1421

Şoför/Sürücü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Şoför / Sürücü cancel
Esc Mühendislik Tic.Taahüt Ltd.Şti
Şoför / Sürücü
Esc Mühendislik Tic.Taahüt Ltd.Şti
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.
Şoför / Sürücü
Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Rönesans Holding
Makam Şoförü
Rönesans Holding
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Batıgöz Sağlık Grubu
Şoför / Sürücü
Batıgöz Sağlık Grubu
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 29 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Şoför İş İlanları

Dünyanın en eski iş dalları arasında gelen şoförlük, sahip olunan bilgi, belge ve ayrıcalıklarla profesyonel uğraşlar arasına dahil olur. Kendine ait herhangi bir aracın bireysel işler için kullanımından ayrışarak kendi meslek sınıfını oluşturur. İş hukukunda da yer etmesini sağlayan pek çok alt dalıyla birlikte insan, yük ve hizmet ulaşımlarının temel yapı taşı haline dönüşür. Nitelikli sürücüler olarak adlandırılan şoförler, bu yönüyle yaşam deneyimleri içerisinde yer eden sektörlerin neredeyse tamamında ihtiyaç duyulan çalışanlar haline gelir. Bu durum şoförlük mesleğinin aynı zamanda tüm kentlerin yaygın iş kolları arasında yer alabilmesini sağlar. Çalışan adayları ve işverenlerin popüler tercihi Kariyer.net, yayınladığı güncel şoför ilanları ile çalışan adaylarının iş arama deneyimlerine pozitif katkı sunar. Zengin içeriği ile dikkat çeken Kariyer.net, ilan sayfalarında geçerliliğini koruyan ilanlara yer verir. Farklı beklenti ve becerilere sahip çalışan adaylarına eşit olanaklar sunan çeşitliliği barındırır. Bu sayede şöför iş ilanları Bursa ve diğer kentler için verilen şoförlük ilanlarını değerlendirerek sana uygun şoförlük ilanlarına erişebilirsin.

Şoförler Ne İş Yapar?

Profesyonel araç sürücüleri olan şoförler; binek araç, minibüs, otobüs, kamyon, tır, pikap gibi çeşitli motorlu araçların kullanımından sorumlu olurlar. Bu bağlamda adım atacağın şoförlük kariyer fırsatında erişeceğin iş tanımı; yeterlilik alanına bağlı olarak kullanabileceğin motorlu araç ve şoför arayan şirketler iş akışı çerçevesinde farklılık gösterir. Kariyer.net ilan listelerinde erişebileceğin şoförlük iş fırsatlarının bazıları özel şoförlük ve makam şoförlüğü üzerine tanımlanır. Bu koşullarda üstleneceğin temel görevi; belirli bir yetkili veya gün içerisinde değişen yolcu kimliklerinin, ağırlıklı olarak kısa yollarda güvenli şekilde taşınması oluşturur. Bazı şoför sürücü iş ilanları ise özel şoförlüğün belirli bir otopark alanında icrası üzerine kuruludur ve bu durumda ağırlıklı olarak park işlemleri ve araç sahiplerinin yönlendirilmesinden sorumlu olabilirsin. Yine insan taşımacılığı üzerine kurulu olan servis şoförlüğü, minibüsle kısa yol taşımacılığı ve otobüsle uzun yol taşımacılığı işlemlerinden sorumlu olman anlamına gelir. Kamyon ve tır kullanımı üzerine kurulu olan şoförlük tanımı ise kısa veya uzun yolda yük taşımacılığı ile görevlendirileceğin meslek tanımını oluşturur.

Şoför İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Kullanılabilecek motorlu araçların zenginliği, ayrıca işveren kuruluşların iş yapış biçiminde görülen farklılık, iş fırsatlarının zengin bir koşul çeşitliliğine kavuşmasını sağlar. Bu sayede Kariyer.net şoför ilanları arasında herkes kendine uygun bir fırsat yakalayabilir. Öte yandan bu çeşitlilik, ideal iş incelemeni bununla beraber başvuru sürecinde daha fazla dikkatli olmanı gerektirir. Ehliyet sınıfı ve sürücülük tecrübe düzeyinle yeterli olduğun iş ilanlarının her biri farklı işe alım koşulları ve iş tanımları barındırabilir. İşverenler ise yalnızca belirttikleri kriterlere uygun adayların başvurularını dikkate alırlar. Mülakat süreçlerinde başarılı olabilmek de yine işveren taleplerine uygunlukla mümkün olabilir. Bu bağlamda Kariyer.net’in tüm ilanlar için oluşturduğu ilan özel sayfasında yer alan detaylı iş bilgilerini dikkatlice okuman ve sana uygun olduğunu düşündüğün işlere başvuru yapman gerekir. Dikkat etmen gereken bir diğer detayı da bireysel beklentilerin oluşturur. Yapacağın iş karşılığında alacağın ücreti öğrenmek veya bilgi sahibi olmak için site üzerinden şoför maaşları araması yaparak bulabilirsin. 

Şoför Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İnsan ve yük taşımacılığında temel rol oynayan şoförlerin, mesleki olgular kadar bazı kişilik özelliklerinde de yeterlilik sahibi olması beklenir. Bu bağlamda çeşitli iş tanımları ile karşına çıkabilecek kariyer fırsatlarının tamamında aynı kriterlerle karşılaşabileceğini belirtmek gerekir. Kariyer.net’le şoför arayan firmalar için iş temposuna uyum sağlayabilecek fiziksel ve mental yapıya sahip olman önem taşır. Bu bağlamda; 

  • dinamik, 
  • farklı durumlara karşı soğukkanlı ve sakin olmak 
  • zaman yönetimi, 
  • planlama, 
  • organizasyon ve takip 

olgularında yetenekli olmayı gerektirir. Trafikte diğer sürücülere saygı ve ekip çalışmasına yatkınlık özelliklerinin güçlü iletişim becerisiyle desteklenmesi istenir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışırken aynı zamanda işveren kuruluş ilkelerini de korusun istenen şoför adaylarının sorumluluk duygusu sahibi olması gereklilikler arasında. İşveren kuruluşu temsil noktasında önemli olan özellikleri ise kişisel bakım ve hijyen kuralları konusunda dikkatli aynı zamanda hitabet ve diksiyon sanatına sahiplik oluşturur.

Şoför Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Teknik kabiliyet ve meslek detaylarına hakimlik, şoförlük mesleğinde ağır basan koşulları oluşturur. Bu bağlamda meslek ilköğretim düzeyinden yüksek lisans düzeyine kadar çeşitli diplomaların sahibi adaylara iş imkanı sunar. Mesleğin temel belge koşulu olan ehliyet belgesi ise güncel Kariyer.net şöför arayanlar portföyü arasında farklı sınıf sürücü belgesi koşulu olarak karşına çıkar. Bu bağlamda incelediğin iş fırsatında kullanman gereken motorlu araç için yeterli olan yasal sürücü belgesine sahip olman gerekir. Öte yandan bazı kuruluşların çalışma prensipleri, çalışan adaylarına ilave belge koşulu sunma gerekliliğini de beraberinde getirir. İlave belge koşullarının ilkini, taşımacılık yapacağın yol ve taşıyacağın ürünlere göre verilen, 1 ile 5. sınıf arasında çeşitleri bulunan SRC belgesi oluşturur. Bir diğerini ise üstlenmen gereken iş için yeterli mental yapıya sahip olduğunu kanıtlar nitelikte psikoteknik raporu. Beraberinde bazı işverenler yasal şoförlük kartına sahip olmanı da talep edebilirler. Bu belgelerin yanı sıra erkek adaylardan istenen askerlik belgesi, uzun vadeli işler için geçerli olup; bazı dönemsel işlere askerlik belgesi koşulu olmadan da erişim sağlayabilirsin.

Şoför iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Çalışmak istediğin kentte sana uygun şoförlük kariyerine en etkili ve zengin haliyle erişmek istiyorsan; bunun en ideal yolunu Kariyer.net oluşturur. Sitenin arama motoruna ‘şoför iş ilanları’ yazarak erişeceğin liste, güncel ilanlardan oluşur. Site içerisinde yer alan filtreleme motorlarını kullanarak şoför iş ilanları İstanbul gibi kent ilanlarından veya bireysel beklentilerine uygun ilanlardan oluşan spesifik bir liste oluşturabilirsin. Böylelikle iş arama deneyimlerini çok daha pratik kılabilirsin. Kendin için bir iş alarmı kurabilir, sana uygun yeni ilanlar hakkında mail bildirimleri alabilirsin.

Şoförler hangi sektörler kapsamında çalışabilir?

Kariyer.net’le yapacağın iş arama deneyimleri, çok çeşitli şoförlük sektör olanakları ile karşılaşmanı sağlar. İnsan taşımacılığı üzerine kurulu iş fırsatlarını değerlendirerek ticari taksi şoförü, makam şoförü, otopark sorumlusu, vale olabilirsin, minibüs kullanımı ile servis şoförü veya otobüs kullanımı gerektiren uzun yol şoförü olabilirsin. Yük taşımacılığı alanında çalışmak istiyorsan kargo işletmeleri, iç ve dış ticaret kurumları, pazarlama kuruluşları, nakliye ve lojistik firmaları ve daha pek çok alanda şehir içi, şehirlerarası ve uluslararası arenada çalışabileceğin farklı iş olanakları yakalayabilirsin.

Şoförlerin çalışma koşulları nasıldır?

Kariyer.net şoförlük ilanları incelendiğinde; bazı şoförlük tanımlarının lokal kimlik sergilediği gözlemlenir. Bu bağlamda bağlı bulunduğun iş yerine gün içerisinde sık aralıklarla uğramanı gerektirecek lokal koşullarda çalışma fırsatına erişebilirsin. Uzun yol şoförlüğü ise mesai saatlerinin sürekli olarak farklı bölgeler ve alanlarda geçmesini sağlar. Öte yandan sahip olacağın iş koşullarının maaş tutarları üzerinde etkili olmadığı gözlemlenir. Ağırlıklı olarak işveren kuruluş ücretlendirme ilkeleri, tecrübe düzeyin ve mesai saatlerinle şekillenen maaş kazanımların kadar ekstra koşullarda işveren kuruluşlar arasında farklılık gösterir.

Şoför iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Kariyer.net şoförlük iş ilanı listelerinden ideal bulduğun seçenekler üzerine bir kez tıklamak, ilan özel sayfasına geçişini sağlar. Bu sayfada yer alan ilan detaylarını inceleyip kararını pekiştirebilir, daha sonra sayfa üzerinde yer alan ‘başvur’ butonuna tıklayarak başvurunu tamamlayabilirsin. Kariyer.net’te bu şekilde iş ilanına başvurabilirsin. Öte yandan başvurularına gelen yanıtları vakitlice görüntülemek de en az ideal başvuruları yapabilmek kadar önem taşır. Bunun için profil sayfanda yer alan ‘başvurularım’ sekmesini ziyaret edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Şoför/Sürücü iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Şoför/Sürücü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Şoför/Sürücü iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Şoför/Sürücü iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Şoför/Sürücü pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Şoför/Sürücü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Şoför/Sürücü iş ilanlarına erişebilirsin.

Şoför/Sürücü iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Şoför/Sürücü için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur