137

Antalya Muhasebe İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Muhasebe cancel
Antalya cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Antalya Muhasebe İş İlanları

Muhasebe departmanı, işletmenin tüm mali işlerinden sorumlu olan departmandır. Bu nedenle sektör farketmeksizin işletmelerin en önemli departmanları arasında yer alır. Antalya’da faaliyet gösteren sektörler arasında turizm, ticaret ve tarım bulunur. Son dönemde kentte sanayi sektörü de gelişme göstermeye başlamıştır. Dolayısıyla, Antalya muhasebe iş ilanları genellikle turizm, ticaret ve tarım sektörü için yayınlanır. Sanayi sektörü gelişmeye başladıkça sanayi alanında faaliyet gösteren firmalar da muhasebe elemanı arayışı içine girmişlerdir. Bugün Antalya muhasebe iş ilanları arasında turizm, ticaret, tarım sektörlerinin yanı sıra sanayi sektörüne yönelik muhasebe elemanı ilanları da bulunur. Muhasebe üzerine eğitim almış çalışanlar ve mesleğe yeni adım atacak stajyerler, dikkatli bir inceleme sonucunda diledikleri sektörde iş bulabilirler.  

Antalya Muhasebe İş Olanakları

Turizm sektörünün başkenti olarak bilinen Antalya’da gelişmiş olan diğer iş alanları arasında ticaret ve tarım sektörlerinin yanı sıra sanayi sektörü de bulunur. Yıllar önce turizm sektörünün gelişmesiyle birlikte ticaret de gelişmiştir. Turizmin ve ticaret sektörlerinin gelişmesiyle birlikte kentte birçok muhasebe bürosu açılmış ve muhasebe elemanı ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Muhasebe bürolarında farklı sektörden birçok firmanın mali işleri yürütülür. Bir muhasebe bürosunda çalışmak isteyen muhasebe elemanları için Antalya muhasebe bürosu iş ilanları oldukça uygundur. Bunun yanında muhasebe büroları staj yapmak isteyen muhasebe öğrencileri için de idealdir. Antalya’da sanayi sektörü, Döşemealtı’nda bulunan Antalya Organize Sanayi Bölgesi ve Konyaaltı’nda bulunan serbest bölgede gelişmiştir. Sanayi sektöründe makine, plastik ve akrilik, tekstil, mobilya, gıda gibi iş alanları ön plandadır. Sanayi sektöründe çalışmak isteyenler Antalya muhasebe iş ilanları arasında sanayi sektöründe muhasebe elemanı arayan firmaları kolaylıkla bulabilir. Antalya başlı başına bir turizm cenneti olduğu için turizm firmalarında ve tesislerde muhasebe elemanı olarak iş bulunabilir. Turizm firmaları genellikle üst pozisyonlarda muhasebe elemanı ararlar. Muhasebe müdürü ve muhasebe sorumlusu, aranan pozisyonlar arasında yer alır. Gerekli eğitimi ve deneyimi olan muhasebe elemanları, Antalya muhasebe müdürü iş ilanları arasından kendilerine uygun işleri araştırabilir. Ek olarak hayvancılık ve madencilik sektöründeki firmalar da zaman zaman muhasebe elemanı iş ilanı yayınlar. Antalya iş ilanları muhasebe elemanı arayışı içinde olan sektörler sırasıyla turizm, tarım ve ticarettir.

Antalya’da Muhasebecilerin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Antalya; yaşamak ve çalışmak üzere oldukça geniş imkanlara sahip olan bir kenttir. Muhasebe elemanları kapalı ofis ortamında çalışırlar. Antalya’nın sıcak iklimi düşünüldüğünde her ofiste rahat çalışmaya olanak verecek bir klima bulunur. Her sektörde yer alan firmalar yemek ve servis gibi olanaklar sunar. Antalya’da  turizm sektörüyle birlikte gelişen ticaret sektörü, Muratpaşa ve Kepez gibi bölgelerinde yoğunluktadır. Ticaret sektörü içinde yer alan kuruluşlar, günlük mali işlerini düzenlemek üzere ön muhasebe elemanlarına ihtiyaç duyarlar. Antalya ön muhasebe iş ilanları incelenerek ticaret sektöründe ve diğer sektörlerde ön muhasebe elemanı olarak iş bulunabilir. Antalya’nın en kalabalık ilçesi olan Kepez, ticaret sektöründe diğer ilçelerden daha fazla gelişmiştir. Ticaret sektöründe ön muhasebe elemanlarına ihtiyaç duyulduğundan Antalya Kepez ön muhasebe iş ilanları sıklıkla yayınlanan ilanlar arasında yer alır. Kepez bölgesinde ön muhasebe elemanı olarak çalışmak üzere bu ilanlara göz atılabilir. 

Antalya’da Muhasebe Elemanının Görevleri Nelerdir?

Muhasebe elemanları; çalıştıkları kurumun banka ve kredi kartı hesaplarının uygunluğunun incelenmesi, yıllık denetimlerin düzenlenmesi ve kurumun muhasebe defterlerini tutulması ile görevlidir. Bunun yanı sıra muhasebe elemanları, çalıştığı kurumun mali kayıtlarını hazırlar ve inceler. Kurum çalışanlarının bordrolarını yönetir, kurumun vergilerinin zamanında ve doğru bir şekilde ödenmesini sağlar. Muhasebe elemanları yoğun çalıştıklarından dolayı kendilerine yardımcı olması için part time çalışan muhasebe elemanından yardım alabilir. Antalya part time muhasebe iş ilanları arasında part time iş olanağı bulunur. 

Antalya’da Muhasebe Elemanı Nasıl Olunur?

Muhasebe elemanı olmak için meslek lisesi ve meslek yüksekokullarının muhasebe bölümünden mezun olmak gerekir. Muhasebe elemanı olabilmek için meslek lisesi veya meslek yüksekokulu mezuniyetinin ardından zorunlu stajın yapılması şarttır. Meslek lisesi ve meslek yüksekokulu mezuniyetinin ardından staj zorunluluğu bulunur. Muhasebe elemanı olmak için şart olan zorunlu staj bittikten sonra muhasebe elemanı arayan firmalara başvuru yapılabilir.

Antalya’da Muhasebe Elemanları Ne Kadar Maaş Alır?

Muhasebe elemanlarının maaşı çalıştıkları sektöre, firmaya, eğitimlerine ve deneyimlerine bağlı olarak değişir. Yönetim kadrolarında çalışan ve beyaz yakalı olarak adlandırılan muhasebe elemanlarının aldıkları maaş, aldıkları eğitime ve deneyimlerine göre farklılık gösterir. Yardımcı pozisyonunda çalışan mavi yakalı muhasebe elemanlarının maaşı genellikle asgari ücret ve asgari ücretin biraz daha üzerindedir. Zorunlu stajını yapan muhasebe elemanları ise devletin öngörmüş olduğu ücreti alırlar. 

Antalya’da Görev Yapan Ön Muhasebe Elemanı ile Muhasebe Elemanı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ön muhasebe elemanı belge hazırlama ve takip sürecini düzenler. Muhasebe elemanı ise devlet daireleriyle olan iş akışını yürütür. Ön muhasebe elemanı çalıştığı firmanın gelir ve gider takibini, ödeme ve tahsilatlarının yapılmasını sağlar. Muhasebe elemanı ise ön muhasebe elemanın yaptığı işlemler için finansal tablolar oluşturur, daha geniş ve ayrıntılı bir şekilde takibini yapar.

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya Muhasebe iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Antalya Muhasebe için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Antalya Muhasebe iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Antalya Muhasebe iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Antalya Muhasebe iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Antalya Muhasebe iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Antalya Muhasebe iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Antalya Muhasebe iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur