Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
110

Avukat İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Avukat cancel
Gizli Firma

Avukat

Gizli Firma
İstanbul(Asya)
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Avukat İş İlanları

Avukatlık iş ilanları hakkında bilgi vermeden önce, ‘’Nasıl avukat olunur? Avukatlar ne iş yapar?’’ Gibi soruları yanıtlamaya çalışalım. Avukatlar, herhangi bir sebepten davalık olmuş, gerçek ve tüzel kişilerin haklarını, mahkemede savunan meslek erbaplarıdır. Aynı zamanda, resmi evrak ve sözleşmelerin hazırlanmasında da görev alırlar. Avukatlar, uzmanlıklarına göre davalara bakmayı tercih edebilirler. Örneğin; boşanma avukatı, iş hukuku avukatı, bilişim suçları avukatı ve ağır ceza avukatı avukatlığın farklı branşlarıdır. Avukat olabilmek için, Üniversitelerin Hukuk Fakülteleri’nden mezun olmak gerekir. Mezun olan aday, bir süre için bir avukatlık bürosunda staj yapar. Stajı sonunda, avukatlık mesleğine resmen geçiş yapabilmesi, Avukatlık Bürosu ve Barolar Birliği’nin resmi onayı gereklidir. Staj yapacak olan avukat adayları, genellikle yeni mezun avukat iş ilanları üzerine inceleme yaparlar.

Avukat iş ilanları maaş konusunda bilgi nereden edinilebilir?

Avukat maaşları, her meslekte olduğu gibi tecrübe, başarı, çalışılan kurum, uzmanlık dalı gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kariyer.net üzerinden avukat iş ilanları hakkında inceleme yapıyorsanız, çalışmak istediğiniz net maaş aralığını seçerek de arama yapabilirsiniz. Böylece, sadece sizin belirlediğiniz skalada maaş vermeyi taahhüt eden firmaların iş ilanları listelenir.

Part time avukat iş ilanları nasıl bulunur?

Avukat olarak part time çalışmak istiyorsanız, Kariyer.net üzerinden yapacağınız aramaya ‘part time’ kelimesini de ekleyebilirsiniz. Böylece, karşınıza çıkacak olan ilanlar, sizin tam da aradığınız gibi, yarı zamanlı avukat istihdam etmek isteyen kuruluşların ilanları olur.

İş araması yaparken, çalışmak istediğiniz il bilgisini mutlaka yazmış olmanız önemlidir. Örneğin, Ankara’da avukat olarak iş arıyorsanız, ‘Avukat iş ilanları Ankara’ olarak aramanızı yapmalı, eğer Mersin’de iş arıyorsanız, ‘Mersin avukat iş ilanları’ olarak anahtar kelime girmelisiniz. Çalışmak istediğiniz yeri işaretlememeniz durumunda, tüm Türkiye’deki avukatlık iş ilanlarını listelemiş olursunuz, ki bu da iş ararken zaman kaybetmenize neden olur.

Siz de ‘’İş arıyorum.’’ diyorsanız, Kariyer.net  iş ilanları sayfalarını ziyaret ederek, aradığınız iş ilanlarını kolayca bulabilirsiniz.