29

Antalya Tarım / Ziraat İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Tarım / Ziraat cancel
Antalya cancel
ÖZDİLEK EV TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş
Satış Sorumlusu (Ev Tekstili Mağazaları)
ÖZDİLEK EV TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş
İstanbul (Tümü) +47 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Onaran Fidecilik ve Tarım Ürünleri
Muhasebe Sorumlusu
Onaran Fidecilik ve Tarım Ürünleri
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
8 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Antalya Tarım-Ziraat Sektörü İş İlanları

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük illerinden biri olan Antalya, Antalya Körfezi ve Toros Dağları arasında konumlanır. Şehir, turizmin başkenti olarak anılsa da tarım sektöründeki faaliyetleriyle de ön plana çıkar. Antalya, Akdeniz ikliminin etkisinde olduğu için birçok meyve ve sebzenin yetişmesine elverişli bir şehirdir. Biberden yer fıstığına kadar birçok farklı tarım ürünü yetiştirilir. Antalya’da yetiştirilen en popüler tarım ürünleri muz ve portakaldır. Hatta zaman içerisinde Antalya portakalıyla ünlenir. Şehirdeki tarım sektörünün gelişmesi tarım ziraat alanındaki eleman ihtiyacının artmasına neden olmuştur. Bu sayede Antalya tarım ziraat sektörü bugün oldukça geniş bir iş alanıdır. Eğer ziraat sektöründe kariyer hedefliyorsan Antalya tarım ziraat sektörü iş ilanları kısmını inceleyerek ilk adımı atabilirsin.

Antalya Tarım-Ziraat Sektörü İş İlanları Hangi Meslek Gruplarını Kapsar?

Antalya tarım ziraat sektörü iş ilanları geniş bir meslek grubunu kapsar. Tarım ürünlerinin doğru bir şekilde yetiştirilmesinden satışına kadar olan süreçte birçok kişinin bilgisine ihtiyaç duyulur. Ziraat mühendisleri, tarım ürünlerinin yetiştirilme aşaması ile ilgilenir. Bunun yanı sıra tarım ürünlerinde meydana gelen hastalıklar konusunda çözüm üretir ve çiftçilere tarım ürünlerinin yetiştirilmesi aşamasında danışmanlık sağlar. Çiftçiler ise ürünlerin ekilip biçilmesinden sorumludur. Muhasebe görevlileri ise ürünlerin fiyatlandırması ve satışı konusunda bilgilidir. Laboratuvar sorumlusu, ziraat teknikeri ve üretim şefi gibi kişilere de tarım ziraat sektöründe sıklıkla ihtiyaç duyulur. Antalya tarım ziraat sektörü eleman arayan firmalar sık sık iş ilanı verir. İlanları inceleyerek kendine en uygun işi bulabilirsin.

Antalya’da Tarım-Ziraat Sektöründe Çalışmak İsteyenlerin Hangi Özelliklere Sahip Olması Gerekir?

Tarım sektöründe farklı meslek gruplarına mensup insanlar bir arada çalıştığı için firmaların elemanlardan beklediği nitelikler zaman zaman değişkenlik gösterir. Örneğin, ziraat mühendisi olarak çalışmak isteyen bir kişinin ziraat fakültesinden mezun olması gerekirken tarım ürünleri satış temsilcisi olmak isteyen birinin lise mezunu olması yeterlidir. Antalya tarım ziraat sektörü eleman arayanlar çalışanlarından genel olarak şu nitelikleri bekler:

  • Erkek adayların askerliğini tamamlamış olması gerekir.
  • Tarım ziraat alanında bilgi sahibi olması beklenir.
  • Çalışmak istenen alanla alakalı bir diploma sahibi olunması önemlidir.
  • Gerekli durumlarda esnek çalışma saatlerine uyum sağlanması ziraat sektöründe çalışanların görevleri arasındadır.
  • Tarım ziraat sektörünün gelişmesi için yeni çalışmalar yürütmeye hevesli olunması gerekir.

Antalya’da tarım ziraat sektöründe nasıl iş bulunur?

Antalya’da tarım ziraat sektöründe iş bulmak istiyorsan ilanları gözden geçirip başvuruda bulunmalısın. Güncel Antalya tarım ziraat sektörü iş ilanları kısmına bakarak en yeni açılmış ilanlara ulaşabilirsin. İlanlara başvuru yaparken eksiksiz bir özgeçmiş göndermelisin. İlanda firmanın iletişim bilgileri bulunuyorsa firmayla iletişime geçerek kendini daha iyi tanıtıp iş hakkındaki tecrübelerini aktarabilirsin. Eğer bulunmuyorsa firmanın sana geri dönüş yapmasını beklemelisin.

Tarım ziraat sektörü çalışma koşulları nasıldır?

Tarım ziraat sektöründe çalıştığın alana bağlı olarak çalışma koşulların da değişiklik gösterir. Antalya tarım ziraat sektörü iş ilanları yeni işe başlayacak elemanlara sunulan imkanları içerisinde barındırır. Eğer ilanda çalışma koşulları ile alakalı bir bilgi yer almıyorsa firmayla iletişime geçerek kafandaki soru işaretlerini giderebilirsin. Ya da aynı alanda açılmış farklı ilanların sağladığı koşulları inceleyerek genel bir fikir sahibi olabilirsin.

Antalya’da tarım ziraat alanında iş bulunur mu?

Antalya’da birbirinden farklı tarım ürünleri yetiştirilir ve satışı yapılır. Bu yüzden Antalya iş ilanları arasında tarım ziraat sektörü büyük bir yer kaplar. Tarım ziraat sektöründe çalışacak fazla sayıda elemana ihtiyaç duyulması ziraat alanında çalışmak isteyen kişilerin iş bulmasını kolay hale getirir. Sana uygun olduğunu düşündüğün ilanlara başvurarak tarım ziraat sektöründe çalışabileceğin bir iş bulabilirsin.

Antalya’da tarım ziraat sektöründe sezonluk olarak çalışılabilir mi?

Tarım ziraat sektöründe hem tam zamanlı hem de sezonluk olarak çalışabileceğin işler bulunur. Tarım işçileri genellikle sezonluk olarak çalışır. Çünkü meyvelerin ekilmesi ve toplanması belirli dönemlerde yapılır. Sezonluk çalışabileceğin bir iş arıyorsan Antalya sezonluk işler veya tarım ziraat sektörü sezonluk iş gibi aramalar yaparak ilgili iş ilanlarına pratik bir şekilde ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya tarım / ziraat sektörüne hangi meslek mensupları başvurabilir?

Antalya tarım / ziraat sektöründe farklı meslek grupları için farklı departmanlarda iş ilanları bulunur. Tarım / ziraat sektöründe görev alacağın departman, sahip olduğun mesleki bilgi ve tecrübeye göre değişkenlik gösterebilir. Bu sektörde muhasebe departmanında, muhasebe elemanı veya ön muhasebe sorumlusu olarak görev alabilirsin. Bunun yanı sıra satış departmanında mağaza yöneticisi olarak görev alman mümkündür. Ayrıca kalite departmanında laboratuvar sorumlusu olarak çalışabilirsin. Daha birçok meslek grubu için yayınlanan iş ilanlarını Kariyer.net ile inceleyebilirsin.

Antalya tarım / ziraat sektöründe işçi ve mavi yaka pozisyonunda iş ilanları nelerdir?

Antalya ili, seracılıkta gelişmiş ilerden bir tanesidir. Pamuk, susam, soğan, yer fıstığı, nohut gibi tarım ürünlerinin yetiştiriciliğinde önde gelen illerdendir. Dolasıyla tarım ve ziraat sektöründe birçok iş olanağı mevcuttur. Sektörün üretim, imalat, muhasebe, satış, pazarlama, kalite departmanında iş imkanı bulabilirsin. Kariyer.net ile Antalya tarım / ziraat sektöründe işçi ve mavi yaka pozisyonunda yayınlanan iş ilanlarına ulaşabilirsin.

Antalya tarım / ziraat sektöründe uzman pozisyonunda iş ilanları nelerdir?

Antalya iş ilanlarında öne çıkan sektörlerden bir tanesi de tarım / ziraat sektörüdür. Antalya tarım / ziraat sektöründe birçok farklı pozisyonda iş ilanları mevcuttur. Bu iş ilanları içerisinde uzman pozisyonu da bulunur. Farklı departmanlarda bulunan uzman pozisyonu için sektör ve ilgili departman ile ilgili belirli bir eğitim seviyesine, mesleki bilgi ve tecrübeye sahip olman istenebilir. Gıda, laboratuvar, ziraat alanında uzman pozisyonunda işe alımlar mevcuttur.

Antalya tarım / ziraat sektöründe hangi departmanlarda iş ilanları bulunur?

Antalya tarım / ziraat sektöründe birçok farklı pozisyonda iş ilanları mevcuttur. Hizmet ve teknik departmanlarda işçi ve mavi yakalı çalışanlar için çeşitli iş ilanları mevcuttur. Paketleme elemanı, teknik servis sorumlusu, üretim formeni, ziraat teknikeri bu alandaki pozisyonlardan sadece bazılarıdır.

notifications İş Alarmı kur