2

Antalya Kasap İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Kasap cancel
Antalya cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Antalya Kasap İş İlanları

Akdeniz Bölgesinde yer alan Antalya, turizm alanında fazlasıyla geliştiği için turizmin başkenti olarak anılır. Şehir, Antalya Körfezi ve Batı Torosları arasında konumlanır. Antalya iklim koşulları ve eşsiz sahilleri sayesinde hızla gelişme gösteren bir il olur. Şehrin ekonomisi büyük oranda tarım, ticaret ve turizme dayanır. Şehirde birçok otelin ve restoranın yer alması yemek kültürünün gelişmesinde etkili rol oynar. Restoranlarda sunulan etin iyi bir kasap tarafından kesilip işlenmiş olması büyük önem taşır. Bu yüzden Antalya kasap arayan firmalar zaman içerisinde çoğalmıştır. Antalya kasap iş ilanları kısmına her gün bir yenisi eklenir hale gelir. Kasap veya kasap ustası olmak istiyorsan ilanları inceleyerek kendine uygun bir iş bulabilirsin.

Antalya’da Kasaplar Ne İş Yapar?

Kasap, genel olarak besi hayvanlarının kesilmesi, yüzülmesi, etlerinin depolanması ve satılması işlemlerini yürüten kişi olarak tanımlanır. Antalya kasap iş ilanı adaylarının yerine getirmesi gereken görevler temel olarak şunlardır:

 • Satın alınacak hayvanın seçimini doğru bir şekilde yapar.
 • Sipariş listesini ve fiyat etiketlerini düzenler.
 • Et ve tavuk etlerinin uygun koşullarda muhafaza edilmesini sağlar.
 • Ürünlerin sağlığa uygunluğunu ve temizliğini düzenli aralıklarla kontrol eder.
 • Kasaplıkla alakalı ekipmanları etkili bir şekilde kullanmak ve çalışma aletlerinin düzenli olarak bakımını yapar.
 • Çalışma ortamı içerisinde iş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygular.
 • Et ve tavuk ürünlerinin satış işlemini gerçekleştirir.
 • Satılan ürünleri depodan çıkarmak ve hijyenik bir ortamda müşteriye sunar.

Antalya’da Kasap Başvurusu Yapmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Kasap iş ilanları Antalya ilinde yüksek bir sayıya ulaşmıştır. Antalya kasap arayanlar elemanlarından farklı niteliklere sahip olmalarını bekleyebilir. Örneğin, bazı firmalar sadece deneyimli eleman alımı yaparken bazı firmalar deneyimsiz adaylara da şans verirler. Firmaların kasap adaylarından bekledikleri özellikler genel olarak şunlardır:

 • Kişisel bakım ve hijyen kurallarına özen göstermesi gerekir.
 • Erkek adayların askerlik görevini yerine getirmiş olması önemlidir.
 • Müşteri memnuniyetine önem veren bir hizmet anlayışına sahip olması gerekir.
 • Kasaplık alanında deneyim sahibi olması veya deneyim kazanabilecek yetenekte olması beklenir.
 • Kasaplıkla ilgili aletleri kullanabilecek el becerisine ihtiyaç duyulur.
 • Yüksek iletişim becerisine sahip olması ve ekip arkadaşları ile uyum içerisinde çalışabilmesi istenir.
 • Gerektiğinde esnek mesai saatlerine uyum sağlayabilecek önemlidir.

Antalya’da kasap olmak için herhangi bir belgeye sahip olmak gerekir mi?

Kasaplık yapabilmek ve kasap ustası olabilmek için kasaplık belgesine sahip olmak gerekir. Antalya kasap ustası iş ilanları veren firmalar sadece kasaplık belgesine sahip adayları işe alırlar. Eğer kasaplık belgen bulunmuyorsa mesleki eğitim merkezlerinde verilen kurslara katılarak alabilirsin. Alacağın belge, et ve et ürünleri işlemeciliği alanını kapsar. Sana en yakın Halk Eğitim Merkezi’ne giderek kurs başvurunu yapabilirsin.

Kasaplık belgesi alabilmek için neler gereklidir?

Et ve et işlemeciliği kursuna katılıp kasaplık belgesi alabilmen için öncelikle 14 yaşını doldurmuş olmalısın. Bunun yanı sıra ilkokul mezunu olup sağlık durumunun kasaplık yapmaya uygun bir halde olması gerekir. Eğitime katılmak için kasabı bulunan bir iş yeri sahibi ile çıraklık sözleşmesi imzalamalısın. Genel olarak Antalya kasap iş ilanları yeni başvuru yapacak olan adayların bu eğitimi almasına imkan sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

Antalya’da kasap olarak iş bulunur mu?

Antalya iş ilanları arasında kasaplıkla alakalı birçok ilan bulunur. Şehirde kasap olarak işe girebileceğin yüzlerce iş yeri bulunur. Kasaplık belgen varsa ilanları takip ederek kısa bir süre içerisinde kendine uygun bir iş bulabilirsin. Kasaplık alanında tecrübenin ve eğitimlerinin olması işe alım şansını artırır. Bu yüzden kasaplıkla ilgili ne kadar çok eğitime katılırsan işe alınma şansın da aynı oranda artar.

Güncel Antalya kasap iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir?

Güncel Antalya kasap iş ilanları kısmına ulaşıp sık sık kontrol etmek oldukça önemlidir. Güncel ilanlara başvuru yapmanız daha hızlı bir şekilde iş bulmanıza olanak sağlar. Antalya kasap iş ilanları bugün gibi aramalar yaparak arama yaptığınız gün açılmış iş ilanlarına pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Her gün ilanları kontrol etmeniz iş bulmanız açısından faydalı olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya kasap iş ilanlarında adaylarda hangi kriterler aranır?

Antalya ilinde yayınlanan kasap iş ilanları belirli kriterler içerir. Kasap iş ilanları genellikle mesleki tecrübe kriteri ile adayların karşısına çıkar. Aynı zamanda dinamik, dikkatli ve sorumluluk sahibi olmak, kasap iş ilanlarında belirtilen kriterler arasında yer alır. Adayların temizlik ve hijyen kuralları konusunda titiz davranması gerekir. Ayrıca esnek çalışma saatlerine ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilmek, işverenlerin aradığı kriterlerdendir.

Antalya kasap iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Antalya ilinde kasap iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşılabilir. Kariyer.net'in filtreleme sistemi sayesinde adaylar istediği şartlardaki iş ilanlarını listeleyebilir. Şehir ve iş pozisyonu filtrelemesi yapan kişiler, Antalya kasap iş ilanları başlığı altındaki tüm seçeneklere ulaşabilir. Diğer yandan adaylar, oluşturduğu özgeçmiş ile belirlediği iş ilanlarına başvuru yapabilir.

Antalya kasap iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Antalya ilinde kasap iş ilanlarına başvurmak için bazı nitelikler şart koşulur. İşverenler; müşteriye önerisel satış yapabilecek, ürünlere uygun teşhirleri hazırlayabilecek, et reyonlarını satışa uygun hale getirebilecek ve reyonları temiz tutabilecek adaylar arar. Diğer yandan çoğu ilanda tecrübe kriteri yer alır. Tecrübe seviyesi şartı ise işverene bağlı olarak farklılık gösterir.

Antalya kasap nasıl olunur?

Kasaplık, usta çırak ilişkisi ile öğrenilebilecek meslekler arasında yer alır. Kasaplık yapmak için; hayvanların kesimini yapabilmek, derilerinin yüzülmesi ve etlerinin satımı gibi işlemleri gerçekleştirebilmek gerekir. Kasapların görev tanımı bağlı olduğu kuruma göre de belirli ölçüde farklılık gösterebilir. Kasap olmak isteyen adaylar, usta çırak ilişkisinin yanı sıra mesleki eğitim kursları ile bu işi öğrenebilir. Eğitim sonunda sertifika alan adaylar, bu alanda çalışma imkanı bulabilir.

notifications İş Alarmı kur