keyboard_arrow_down
1162

Ankara Satış Temsilcisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Satış Temsilcisi cancel
Ankara cancel
ERSAŞ PEN KOMPOZİT PROFİL SANAYİ A.Ş
Satış Temsilcisi
ERSAŞ PEN KOMPOZİT PROFİL SANAYİ A.Ş
İstanbul(Avr.), Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Medicall Biomedikal Mühendislik Sağlık Hizmetleri Tic.A.Ş.
Satış Temsilcisi
Medicall Biomedikal Mühendislik Sağlık Hizmetleri Tic.A.Ş.
İstanbul (Tümü), Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Pınar Su ve İçecek
Satış Temsilcisi
Pınar Su ve İçecek
İstanbul (Tümü) +4 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 24 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara Satış Temsilcisi İş İlanları

Ankara, nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık şehirlerden birisidir. Hem doğal güzellikleri hem tarihi yapısı ile önem kazanan Ankara’nın üniversiteleri de pek çok öğrencinin ilk tercihleri arasında yerini alır. Artan nüfus ile bazı işlerde eleman açığı ortaya çıkar. Her sektörün olmazsa olmaz satış temsilcileri de en fazla iş ilanı verilen meslekler arasında bulunur. Bu alanda yeterli becerilere sahip olan kişiler Ankara satış temsilcisi iş ilanları sayfasını araştırarak kendilerine uygun ilanlara başvuru yapabilir. Meslek sahibi olmak isteyen herkes, gerekli eğitimi alıp belli becerilere hâkim olması halinde satış temsilcisi olarak birçok şirket, firma, kurum ve iş yerlerinde çalışma olanağına sahip olabilir. Satış temsilcileri hem diksiyonu düzgün hem de gün içinde aktif bir çalışma temposuna sahip olan kişilerdir. Satış temsilcisi, genel olarak müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda onları yönlendirerek satış yapmak ile görevlidir.

Ankara’da Satış Temsilcisi Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Satış temsilcileri hemen hemen her alanda ve birbirinden farklı departmanlarda görev alabilirler. Bu alanda kariyer yapmak isteyen adaylar Ankara satış pazarlama iş ilanları sayfasını inceleyerek farklı iş imkanlarından yararlanabilir. Bu mesleği icra etmek isteyen kişilerin birtakım yeteneklere sahip olmaları beklenir. Satış temsilcileri etkili ve doğru iletişim becerilerine hâkim olarak müşterilerin ihtiyacı doğrultusunda onları yönlendirerek satış gerçekleştirmek ile sorumludurlar. Bunun yanı sıra bu alanda çalışmak isteyen kişilerin ikna kabiliyetlerinin de gelişmiş olması beklenir. Gün içinde pek çok müşteri ile iletişime geçeceği için diksiyonunun düzgün ve empati bilincinin gelişmiş olması beklenir. Sorumluluk bilincine sahip olan ve yaptıkları işe dikkatini verebilen kişiler satış temsilcisi olarak çalışabilirler. Satış temsilcileri bazı zaman aralıklarında bilgisayara birtakım bilgileri not etme veya bilgisayardan karşı tarafa aktarma gibi görevlerde yer aldıkları için iyi derecede bilgisayar kullanmalıdırlar. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler Ankara satış elemanı iş ilanları kategorisini araştırarak kendilerine uygun ilanlara başvuru gerçekleştirebilir. Bu mesleği icra edecek olan kişilerin satış konusunda belli bir tecrübeye sahip olması da oldukça önemlidir. İyi derecede Türkçe konuşabilen ve ikna becerileri yüksek olan adaylar bu alanda çalışabilir. Bu mesleği icra edecek olan adayların iyi bir dinleyici olması da oldukça önemlidir. Girişken kişiler de satış temsilcisi olarak çalışmaya uygun olan adaylardır.

Ankara Satış Temsilcisi Mesleği İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Satış temsilcisi olarak işe başlamak adayların öncelikle hangi sektöre bağlı olarak çalıştıkları önemlidir. Örneğin bir satış temsilcisi, çalıştığı iş yerinin tüm hizmetlerini detaylıca bilmelidir. Bu alanda çalışmak isteyen kişi, Ankara saha satış temsilcisi iş ilanları olarak arama yaparak farklı ilanları inceleyebilir. Satış temsilcisi olarak görev almak isteyen adayların iş ilanlarında aranılan niteliklere ve verilen koşullara dikkat etmeleri gerekir. Bazı iş ilanlarında part time satış temsilcisi aranırken bazı iş ilanlarında ise full time çalışma saatleri belirtilir. Çalışma saatleri ve çalışma koşulları önemli olduğu için iş ilanlarında mesai saatine mutlaka dikkat edilmelidir. Bu adaylardan bazı eğitim belgeleri de istenebilir. 

Ankara Satış Temsilcisi Mesleği Ne İş Yapar?

Satış temsilcisinin hemen hemen her iş yerine göre görev tanımları değişse de satış temsilcilerinde aranan çoğu özellik ortaktır. Birçok firma, şirket, kurum ve iş yeri de farklı sebeplerden ötürü kendi bünyeleri altında profesyonel olarak çalışacak satış temsilcilerine ihtiyaç duyar. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler güncel Ankara satış temsilcisi iş ilanlarını araştırarak kendilerine uygun ilanlara başvuru yapabilir. Satış temsilcisi olarak çalışan kişilerin birden fazla iş yükümlülüğü bulunur. Çalıştıkları iş yerine bağlı olarak yeni müşteriler kazanmak en önemli öncelikler arasında yer alabilir. Bunun yanı sıra satış temsilcileri, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda onları doğru ürüne veya hizmete yönlendirmekle de görevlidir. Çalıştıkları iş yerinin satış hedeflerine yönelik belli bir seviyede satış yapmaları da oldukça önemlidir. Aynı zamanda raporlama, müşteri memnuniyetleri ve şikayetlerini listeleyerek ilgili birimlere bildirmeleri de satış temsilcilerinin sorumluluğundadır. Bu sebeplerden ötürü Ankara satış temsilcisi arayanlar da oldukça fazladır.

Satış Temsilcisi Nasıl Olunur?

Satış temsilcisi olmak isteyen adayların öncelikle diksiyonu ve ikna kabiliyeti yüksek olmalıdır. Doğru iletişim de satış temsilciliği için oldukça önemlidir. Gerekli olan eğitimi alan ve birtakım becerilere sahip olan kişiler, satış temsilcisi olarak çalışmaya başlayabilir. Bu mesleği icra etmek isteyen kişiler üniversitelerin ilgili bölümlerinden eğitim alarak farklı alanlarda çalışabilir. Bunun yanı sıra özel kurumlarda satış temsilciliği eğitimini alan adaylar da bu mesleği icra edebilir.

Satış Temsilcisi Maaşları Ne Kadardır?

Satış temsilcisi olmak isteyen adayların maaş aralıkları iş ilanına, çalışılacak pozisyona ve firmaya göre değişir. İlgili becerilere sahip olan kişiler bir süre tecrübe kazandıktan sonra bu alanda kariyer yapabilir. Satış temsilcileri maaş miktarları ise çalışılan iş yerine, kuruma, firmaya veya şirkete bağlı olarak değişebilir. Aynı zamanda çalışma saatleri ve kişilerin tecrübeleri de maaş miktarını etkilemektedir. Satış temsilcileri çoğu zaman prim alarak da yüksek gelir elde edebilir.

Satış Temsilcileri Çalışma Koşulları Nasıldır?

Satış temsilcisi çalışma koşulları genellikle sektörden sektöre değişiklik gösterse de gün içinde yoğun iletişim kurmak her sektörde ortak olarak görülür. Bu alanda yeterli becerilere sahip olan kişiler belli bir süre tecrübe kazandıktan sonra ilerleyerek alanlarında yükselme imkanına sahip olabilir. Satış temsilcileri çalışma koşulları ise çalışılan iş yerine ve bağlı olunan sektöre göre değişkenlik gösterir. Çalışanlar, kimi zaman direkt olarak mağazalarda kimi zaman da telefon üzerinden müşterileri arayarak çalışabilirler.

Neden Satış Temsilcilerine İhtiyaç Duyulur?

Birçok iş yeri, kurum, firma, şirket ve iş yeri yeni müşteriler kazanmak, sundukları hizmetlerin ve ürünlerin müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda satışını yapmak için alanında profesyonel olarak çalışacak satış temsilcilerine ihtiyaç duyar. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler kendilerine uygun ilanlara başvuru yaparak çalışmaya başlayabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Satış Temsilcisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Ankara Satış Temsilcisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Ankara Satış Temsilcisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Ankara Satış Temsilcisi güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Ankara Satış Temsilcisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Ankara Satış Temsilcisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Ankara iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Ankara Satış Temsilcisi iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Ankara Satış Temsilcisi iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur