131

Ankara AR-GE İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

AR-GE cancel
Ankara cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara AR-GE İş İlanları

Ülkemizin başkenti olma sıfatını taşıyan Ankara, aynı zamanda metropol unvanına da sahiptir. Türkiye’nin nüfus yoğunluğu bakımından İstanbul’dan sonraki en büyük ikinci kenti olan Ankara, birçok sektörün sınırları içerisinde varlık göstermesine de imkan tanır. Bu bağlamda kentin nüfusunun büyük bir bölümü hizmet sektöründe çalışır. Bu durumda sanayinin gelişmiş olması ve istihdama katkı sunması da oldukça etkili olur. Ayrıca Ankara genelinde tarım, ormancılık ve hayvancılık faaliyetleri de kentin ekonomisine ciddi derecede etki eder. Ankara’da önemli olan bir diğer sektörler ise enerji ve madenciliktir. Bu alanda özellikle linyit yatakları ön plana çıkar. Bu iş sahası çeşitliliği sayesinde Ankara AR-Ge iş ilanları da önem kazanır.

Ankara’da AR-GE Ne İş Yapar?

Güncel Ankara AR-GE iş ilanları bu alanda çalışacak adayların belirli görevleri yerine getirmelerini talep eder. Bu bağlamda AR-GE sorumlusu ya da elemanlarının, görev aldıkları firmanın hedeflerini yerine getirebilecek araştırma ve geliştirme süreçlerini sağlamalıdır. Bu bağlamda AR-GE elemanları planmadan başlayarak tüm süreci yönetmeli ve takip etmelidir. Yeni teknoloji ve gelişmeleri firmasının bünyesine dahil etmeli, gelişim sağlanmasına öncülük etmelidir. Yapılan araştırma ve geliştirmeleri analiz etmeli, bu doğrultuda öneriler sunmalıdır. Ayrıca AR-GE alanında çalışanlar, planan zaman diliminde ve bütçe dahilinde araştırmaların tamamlanmasını sağlamalıdır. AR-GE aynı zamanda sadece sahaya yönelik değil, diğer çalışanların verimliliği artıracak araştırmalarda yapmalıdır. Tüm bunlarla birlikte AR-GE departmanında yer alanlar pazarlama departmanıyla da işbirliği içerisinde çalışmalıdır.

Ankara AR-GE İş İlanlarına Başvururken Hangi Detaylara Dikkat Etmek Gerekir?

Ankara sınırları içerisinde yayınlanan AR-GE iş ilanlarına başvuru yapmadan önce birtakım detayları göz önünde bulundurmak ve dikkat etmek gerekir. Bu dikkat edilmesi gereken hususlar aynı zamanda iş arama sürecini daha verimli geçirmene de yardımcı olur. Dikkat etmen gereken hususlardan bazıları şu şekildedir:

  • Ankara AR-GE eleman arayanlar farklı sektörler dahilinde yer alabilir. Bunlar arasında tecrübeli olduğun sektörlere yönelmek sana avantaj sağlayabilir. 
  • İş ilanlarına başvuru yaparken firmaların beklentileri kadar kendi beklentilerini de göz önünde bulundurmalısın. 
  • Ankara’daki AR-GE iş ilanları bazı özel maddeler içerebilir. Örneğin; Ankara AR-GE iş ilanları bayan eleman ihtiyacına yönelik olabilir. 
  • İş ilanlarını tercih ederken ulaşım olanaklarını da değerlendirmelisin. 
  • Genellikle Ankara AR-GE iş ilanları bay eleman adaylarının askerlik görevini yerine getirmiş olmalarını talep eder.

Ankara AR-GE iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Ankara kentinde firmalar tarafından yayınlanan AR-GE iş ilanlarına firmaların aradığı eleman profiline uyan, sunulan çalışma ortamı ve koşullarına uyum sağlayabilecek nitelik olan adaylar başvuru yapabilir. Bu bilgilere ise firmaların iş ilanlarını görüntüleyerek ulaşabilirsin. Kariyer.net sana bu konuda yardımcı olur. Kariyer.net sayesinde iş ilanlarının detaylarını görüntüleyebilir ve başvuru yapabilirsin. 

Ankara’da AR-GE elemanı olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Ankara’da AR-GE alanında istihdam edilmek isteyen adayların birtakım eğitim durumlarını karşılayacak nitelikte olması gerekir. Bu bağlamda adayların, dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Metalurji gibi bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olmaları talep edilir. Bu bölümlerin diplomasına sahip olan adaylar, Ankara’da AR-GE bölümünde sorumluluk ve görev üstlenebilir, çalışma fırsatı yakalayabilir.

Ankara AR-GE iş ilanlarına nasıl ulaşırım?

Günümüz koşullarında Ankara genelinde yayınlanan AR-GE iş ilanlarına ulaşmanın ve başvuru yapmanın birçok yolunu bulabilirsin. Ancak bu alternatifler arasından online olanlara yönelmek iş arama sürecinde hız kazanmana yardımcı olabilir. Birden fazla iş ilanına aynı anda ulaşarak da aradığın işi daha kolay bulmana zemin hazırlayabilirsin. Kariyer.net’ten iş ilanlarına ulaşarak başvuru yapabilirsin.

Ankara’da AR-GE elemanı olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Ankara genelinde AR-GE elemanı olarak istihdam edilmek isteyenlerin birtakım özellik ve nitelikleri taşıması gerekir. Bu bağlamda AR-GE alanında çalışacak olanlar hızlı ve etkili karar verebilmeli, inisiyatif alabilmelidir. Ayrıca AR-GE elemanları gerek yazılı gerekse de sözlü olarak gelişmiş iletişim becerileri göstermelidir. Bu adaylar iyi bir şekilde raporlama ve sunum yapabilmeli, ekip yönetimi gerçekleştirebilmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara'da ar-ge departmanında part-time işler nelerdir?

Ar-ge departmanı; ofis ve uygulama ve saha işlerinin bir arada yürüdüğü aktif departmanlar arasında gelir. Her bir ürün, hizmet ve işleyişlerin geliştirilme aşaması, farklı bölümlerinde fakat bir proje olarak ele alınır. Süreklilik oluşturması gereken işlerin yoğunluğu, birimi ağırlıklı olarak tam zamanlı çalışan istihdamına iter. Dolayısıyla daha fazla çalışana ihtiyaç duyulan projelerde dönemsel fakat tam zamanlı iş imkanlarına rastlayabilirsin. Öte yandan daha fazla yoğun gün ve saatler için alınan part time çalışanlar arasına da dahil olabilirsin. Örneğin prpje mühendisliği iş fırsatına tam zamanlı ilanlar arasında denk gelebileceğin gibi; proje bazlı dönemsel veya part-time ilanlar arasında da erişebilirsin.

Ankara'da ar-ge departmanında kimler çalışabilir?

Teknik olarak arge-departmanı, yalnızca araştırma ve geliştirme iş deneyimlerinin sürdürüldüğü departmandır. Bu bağlamda departmanın temel üyelerini de bu işlemlerde uzman kadrolar oluşturur. Öte yandan gerekli etapların sağlıkla tamamlanması da ancak kuruluş hizmet sınıfına uygun meslek mensuplarının varlığıyla mümkün olur. Bu nedenle her bir kuruluş teknik işlemler için faaliyet alanına uygun meslek mensuplarını tercih eder. Öte yandan tüm departmanlarda olduğu gibi ar-ge departmanı da rutin işler için vasıflı ve vasıfsız ofis yahut saha elemanlarına ihtiyaç duyar. Bu bağlamda mühendis, kalite kontrol uzmanı, yazılımcı, teknik ressam, teknisyen, geliştirme uzmanı, proje yöneticisi, iş analisti, web geliştirici ve daha pek çok konum içerisinden kendine uygun olanı seçebilirsin.

Ankara'da ar-ge departmanında engeliler için iş ilanları nelerdir?

Kuruluşlar idari birimleri arasında gelen ar-ge departmanı, aynı zamanda sosyal kimliğiyle öne çıkan bölümler arasında gelir. Bu bağlamda engelli çalışan alımı yapıldığı vakitlerde öne çıkan bölümler arasında yer alır. Kariyer.net zengin ilan listeleri baz alındığında; karşına çıkacak olan seçeneklerintüm pozisyonlara dair fırsatlar sunabileceği gözlemlenir. Kuruluşlar tarafından engelli çalışan alımı yapıldığı takdirde mezun olduğun belirli bir uzmanlık dalına dair ilanlara rastlayabilirsin. Yahut veri giriş elemanı, kalite kontrol elemanı gibi ofis kadroları arasında yer alabilirsin. Öte yandan pek çok şirket, farklı departmanları için alacağı personeli ar-ge geliştirme çalışmaları kapsamında yapar. Dolayısıyla Kariyer.net aracılığıyla farklı dönemlerde, farklı olanaklarla karşılaşabilirsin.

Ankara'da ar-ge departmanı hangi sektörlerde bulunur?

Temel ve uygulamalı araştırmaların ardından geliştirme süreciyle devam eden ar-ge uygulamaları, sosyal veya bilimsel pek çok araştırma ve geliştirme metodunu kapsar. Bu bağlamda ürün, hizmet, üretim süreci gibi iş aksını ilgilendiren tüm konularda gelişmeci yaklaşıma sahip tün kuruluş ve işletmelerde ar-ge departmanı bulunur. Üstelik bu kuruluşlar çeşitli sektörlerin farklı iş dallarına ait üyeler olabilir Kariyer.net ilan porföyüne bakıldığında; farklı alt dallarıyla birlikte teknoloji, bilişim, otomotiv, enerji, savunma sanayi, elektronik, makine ensdüstrisi, yazılım gibi 21. yüzyıl mesleklerinin bu konuda başı çektiği görülür. Bu sektörleri Havalandırma, iklimlendirme, güvenlik gibi mühendislik dalları ile mobilya, ziraat gibi temel ihtiyaçlara yönelik sektörler takip eder.

notifications İş Alarmı kur