişi anaokulu öğretmenliği iş ilanlarını incelemekte ve başvuru yapmaktadır.

Anaokulu ve kreşler arasındaki fark nedir?

Pek çok kişi, bu iki mesleğin aynı olduğunu düşünür, ancak farklıdır. Kreşler, 0-3 yaş aralığındaki çocukları kabul ederken, anaokulları, okul öncesi eğitim yönetmeliğine tabiidir ve 3-6 yaş aralığındaki çocukları kabul eder. Kocaeli ilinde yaşayan kişiler, Kocaeli kreş iş ilanları olarak araştırma yaparlar ve kendileri için uygun buldukları kreşlere özgeçmişlerini gönderirler.

Bunların dışında bir de anaokullarında yardımcı öğretmenler görev yaparlar. Yardımcı öğretmen olmak isteyen kişiler, anaokulu yardımcı öğretmen iş ilanları olarak ilanları tararlar. Bu kişiler eğer Kocaeli ilinde yaşıyorlarsa, Kocaeli anaokulu yardımcı öğretmen iş ilanları olarak tarama yapar ve seçenekleri inceler. Ayrıca Gölcük’de de pek çok anaokulu vardır. Kişiler Gölcükte çalışmak istiyorlarsa, Gölcük anaokulu öğretmeni iş ilanları olarak da tarama yapabilirler.

Siz de anaokulu öğretmeni iş ilanları konusunda araştırma yapıyorsanız, Kariyer.net’in anaokulu öğretmeni iş ilanları sayfasına göz atabilir, uygun bulduğunuz ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Anaokulu öğretmeni kaç yıl eğitim görmelidir?

Anaokulu öğretmeni olmak isteyen kişiler, dört yıllık bir lisans bölümü olan Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden başarı ile mezun olmalıdır. Ayrıca meslek liselerinde de okul öncesi bölümü bulunur. Fakat artık pek çok işveren dört yıllık lisans bölümünü bitirmiş olan adaylar ile çalışmayı tercih eder. Anaokulu öğretmenliği yapmak istiyorsan üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği lisans bölümünü kazanman ve bölümü başarı ile tamamlaman gerekir. Diplomanı aldıktan sonra istediğin iş ilanlarına başvuru yapabilir ve çalışmaya başlayabilirsin.

Anaokulu öğretmeninin görevleri nelerdir?

Anaokulu öğretmenlerinin görev tanımı pek çok öğretmenlik alanına kıyasla oldukça geniştir. altı yaş altı çocuklar ile ilgilenen bir dal olduğu için çocukların ihtiyaçları oldukça değişken olabilir. Anaokulu öğretmenleri, genel olarak çocuklara ellerini kullanabilme konusunda eğitim veren ve hayal güçlerini besleyecek oyunlar oynatan kişilerdir. Bazı anaokullarında yabancı dil ve matematik eğitimleri de verilebilir. Görevler tamamen anaokuluna bağlı olarak da şekillenebilir. Bu sebeple iş ilanına başvuru yapmadan önce işveren ile görüşüp görev tanımı hakkında bilgi almayı tercih edebilirsiniz.

Anaokulu öğretmeni hangi puan türünden alır?

Okul öncesi öğretmenliği bölümü, sözel bölümden öğrenci alır. Lisede sözel bölüm seçilerek daha sonra lisans bölümü olan Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü tercih edilebilir. Daha çok sözel derslerin ağırlıkta olduğu bir bölümdür. Ezbere dayalı ve metin ağırlıklı dersler görülür. Bu sebeple sözel zekaya sahip insanların daha başarılı olabileceği bir bölüm olduğunu söylemek mümkündür. Sen de anaokulu öğretmeni olmak için lisede sözel bölüm seçerek üniversite sınavına sözelden girebilirsin.

Anaokulu öğretmeni olmak için ne yapmak gerekir?

Anaokulu öğretmeni olmak isteyen adaylar, lisede sözel bölümü seçtikten sonra üniversite sınavında sözel bölümden yeterli puanı almalıdır. Daha sonra istediği üniversitede Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü tercih edebilir. Bu bölümü başarı ile tamamlayan adaylar, anaokulu öğretmeni unvanı almaya hak kazanır. Bu bölümü tamamladıktan sonra Kariyer.net üzerinden iş ilanlarını inceleyebilir ve kendine uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsin. Geri dönüş alma ihtimalini artırmak için birden çok ilana başvuru yapabilirsin.