Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
12

Ankara Barmen/Barmaid İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Ankara Barmen Barmaid İş İlanları

Ankara başkent olması nedeniyle birçok açıdan Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir. Nüfusu en kalabalık ikinci şehirdir. Öğrencilerin ve memurların çokça bulunduğu Ankara’da çeşitli iş merkezleri, fabrikalar, atölyeler ve başka birçok istihdam alanı bulunur. Eğlence merkezleri, cafe ve restoranların da çok sayıda bulunması nedeniyle bu alanlarda çalışan kişiler iş imkanı bulabilirler. Barmenlik veya barmaidlik de bunlardandır. Barmen iş ilanları Ankara’da birçok farklı alanda bulunur. 

Barmenlik mesleği eğlence sektörünün popüler mesleklerindendir. Önceleri ağırlıklı olarak erkeklerin yaptığı bu mesleğe kadınların da yönelmesi ile birlikte meslek daha da popülerleşmiştir. Barmen bar bölümünde çalışan erkeklere, barmaid ise kadınlara verilen isimdir. Bu kişiler çalıştıkları işletmenin bar bölümünde alkollü ya da alkolsüz içecek servisi ve sunumu ile ilgilenirler.

Ankara’da Barmen Barmaid Ne İş Yapar?

Ankara barmen ve barmaid iş ilanları arasında yer alan tanımlar çerçevesinde barmen ve barmaidler; cafe, restoran, bar veya başka eğlence merkezlerinde, otellerin bar bölümlerinde çalışırlar. Bara gelen müşterileri karşılar, siparişlerini alırlar. En temel işleri içecek hazırlamaktır. Ancak içecek hazırlama işini profesyonel bir şekilde yaparlar. Farklı içecekleri karıştırır, yeni karışımlar elde ederler. İçeceklerin sunumunu gerçekleştirirler. Bazı barmen ya da barmaidler içecek sunumlarını şov eşliğinde yaparlar. Barmen barmaidler aynı zamanda müşteriler ile iletişim halinde olurlar. Gerektiğinde sohbet ederler. İçecek ve malzeme stoklarını kontrol eder, eksikliklerin giderilmesini sağlarlar. Bar alanının düzeni ve temizliğinden sorumludurlar. Tüm malzemelerin ve içeceklerin yerlerini bilirler. Bu içeceklerin satışını gerçekleştirirler. Barmen ve barmaidler aynı zamanda içeceklerin yanında servis edilen aperatif yiyeceklerin de servisini yaparlar. 

Ankara Barmen Barmaid İş İlanlarına Başvuru Yapmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel Ankara barmen barmaid iş ilanları açıklamalarında adaylarda aranan özellikler şunlardır:

  • Güler yüzlü ve enerjik olman beklenir. Barmen ve barmaidler çalıştıkları ortamda dikkat çekmesi beklenen ve ortamın enerjisini yükselten kişilerdir. Bu nedenle hem enerjik ve neşeli olmaları, hem de müşterilere güler yüzlü ve nazik yaklaşmaları önemlidir.
  • Ankara barmen iş ilanları için aranan bir diğer özellik de dış görünüşe önem vermektir. Barmenler ve barmaidler çalıştıkları işletme için önemli role sahiptirler. Müşteri potansiyelini etkileyebilirler.
  • Eli çabuk ve becerikli olman gerekir. Barmen ve barmaidlerin işi içecek sunumlarını hızlı ve etkili şekilde gerçekleştirmektir. Bu nedenle el çabukluğu çok önemlidir.
  • Yaratıcı olman önemlidir. Farklı içecekleri bir araya getirerek etkili karışımlar ortaya çıkarabilmesi gerekir.
  • Düzenli ve titiz olmak da Ankara barmaid iş ilanlarında aranan özelliklerindendir.
  • Yabancı dil bilgisi de barmen ve barmaidler için önemlidir. Özellikle turistlerin sık ziyaret ettiği yerlerde çalışan barmen ve barmaidlerin ingilizce bilmelerinin yanında bir dil daha bilmeleri tercih sebebidir. 

Ankara’da nasıl barmen barmaid olunur?

Ankara’da barmen ve barmaid olmak için okunması gereken belirli bir bölüm yoktur. Ancak Turizm Meslek Liselerinden ve Turizm Meslek Yüksekokullarından mezun olmak tercih sebebidir. Bu okullarda bar hizmetleri ile ilgili dersler verilir. Bu okullardan mezun olmayanlar ise bar hizmetlerine ve içecek sunumlarına yönelik eğitim programlarına katılabilirler. Barmenlik/barmaidliği mesleki anlamda hedef seçenler için daha önce garsonluk yapmış olmak da avantaj olacaktır. Barmenlik için tecrübe önemlidir. Bu nedenle alınacak bir eğitimden daha önemli olan şey edinilecek tecrübe ve el becerisidir. 

Ankara barmen barmaid iş ilanlarına başvuru yaparken hangi detaylara dikkat edilmeli?

Ankara barmen barmaid iş ilanlarına başvuru yaparken çalışmak istediğin işletmeyi doğru seçmen önemlidir. Turizm hizmetlerinde, otellerde, barlarda, restoranları da çalışabilirsin. Hepsinde farklı şartlar söz konusudur. Barmen ve barmaidlerin çalışma saatleri, çalışma şartları oldukça farklıdır. Bu nedenle çalışma şekline ve saatlerine dikkat ederek başvuru yapmalısın. Bu alanda kariyer yapmak isteyen ve becerileri olan herkes barmenliğe yönelebilir.

Ankara barmen barmaidlerin çalışma şartları nasıldır?

Ankara’da barmen ve barmaidler kapalı ortamlarda çalışırlar. Bazı yerlerde çalışma ortamları loş ışıklı olabilir. Aynı şekilde çalışılan işletmeye bağlı olarak çalışma ortamı gürültülü de olabilir. Barmen ve barmaidler ayakta ve belirli bir alanda hareket halinde çalışırlar. Çalışma süreleri içerisinde devamlı olarak insanlarla iletişim halindedirler. Tam zamanlı ilanlara denk gelebileceği gibi yarı zamanlı çalışma şekilleri ile karşılaşman da mümkündür.

Ankara barmen barmaid iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Güncel Ankara barmen barmaid iş ilanları ve alım fırsatlarına ulaşmak için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin. Özgeçmiş oluşturabilir, eğer ilgili eğitimleri almışsan özgeçmişine ekleyerek şansını artırabilirsin. Ayrıca mesleğe uygun olan kişisel becerilerinden de bahsedebilirsin. Daha sonra Ankara konumundaki barmen barmaid iş ilanlarını arayarak sana uygun olanlara başvuru yapabilir, aradığın işi bulabilirsin.