207

Anaokulu Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Anaokulu Öğretmeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Anaokulu Öğretmeni İş İlanları

Eğitim sektörü, ülkemizin önemli istihdam alanlarından biri. Okul öncesi dönem de eğitim başlangıcını kalitesi açısından oldukça önemli. Okul öncesi öğretmeni iş ilanları da birçok özel kurumların bu ihtiyacı karşılamak üzere yayınladığı ilanlar. Devlet eğitim kurumlarının yanı sıra, geleceğin en önemli mimarı olan çocukların doğru bilgileri doğru şekilde öğrenmesini isteyen birçok özel eğitim kurumu da var. Özel eğitim kurumları üniversitelerden anaokullarına kadar birçok alanda bulunur. Özellikle anaokulları hem çocukların hayata ilk defa dışarıdan baktıkları yer olması, hem de ilkokula hazırlık süreci olması nedeniyle oldukça önem arz eder. Bazı ebeveynler, çocuklarının sosyalleşmesi, sorumluluklarının bilincine varması ve paylaşmayı öğrenmesi için küçük yaştan itibaren çocuklarını anaokulları ve kreşlere gönderir. Bu anaokulu ve kreşlerdeki uzman eğitmenler çocuklara şefkatle hem arkadaş olmayı hem de motor becerilerini geliştirmeyi öğretir. Çocuklar kreş ve anaokulları sayesinde arkadaş olabilmeyi erken yaşlarda öğrenir. Anaokulu öğretmeni arayışı da bu yüzden oldukça fazla sayıda. Çünkü okul öncesindeki tüm yaşlar için ayrı sınıflar kurulur ve çocukların doğru eğitilmesi için anaokulu öğretmenlerine ihtiyaç duyulur. Anaokulu öğretmeni arayanlar kreşler, özel okullar ve değişik eğitim kurumları olabilir. Okul öncesi iş ilanları incelendiğinde 2 ya da 4 yıllık okul öncesi öğretmenliğinden mezun olmak ve çocuklarla iyi iletişim kurabilmek önemli niteliklerden.

Anaokulu Öğretmeni Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Birçok şehirde kreş için anaokulu öğretmeni aranıyor ve bu arayışlar her geçen gün artış göstererek karşımıza çıkar. Anaokulu öğretmenleri ise ilkokul çağına daha gelmemiş, farklı yaşlardaki çocukların yaşlarına uygun eğitim almaları için etkinlikler yapar. Okul öncesi öğretmenlerin görevleri dahilinde sahip olması gereken belli başlı özellikler vardır:

  • Anaokuluna giden çocuklar arkadaş edinmeyi, takım çalışmasını, paylaşmayı ve kendi başlarına bir şeyler başarabilmeyi öğrenir. Bunun yanında kalem, makas gibi ekipmanları kullanmayı öğrenerek motor becerilerinin gelişmesi sağlanır ve renkler, hayvanlar gibi hayatın içinden önemli bilgileri edinir. Anaokulu öğretmenleri ise, henüz okul yaşamına adapte olamamış ve ailesinden ilk kez uzak kalmış çocukların ortama ayak uydurması için şefkatli ve eğitici özelliğe sahip olmalı. 
  • Anaokulu öğretmenleri, çocuklar için farklı etkinlikler düzenler ve onları oyunla öğrenmeye teşvik eder. Bu etkinliklerin çocuklarının ilgisini çekmesi için farklı ve eğlenceli olması gerekir. Bu yüzden okul öncesi öğretmenleri yaratıcı ve üretim gücü yüksek bir karaktere sahip olmalı. 
  • Çocukların tüm sorunlarını çözmek ve sorularını yanıtlamak anaokulu öğretmenlerinin görevleri arasında. Anaokulu öğretmeninin bu önemli görevleri yerine getirmesi için sabırlı olması, öğretici niteliğe sahip olması, şefkatli olması ve çocuklarla iletişiminin kuvvetli olması gerekir. 
  • Özel bir okulda çalışmak isteyen anaokulu öğretmeni isen, bulunduğun şehirden iş aramak senin yoğun hayatına daha iyi devam etmeni sağlayabilir. Özellikle bulunduğun semtin yakınlarındaki bir okul seni trafik ve yol stresinden uzak tutar. Bu yüzden örneğin; Ankara Yenimahalle’de oturuyorsan anaokulu öğretmeni iş ilanı Ankara Yenimahalle aramalarına odaklanmalısın.

Anaokulu Öğretmenleri Ne İş Yapar?

Bir anaokulu öğretmeni iş başvurusu yaptığı zaman bilmelidir ki, işini sevmek bu mesleğin en önemli niteliği. Sabır, şefkat, çocuklarla iyi iletişim ve sevgi nitelikleri sayesinde bu işi iyi yapmak kaçınılmaz olur. Anaokulu öğretmeni arayan kurumlar bu bölümün okulunu bitirmiş, bu işle ilgili çalışmaları okul gözetiminde de olsa yapmış, stajlarını tamamlamış kişileri arar. Çocuklara eğitim vermek için birçok yetkinliğe sahip olmak gerekir. Anaokulu öğretmeni gün içerisinde çocukların yeni şeyler öğrenmesini, eğlenmesini, birlikte oynamasını, bir şeyler paylaşmasını,yemek yemesini, uyumasını ve tek başına bir şeyler yapabilmesini sağlar. Bunların yapılması esnasında çocukları güvende tutar ve onlara şefkat ve ilgi ile yaklaşır. Anaokulu öğretmenleri yapacağı etkinlikleri planlar ve bu planları kaydeder. Çocukların durumları ile ilgili velilerine bilgi verir ve gerekirse onları yönlendirir.

Anaokulu Öğretmeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Anaokulu öğretmeni iş ilanlarını incelerken dikkat etmen gereken birkaç detay bulunur. Bunlardan biri eğitim kurumunun kültür yapısı. Eğitim kurumunun davranışları ve öğrencilere karşı tutumunun senin tutumun ile uyuşup uyuşmaması orada uzun süre çalışman için oldukça önemli. Bunun yanında çalışacağın kurumun aradığı niteliklerin sende olup olmadığını da dikkatle incelemelisin. Bazı kurumlar 2 yıllık okul öncesi öğretmeni ararken bazıları ise 4 yıllık anaokulu öğretmenlerini tercih eder. Güncel anaokulu öğretmeni iş ilanları incelendiğinde, çocuklarla iletişiminin kuvvetli olduğu kişilerin arandığı görülebilir. İş ilanlarına uygun olduğunu göstermek için detaylı ve seni iyi anlatan bir özgeçmiş düzenleyebilirsin. Ayrıca başvuru yaparken iyi bir ön yazı ile kendini iyi bir şekilde temsil edebilirsin. Çalışmak istediğin eğitim kurumunun evine yakın bölgelerde olması da enerjini boşa harcamaman için önemli. Uzak bir eğitim kurumu ise servis imkanlarını firmalara sorabilirsin.

Anaokulu öğretmeni iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Anaokulu öğretmeni ilan yayınlarına ulaşmak, onları incelemek ve doğru şekilde başvurmak için Kariyer.net’ten yararlanabilirsin. Burada binlerce öğretim kurumu yeni öğrencileri için yetenekli ve sevgi dolu anaokulu öğretmenleri arar. Bunlara başvurmak için Kariyer.net’te bir profil oluşturman, öz geçmişini hızlı bir şekilde doldurman ve sana uygun kurumlara başvurman yeterli.

Anaokulu öğretmeni iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Anaokulu öğretmeninde aranan kriter şefkat ve çocuklarla iyi iletişim denebilir. Bunun yanında bu işe olan ilgi, alanla ilgili yeni şeylerden haberdar olma, sürekli kendini geliştirme de aranan kriterlerden. Ayrıca çoğu anaokulu kendi bölgesinde yaşayan kişilerle çalışmak ister. Bunun nedeni servis ve ulaşım sorununun olmaması. Bu yüzden İzmir Bornova’da oturan kişinin anaokulu iş ilanı izmir yerine Bornova ya da Buca olarak arama yapması daha mantıklı olabilir.

Anaokulu Öğretmeni iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İş ilanları anaokulu öğretmeni yayınlarına okulöncesi bölümlerinin 2 ya da 4 yıllık bölümlerinden mezun olmuş kişiler başvurabilir. Ayrıca belirlenen staj sürecinin doldurulması ve gereken ödevlerin yerine getirilmesi başvuru için oldukça önemli.

Anaokulu öğretmeni nasıl iş bulur?

Anaokulu öğretmeni iş ilanları başvurularını yapmak için Kariyer.net’ten yararlanmak en etkin süreç. Kariyer.net sayesinde yüzlerce eğitim kurumunun anaokulu öğretmeni ihtiyacını görebilirsin. Bunlardan sana uygun olan kurumlara kısa bir süre zarfında başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Anaokulu öğretmeni kaç yıl eğitim görmelidir?

Anaokulu öğretmeni olmak isteyen kişiler, dört yıllık bir lisans bölümü olan Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden başarı ile mezun olmalıdır. Ayrıca meslek liselerinde de okul öncesi bölümü bulunur. Fakat artık pek çok işveren dört yıllık lisans bölümünü bitirmiş olan adaylar ile çalışmayı tercih eder. Anaokulu öğretmenliği yapmak istiyorsan üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği lisans bölümünü kazanman ve bölümü başarı ile tamamlaman gerekir. Diplomanı aldıktan sonra istediğin iş ilanlarına başvuru yapabilir ve çalışmaya başlayabilirsin.

Anaokulu öğretmeninin görevleri nelerdir?

Anaokulu öğretmenlerinin görev tanımı pek çok öğretmenlik alanına kıyasla oldukça geniştir. altı yaş altı çocuklar ile ilgilenen bir dal olduğu için çocukların ihtiyaçları oldukça değişken olabilir. Anaokulu öğretmenleri, genel olarak çocuklara ellerini kullanabilme konusunda eğitim veren ve hayal güçlerini besleyecek oyunlar oynatan kişilerdir. Bazı anaokullarında yabancı dil ve matematik eğitimleri de verilebilir. Görevler tamamen anaokuluna bağlı olarak da şekillenebilir. Bu sebeple iş ilanına başvuru yapmadan önce işveren ile görüşüp görev tanımı hakkında bilgi almayı tercih edebilirsiniz.

Anaokulu öğretmeni hangi puan türünden alır?

Okul öncesi öğretmenliği bölümü, sözel bölümden öğrenci alır. Lisede sözel bölüm seçilerek daha sonra lisans bölümü olan Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü tercih edilebilir. Daha çok sözel derslerin ağırlıkta olduğu bir bölümdür. Ezbere dayalı ve metin ağırlıklı dersler görülür. Bu sebeple sözel zekaya sahip insanların daha başarılı olabileceği bir bölüm olduğunu söylemek mümkündür. Sen de anaokulu öğretmeni olmak için lisede sözel bölüm seçerek üniversite sınavına sözelden girebilirsin.

Anaokulu öğretmeni olmak için ne yapmak gerekir?

Anaokulu öğretmeni olmak isteyen adaylar, lisede sözel bölümü seçtikten sonra üniversite sınavında sözel bölümden yeterli puanı almalıdır. Daha sonra istediği üniversitede Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü tercih edebilir. Bu bölümü başarı ile tamamlayan adaylar, anaokulu öğretmeni unvanı almaya hak kazanır. Bu bölümü tamamladıktan sonra Kariyer.net üzerinden iş ilanlarını inceleyebilir ve kendine uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsin. Geri dönüş alma ihtimalini artırmak için birden çok ilana başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur