18

Ankara Güvenlik Görevlisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Güvenlik Görevlisi cancel
Ankara cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ankara Güvenlik Görevlisi İş İlanları

Türkiye’nin başkenti olmasıyla büyük öneme sahip olan Ankara, yıllar boyunca sürekli gelişen ve büyüyen ekonomisiyle pek çok iş alanına istihdam sağlar. Özellikle ticaret ve sanayi alanında birçok firmaya ve fabrikaya ev sahipliği yapan şehir, birbirinden farklı medeniyetlerin izlerini taşımasının etkisiyle, dünyaca ünlü ve görülmeye değer tarihi ve turistik yapılar bulundurur. Ankara hem kültürel değerleriyle hem de iş alanlarındaki geniş yelpazesiyle iş arayanlar için kusursuz bir lokasyon olarak öne çıkar. Ankara’da oldukça fazla sektörün olması güvenlik sorununu da beraberinde getirir. Bu noktada güvenlik görevlisi mesleği arayışı önemli bir pozisyon olarak öne çıkar. Özel ya da resmi kuruluşlar, fabrikalar, eğitim, sağlık ve hizmet sektörleri için güvenlik görevlisi büyük önem taşır. Ankara güvenlik görevlisi iş ilanları, çalışma alanları artmasıyla birlikte fazlalaşır. İş yerlerinin güvenli ve huzurlu ortamından doğrudan sorumlu olan güvenlik görevlileri, tüm sektörlerde vazgeçilmez çalışanlar olur. Güvenliğin önde tutulduğu tüm alanlarda belli standartlara uygun güvenlik görevlileri aranır. 

Ankara’da Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Tüm iş ilanlarında olduğu gibi Ankara güvenlik görevlisi iş ilanlarında da birincil şart olarak aldığı sorumluluğu titizlikle ve ciddiyetle yerine getirebilen adaylar aranır. Bununla beraber insani ilişkilerde ve iletişimde kibar ve saygılı adaylar ön plana çıkar. İş yerlerindeki güvenli ortamı sağlayan bu meslekte, karşılaşılabilecek her durumda soğukkanlı ve sakin kalabilmek önemli nitelikler arasında yer alır. Olaylar karşısında hızlı aksiyon alabilmek ve fevri kararlar vermemek, bu meslek için hayati değer taşır. Güvenlik görevlisi olmak istiyorsan öncelikle bu meslekte karşına çıkabilecek her durumda verebileceğin tepkileri gözden geçirmelisin. Sana karşı gösterilebilecek her tepkiye karşı kontrollü olmalı ve gerekli önlemleri vakit kaybetmeden almalısın. Aynı zamanda güvenlik görevlisi iş ilanlarında birtakım fiziki özellikler ön plana çıkar. İnsanlarla birebir temasa geçme olasılığı göz önünde bulundurulduğunda, bu ilanlara başvuracak adaylarda fiziki yeterlilik aranır. Ayrıca bir güvenlik görevlisinin mutlaka ilkyardım eğitimi alması gerekir. Tüm bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan Ankara güvenlik iş ilanları bayan ya da erkek olarak başvurabilir ve birbirinden farklı sektörlerin birinde yer edinebilirsin. 

Güvenlik Görevlileri Ne İş Yapar?

Bir güvenlik görevlisini asli görevi çalıştığı iş ortamının güvenliğini sağlamak olarak tanımlanır. Bu temel görevinin yanı sıra, iş ortamına göre bu görevler artar veya azalır. Ankara’da güvenlik görevlisi iş ilanlarında genel olarak; iş yeri girişlerinde tehlikeli olabilecek durumlara karşı iş ortamının güvenliğini sağlamak, herhangi bir güvenlik problemi olduğunda olaya anında müdahale etmek ve iş yerinde temel güvenlik kurallarına uyulmasını sağlamak gibi kriterler ön plana çıkar. Ankara güvenlik görevlisi olarak iş arıyorsan bazı temel görev ve sorumlulukları bilmen gerekir. Bazı iş ilanlarında ise hem çalışanların hem de ziyaretçilerin giriş-çıkış saatlerini kayıt altına almak ve girişlerde danışma olarak da hizmet verilmesi beklenebilir. İş yerinde acil durumlarda binayı hızlı bir şekilde tahliye etmek ve içeridekileri doğru bir şekilde yönlendirebilmek için, çalıştığın iş yerinin tüm alanlarına hakim olmak büyük önem taşır. Böylelikle her durumda hızlı kararlar verip daha kontrollü olabilirsin. Ayrıca iş yerinde herhangi bir suç işlendiğinde vakit kaybetmeden kolluk kuvvetlerine haber vermek en önemli görevlerin arasında yer alır. Bazı iş yerlerinde ise giriş-çıkışlarda üst ve çanta arama yetkisi verilir. 

Ankara’da Güvenlik Görevlilerini Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Ankara’da birbirinden farklı ve çok sayıda sektörün bulunmasının sonucu olarak iş ilanlarında da farklı çalışma ortamlarına rastlanır. Ankara’da güvenlik görevlilerinin çalışma ortamları başvurulan sektöre ve bağlı bulunan departmana göre değişiklik gösterir. Çok sayıda devlet kurumunun bulunması Ankara güvenlik görevlisi arayanları da artırır. Banka girişlerinde en az bir güvenlik görevlisi bulunurken, alışveriş merkezlerinin girişlerinde ise üst araması yapabilme yetkisine sahip güvenlik görevlileri çalışır. Bunların yanında holdingler, özel şirketler, özel okullar, siteler, hastaneler, oteller, inşaat firmaları, stadyumlar ve spor salonları içinde güvenlik görevlilerine ihtiyaç duyulur. Ankara’da güvenlik görevlisi iş ilanlarını değerlendirirken çalışma saatlerini de göz önünde bulundurarak kendin için en uygun ortamı seçmelisin. Güvenlik görevlisi iş ilanlarında çalışma saatleri gece, gündüz veya vardiyalı olarak değişiklik gösterir. Bu ilanlar arasında sana en uygun çalışma saatini seçebilme şansına da sahipsin. Ankara güvenlik görevlisi arayan firmalara başvuru yaparken göz önünde bulundurman gereken bazı detaylar bulunur. Bu detayları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öncelikle çalışacağın pozisyon ile ilgili bilgi sahibi olmalı ve iş ilanını detaylı bir şekilde incelemelisin.
  • Güvenlik görevlisi iş ilanlarında belli başlı kriterler ön plana çıkar. Eğer ilana başvuracaksan bu kriterlerin hepsini sağladığından emin olduktan sonra başvuru yapabilirsin. 
  • Güvenlik görevlisi iş ilanlarında adaylardan istenilen eğitimlerin ve sertifikaların hepsine sahipsen ilanı değerlendirebilirsin.
  • Başvuru yapacağın iş yerinin senden beklediği görev ve sorumlulukları yerine getirebileceğinden emin olmalısın. 
  • Başvuru yapacağın firma hakkında detaylı araştırma yapıp bilgi sahibi olarak daha güvenli bir şekilde başvuru yapabilirsin. 
  • Güvenlik görevlisi iş ilanlarını değerlendirirken; bu ilanlardaki mesai saatlerine, sosyal ve yan haklara bakarak tüm bunlar doğrultusunda başvuru yapabilirsin.
  • Başvuru yapmayı düşündüğün iş yerinin yaşadığın yere olan uzaklığına ve bu iş yerinin sağladığı ulaşım imkanlarına bakarak sana en uygun ilanı değerlendirebilirsin.

Ankara’da güvenlik görevlisi olmak için hangi belge ve eğitimler gereklidir?

Güvenlik görevlisi iş ilanlarında, istenilen pozisyona ve gereklilik durumuna göre silahlı ve silahsız olarak iki farklı durum karşına çıkabilir. Silahsız güvenlik görevlileri silahlılara göre yalnızca yaş ve eğitim konusunda değişiklik gösterir. Silahlı güvenlik görevlisi ilanlarına başvurmayı düşünüyorsan; 21 yaşını doldurmuş olman, en az lise ve dengi okullardan mezun olman, silahlı atış ve ilk yardım eğitimi almış olman gerekir. Bunların yanında güvenlik hukuku, kişi hakları ve kişi koruma eğitimi almış olman gerekir. Silahsız güvenlik görevlisi olabilmek için ise aynı eğitimlerin yanında, 18 yaşını doldurmuş olman ve 8 yıllık ilkokul eğitimini tamamlamış olan gerekir.

Ankara’da güvenlik görevlisi olmak için gerekenler nelerdir?

Güvenlik görevlisi nasıl olunur diyorsan öncelikle gerekli olan eğitim ve belgelere sahip olman gerekir. Meslekte aranan kriterleri sağlıyor olmanın yanı sıra bir yıldan daha fazla hapis cezası almamış ve kamusal haklardan faydalanmayı kısıtlayan cezalar almamış olman gerekir. Tüm bunlarla beraber mesleğini yapabilmen için herhangi bir fiziki engelinin bulunmaması ve vücut sağlığının yerinde olması, adaylarda istenilen kriterler arasında yer alır.

Ankara’da güvenlik görevlilerinin maaşları ne kadardır?

Ankara güvenlik görevlisi maaşları kamu veya özel sektöre göre değişiklik gösterir. Maaşların belirlenmesinde ise pozisyon için istenilen kriterler ve şartlar önemli rol oynar. İngilizce bilmek veya silahlı/silahsız görev yapma durumları maaşlara doğrudan etki eder. Her yıl yeniden düzenlenen maaş tutarlarına mesleğe yeni başlamak veya kıdemli olmak büyük oranda yansır

Ankara’da güvenlik görevlisi olmak için nereye başvurulur?

Güvenlik görevlisi olmayı düşünüyorsan öncelikle belirli şartlara uygun olman gerektiğini bilmen gerekir. Bu kriterleri sağlıyorsan güvenlik görevlisi sertifikası alabilmek için güvenlik görevlisi kurslarına kayıt yaptırabilirsin. Bu kurslara düzenli devam edip, başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra güvenlik görevlisi sınavlarına girerek 60 veya üzeri puan almalısın. Böylelikle güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olarak, Ankara güvenlik görevlisi arayan kurumlara başvurabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara güvenlik görevlisi iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Günümüzde pek çok alanda ve özellikle insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde güvenliği sağlanması için güvenlik personeline ihtiyaç duyulur. Can ve mal güvenliğini sağlamakla görevli olan güvenlik elemanı ilanları için kariyer.net üzerinden başvuru yapabilirsin. Ankara'daki güncel güvenlik görevlisi ilanlarına ulaşmak ve başvuru yapmak için tek yapman gereken sayfamızda CV oluşturmak!

Ankara'da evime yakın güvenlik görevlisi ilanlarını nasıl bulabilirim?

Ankara'da güvenlik görevlisi ilanlarını tek bir yerde görmek için kariyer.net sitesinde anahtar kelime alanına Ankara Güvenlik Görevlisi yazabilirsin. Daha sonra listelenen ilanlar arasında bulunduğun konuma göre filtreleme yapmak için sol kısımda yer alan Ülke-Şehir-İlçe alanına tıklayabilirsin. Burada Ankara seçili iken hemen sağında güvenlik görevlisi ilanları bulunan ilçeler de listelenecektir. Evine en yakın konumu seçerek, ilanlar arasında spesifik arama yapabilirsin.

Popüler Ankara güvenlik görevlisi iş ilanları nelerdir?

Ankara, Türkiye'nin metropollerinden biri olduğundan pek çok ulusal ve uluslararası firma burada bulunur. Diğer yandan bürokratların da bu şehirde bulunmasından dolayı güvenlik görevlisine yoğun olarak ihtiyaç vardır. Birçok banka, şirket, firma ve hatta konsolosluklarda dahi iş bulabilirsin. İlanlar arasında filtreleme yapmak için sol kısımda yer alan firma sektörü ve ilan kategorilerinden yardım alabilirsin.

Ankara güvenlik görevlisi iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

En güncel Ankara güvenlik görevlisi iş ilanlarını kariyer.net üzerinden bulabilirsin. İlan ihtiyaçlarına ait detaylar değiştiği için anlık haberdar olmak istersen, arama yaptığın sayfanın sol kısmında yer alan Yeni ilanlardan haberdar et alanına tıklayabilir ve mail adresini yazabilirsin. 

notifications İş Alarmı kur