42

Ankara Lojistik İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Lojistik cancel
Ankara cancel
Gizli Firma
Lojistik Operasyon Yöneticisi - Ankara
Gizli Firma
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ALBAYRAK HOLDİNG A.Ş.
Operasyon Şefi
ALBAYRAK HOLDİNG A.Ş.
Ankara +1 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
ANKARA LOJİSTİK YATIRIMLARI ve AKARYAKIT TİCARET
Depo Operasyon Personeli
ANKARA LOJİSTİK YATIRIMLARI ve AKARYAKIT TİCARET
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
20 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ankara Lojistik Sektörü İş İlanları

Ankara, ekonomisi ve stratejik önemi ile Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir. Başkent Ankara; doğal güzellikleri, tarihi yapısı ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmasıyla yerli ve yabancı birçok insanın ilgi odağıdır. Birçok sektörün ana merkezi olan Ankara, lojistik sektöründe de birçok şirkete ev sahipliği yapar. Bir ürün veya hizmeti şirketler aracılığıyla müşterilere ulaştırmak genel olarak lojistik olarak adlandırılır ve Ankara lojistik sektöründe kuryeden şoföre birçok meslek grubundan iş imkanı bulunur. Sen de Ankara lojistik iş ilanları için kariyer.net’i inceleyerek, niteliklerine uygun ilanlara başvurabilirsin. En güncel Ankara lojistik iş ilanları kariyer.net’te listelenir. İlanlara başvurmak için kariyer.net’e giriş yaparak, özgeçmiş oluşturabilirsin. 

Ankara’da Lojistik Sektöründe Çalışanlar Ne İş Yapar?

Tır şoförü, müşteri hizmetleri temsilcisi, lojistik operasyon yöneticisi, kurye, lojistik müdürü, demiryolları lojistik müdürü, muhasebe uzmanı gibi meslekleri bünyesinde barındıran lojistik sektöründe her meslek grubunun görevi farklıdır. Temelde bir ürünün veya hizmetin çeşitli araçlar kullanılarak yerine getirilmesi yer alır. Tır şoförü depo veya antrepodan ürünlerin sevkiyatını alarak şehir içi veya şehir dışı taşımacılığını yapar. Karayolları ve demiryolları lojistik müdürü ise sevkiyatların zamanında yerine ulaşması için çalışır ve operasyonları yürütür. Kuryeler ise kargoların müşteriye zamanında ve eksiksiz ulaşmasını sağlar. Sen de bu alanda çalışmak istersen, Ankara lojistik iş ilanları yeni ve güncel olanları inceleyebilir ve şirketlere iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Ankara Lojistik Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ankara lojistik eleman ilanları için başvuracak adayların çeşitli hususlara dikkat etmesi gerekir. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir: 

  • Ankara lojistik eleman arayan şirketler tarafından yayınlanan iş ilanlarında, dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de işin genel tanımıdır. İşin genel tanımı doğrultusunda senden beklenen kriterleri karşılayıp karşılamadığına dikkat edebilirsin. 
  • Ankara lojistik sektörü iş ilanlarında aday kriterleri ve pozisyon bilgilerine dikkat ederek iş başvurusu yapmak gerekir. 
  • Ayrıca şoför ilanlarında istenen ehliyete sahip olup olmadığına dikkat edebilirsin ve bu doğrultuda Ankara lojistik tır şoför iş ilanları için başvuru yapabilirsin. 
  • Şirketin sunduğu sosyal ve yan haklar ile servis imkanı gibi detayları kontrol edebilir ve ulaşım sıkıntısı yaşamamak için bulunduğun lokasyondan kolay ulaşım sağlanan iş ilanlarına başvurabilirsin.

Ankara’da lojistik sektörü çalışanlarının maaşları ne kadardır?

Ankara lojistik sektöründe hangi meslekte çalıştığın maaşını etkileyen en önemli faktördür. Satış danışmanı alanında çalışırsan maaşın daha düşük, ancak yönetici pozisyonunda çalışırsan maaşın daha yüksek olabilir. Ayrıca iş tanımına bağlı olarak çeşitli prim ve promosyonlar kazanabilirsin. Sen de Ankara lojistik ilan veren firmalar ve kurumları inceleyerek, pozisyonların ortalama maaşları hakkında araştırma yapabilirsin.

Ankara lojistik sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kariyer.net’e üye olarak ve özgeçmiş oluşturarak iş ilanlarına kolayca ulaşmak mümkündür. Ankara lojistik iş ilanları yeni filtrelemesini kullanarak en güncel ve aktif ilanlara ulaşabilirsin. Bunun ardından yapman gereken Ankara ilini filtre menüsünden seçerek ikamet ettiğin yere yakın fırsatları listelemektir. Böylece sana daha uygun iş ilanlarını pratik bir şekilde görüntüleyebilirsin. 

Ankara lojistik sektörü iş ilanlarında aranan genel kriterler nelerdir?

Ankara iş ilanları arasında yer alan lojistik sektöründe çalışmak için esnek çalışma saatlerine uyum ve ekip çalışmasına yatkınlık aranan genel kriterler arasında yer alır. Öte yandan iş planlaması konusunda başarılı olmak da bu sektörde aranan özellikler arasındadır. İlan açıklamalarında işveren kurumlar, çalışanlardan bekledikleri kriterleri sıralar. Daha fazlasını öğrenmek için ilan açıklamalarını inceleyebilirsin.

Ankara’da lojistik sektöründe tır şoförü olarak çalışmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Bu noktada tır şoförü olarak çalışmak istersen, D sınıfı ehliyet belgesine sahip olman gerekir. Ayrıca yük taşıma konusunda gerekli olan SRC belgesini almış olman gerekir. Tır şoförlerinin dijital ehliyete ve psikoteknik belgesine de sahip olması gerekir. Ankara lojistik tır şoför maaş ve çalışma koşullarında niteliklerin ve çalışacağın son derece önemlidir. Bunun dışında idareci veya koordinatör gibi pozisyonlarda da lojistik sektörü içerisinde çalışabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara'da lojistik sektöründe çalışmak için hangi eğitime sahip olmak gerekir?

Ankara’da lojistik sektöründe pek çok departman ve bu departmanlara bağlı meslek grupları bulunmaktır; bu sektörde çalışabilmek içinde birbirinden farklı eğitimler almak gerekebilmektedir. Genel olarak lojistik sektöründe çalışabilmek için adaylardan, üniversitelerin Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünden veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olmaları beklenir.

Ankara ilinde lojistik sektöründe şoför iş ilanlarında adaylarda hangi kriterler aranır?

Ankara ilindeki lojistik firmalarının şoför iş ilanları için adaylarda aranan kriterlerin başında, adayların şoförlük yapacakları araca bağlı olarak ilgili ehliyet gruplarına, SRC ve Psikoteknik belgelerine sahip olmaları gerekliliği gelir. Aynı zamanda Ankara ilindeki lojistik firmaları şoför alımlarında, Ankara ili içersinde ikamet eden veya ikamet edebilecek adaylar arar. Bu pozisyonda iş başvurusunda bulunacak adayın en az lise mezunu olması da gerekebilir. Ayrıca lojistik firmalarının şoför ilanlarında, erkek adaylarda askerlik görevinin tamamlanmış olması gerektiği kriteriyle de karşılaşabilirsin. Şoförlük pozisyonuna başvuruda bulunacak adaylar için iş ilanlarında genellikle, adayların, araç bakım ve temizliği konusunda titiz olması ve trafik kurallarına uyma konusunda dikkatli bireyler olmaları gerektiği bilgileri de yer almaktadır.

Ankara'da lojistik sektöründe hangi departmanlarda iş ilanları bulunur?

Lojistik sektöründe, firma içerisinde birçok farklı departman ve birçok farklı pozisyon bulunabilir. Bu bağlamda, Kariyer.net üzerinden, lojistik sektörü alanında yapacağın iş aramalarında; operasyon sorumlusu, gümrük müşavir yardımcılığı, depo elemanı, müşteri hizmetleri, muhasebeci, sevkiyat uzmanı ve insan kaynakları gibi meslek gruplarını içinde barındıran departmanlara yönelik iş ilanları ile karşılaşabilirsin. Bu meslek gruplarını içinde barındıran departmanlar genellikle; satış ve pazarlama, idari işler, gümrük, operasyon, muhasebe, ithalat ve ihracat departmanlarıdır.

Ankara'da lojistik sektörü iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Ankara’daki, lojistik sektörü iş ilanlarına ulaşabilmek için birtakım adımlar izlemen gerekir. Öncelikle ilk adımın; Kariyer.net üzerinden detaylı bir CV hazırlamak olmalı. Hazırlayacağın CV’inde eğitim durumunu, yeteneklerini ve -eğer varsa- iş hayatına dair edinebildiğin tecrübeleri detaylı bir şekilde yazmalısın. Bir sonraki adımında ise Kariyer.net’in ana sayfasına gelerek iş arama sürecine başlayabilirsin. Kariyer.net'te yer alan filtrelerden şehir filtresini kullanıp Ankara ilini seçerek kendine uygun iş ilanlarını kolaylıkla bulabilirsin. Bu ilanlar arasında kendine en uygun olanı seçtiğinde ise ilgilendiğin ilana tıklayarak kolayca başvurabilirsin.

notifications İş Alarmı kur