155

Ankara Şoför/Sürücü İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Şoför / Sürücü cancel
Ankara cancel
PROYAPI MÜHENDİSLİK VE MÜŞAVİRLİK ANONİM ŞİRKETİ
Şoför / Sürücü
PROYAPI MÜHENDİSLİK VE MÜŞAVİRLİK ANONİM ŞİRKETİ
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
26 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Gizli Firma
Aile Şoförü
Gizli Firma
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi A.Ş.
Şoför / Sürücü
Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi A.Ş.
İstanbul (Tümü) +12 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
22 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Firma Bilgisi Gizli
Makam Şoförü
Firma Bilgisi Gizli
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ABDULKADİR ÖZCAN OTOMOTİV LASTİK SANVE TİC.A.Ş.
Depo Sevkiyat Şoförü
ABDULKADİR ÖZCAN OTOMOTİV LASTİK SANVE TİC.A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara Şoför İş İlanları

Ankara, nüfus yoğunluğu bakımından Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında yer alır. Bu nedenle birçok meslek dalı için iş ilanı bakımından zengin olduğu söylenebilir. Şoförlük mesleğinden bahsetmek gerekirse; büyük ve kalabalık bir şehirde en çok çalışan, en aktif olan mesleklerden biri olduğunu söylemek mümkündür. Ankara büyük bir şehir olduğu için bir bölgeden başka bir bölgeye ulaşmak için ulaşım aracı gerekir. Trafiğin yoğunluğu sebebiyle de insanlar genellikle toplu taşıma araçlarını tercih edebilir. Bu bakımdan toplu taşıma aracında şoför olarak çalışma olanağı mevcuttur. Bunun yanında Ankara şoför iş ilanları sayfası incelendiğinde fabrikaların, personellerinin ulaşımını sağlamak için servis şoförleri aradığı görülür. Bazen kendi servis aracına sahip insanlar da şoförlük için iş ilanlarını inceleyebilir. Kendine ait servis aracında şoförlük yapmak isteyen insanlar, ilgili ilanlara başvurmaları sonucunda servis şoförlüğü yapabilirler. Okullar bir servis şirketiyle anlaşarak öğrencilerinin ulaşımını bir şirkete bağlı kalarak sürdürmek isteyebilir. Bu durumda servis şirketlerine başvuru yapmak da avantajlı olacaktır. Kısaca Ankara’da şoför arayan firmalar sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle şoförlerin iş bulma ihtimali de yüksektir.

Ankara’da Şoför İş Olanakları Nelerdir?

Ankara; kalabalık ve büyük bir şehir olması nedeniyle ulaşım araçlarına, dolayısıyla da şoförlere ihtiyaç duyulan bir şehirdir. Şoförlük mesleği birçok alanda aktif olan bir meslektir. Bu nedenle çeşitli yerlerde çalışmak mümkündür. Örneğin özel günlerde, istek üzerine günlük çalışmak bile mümkündür. Birçok şarta uygun olan şoförlük iş ilanları da bulunabilir. Bazı iş yerleri, emekli insanları yarı zamanlı ya da tam zamanlı şekilde şoför olarak işe almak ister. Bu koşullara uygun adaylar, Ankara emekli şoför iş ilanları sayfasına göz atabilir. Okullarda servis şoförlüğü yapılarak öğrencilerin okula ulaşımı sağlanabilir. Bunun için bir servis şirketine başvurmak ya da kişinin kendine ait servis aracıyla şoförlük yapması için okullara başvuruda bulunması gerekir. Ek olarak iş yerleri de çalışanların ulaşımını sağlamak için bir servis şirketleriyle iş birliği yapabilir. Bu şekilde çalışmak için de ya bir servis şirketine başvurulmalı ya da kendisine ait servis aracının olduğu belirtilerek direkt şirkete başvurulmalıdır. Taksi şoförlüğü yapmak için de taksi duraklarına başvuru yapılır. Bunun yanında fabrikaların mallarını taşımak için tır şoförlüğü, kamyon şoförlüğü yapmak da mümkündür. Kargo şirketleri, sucular, tüpçüler gibi eve servis yapan firmalar da şoför arar. Ankara özel şoför iş ilanları sayfasının bir diğer seçeneği de özel hizmet verme olanağıdır. Kendisine özel bir şoför tutmak isteyen insanların ilanlarına başvuru yapılabilir. Daha çok devlet yetkilisi, yönetici gibi pozisyonlarda bulunan kişiler bu alanda ilanlar verir. Yani Ankara’da çok çeşitli şoför iş ilanları mevcuttur. Ankara, şoför iş olanakları bakımından oldukça zengin bir şehirdir. 

Ankara Şoför İş İlanlarında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Ankarada şoför arayan firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken nokta, şehirler arası bir şoförlük mü yoksa şehir içi bir şoförlük mü yapılacağıdır. Kişinin uykusuzluğa dayanıklılığı, dikkatini toplayabilme yeteneği gibi faktörler bu durumu etkileyebilir. Uzun yol şoförlüğü daha zorlayıcı olabilen bir meslektir. Uykusuzluğa dayanıklı olmayı, konsantrasyon sağlamayı gerektirir. Bunun yanında sahip olunan ehliyetin hangi tip aracı kullanmaya izin verdiği de çok önemlidir. Her araç tipi için farklı bir ehliyet alınır. Örneğin taksi şoförü olan biri, tır şoförlüğü için gerekli ehliyeti yoksa tır şoförlüğü yapamaz. Maaş da çok önemlidir. Ankara şoför iş ilanlarını inceleyen bir aday, uygun gördüğü ilandaki tüm şartları dikkatle okumalı ve gerekirse ilan sahibi ile ilan detaylarını görüşmelidir. Ankara şoför arayan firmalar tarafından yayınlanan ilanlarda bu detaylara dikkat edilmelidir. 

Ankara’da Şoför Ne İş Yapar?

Ankara şoför arayanlar, çalışacak kişinin görev tanımını açık bir şekilde ifade eder. Şoförler; belirli bir süre içerisinde kısa ya da uzun mesafeli yolculuklarla, motorlu bir taşıt vasıtasıyla, yolcuları ya da ürünleri trafik kurallarına uygun biçimde bir yerden diğer bir yere ulaştıran nitelikli kişidir. Şoförlerin bazı sorumlulukları vardır. İnsanları ya da malları güvenli şekilde bir yerden diğer bir yere ulaştırmalıdırlar. İkincisi, şoförlük yaptığı aracın temizliğinden ve bakımından sorumludur. Ek olarak araç için gerekli ekipmanları bulundurmak da şoförün görevidir. Bunun yanında aracı yola hazırlamalı, gerekli kontrolleri yapmalıdır. Varsa yolcuların bagajlarıyla ilgilenmelidir. Gelir ve gider dengesini sağlamalıdır. İnsan hayatının tehlikeye atılmaması için sorumlu ve dikkatli davranması gerekir. Yolcuların dilek ve şikayetlerini dikkate alarak aracında bunları uygulamalıdır. 

Ankara’da Şoför Olmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir?

Şoför olmak için gereken bazı özellikler vardır. Şoförler çalışkan, sorumlu, tedbirli, dürüst olmalıdır. Dikkatli olmak çok önemlidir. Bunun yanında duyarlı olmak, uykusuzluğa dayanıklı olmak gerekir. 

Ankara’da Şoför Olmak İçin Hangi Bilgiler Gerekir?

Öncelikli olarak araç kullanabilmek için ehliyet gerekir. Buna ek olarak araç ve ekipman bilgisi, harita okuma bilgisi, el-ayak-göz koordinasyonu bilgisi, ilk yardım bilgisi, mesleki terimler, adres bilgisi, ticaret bilgisi gibi bilgilere sahip olunması gerekir.

Ankara’da Şoför Maaşları Ne Kadardır?

Ankara’da şoför maaşları konusunda kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Fakat kamuda çalışan bir şoför, asgari ücretin üzerinde maaş alabilirken özel sektörde maaşlar, asgari ücretten başlayarak asgari ücretin daha da üzerinde artış gösterebilir. Özel sektörde deneyimli şoförlerin bu sayıları da aşabildiği söylenebilir.

Ankara’da Şoförlerin Çalışma Koşulları Nasıldır?

Şoförlerin Ankara’da çalışma koşulları, çalıştıkları yere göre değişim gösterir. Bu konuda kesin bir bilgi verilemez. Uzun yol şoförleri uzun saatler çalışıp uzun saatler tatil yapabilirken; taksi şoförleri ya da servis şoförleri nöbet sistemiyle çalışabilir. Kısaca çalışma koşullarının farklı faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterdiği söylenebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara şoför sürücü iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Ankara şoför sürücü ilanlarına başvurabilmek için öncelikli olarak bu alanda gerekli görülen özelliklere sahip olman beklenir. Sürücü ehliyeti ve sürüş deneyimi gibi gereklilikleri yerine getirebiliyorsan, Kariyer.net üzerinden yeteneklerini yansıttığın bir öz geçmiş hazırlayabilirsin. Bu öz geçmiş ile ilgili alanda listelenen ilanlara site üzerinden başvurman mümkün.

Ankara şoför iş ilanları en çok hangi ilçededir?

Şoförlük yüksek ölçüde talep gören meslek grupları arasında yer alır. Birçok şirket özel şoför aradığı gibi, bu alanda makam şoförlüğü gibi çeşitli iş imkanlarına sahip olmak da mümkün. İş ilanlarının ise hangi şehirde yoğunlaştığı, dönemler arası farklılık gösterebilir. Bu nedenle bu konuda genel geçer bir durumdan söz etmek zordur.

En kazançlı Ankara şoför iş ilanları nelerdir?

Her meslek grubunda olduğu gibi, şoförlük mesleğinde de kazanç durumu üzerinde etkili olacak tek bir faktörden bahsetmek mümkün değil. Kazanç durumu, kişinin yeteneklerini ve tecrübelerini de içeren geniş bir alanda farklılık gösteren dinamiklere bağlı olarak gelişir. Bundan dolayı kesin bir durumdan bahsetmek, yanıltıcı olabilir. Filtre ayarları sayesinde bu verileri güncel olarak kontrol edebilirsiniz.

Popüler Ankara şoför sürücü iş ilanları nelerdir?

Şoförlük, birçok alanda kendisine iş imkanı bulabilen oldukça kalifiye bir alandır. Gerek kuruluşlar gerekse kişiler sık sık şoförlük iş ilanları ile karşımıza çıkar. Bunlar arasından hangisinin popüler olduğu ise dönemler arasında farklılıklar gösterir. Sık sık ilanları kontrol etmende bu açıdan fayda vardır. Dilersen ilan bildirimlerini açarak gelişmelerden hızlı bir şekilde haberdar olabilirsin.

notifications İş Alarmı kur