keyboard_arrow_down
52

İstanbul(Avr.) Avukat İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Avukat cancel
İstanbul(Avr.) cancel
Medipol Sağlık Grubu
Avukat
Medipol Sağlık Grubu
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
TURYAP Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Avukat
TURYAP Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
İstanbul Bilgi Üniversitesi
Avukat
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
GALA BİLİŞİM AŞ
Şirket Avukatı
GALA BİLİŞİM AŞ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Avrupa Yakası Avukat İş İlanları

Avukatlar, yargı önünde kişi veya kurumları hukuka uygun şekilde savunan kişilerdir. Avukatlık, çeşitli şartlara sahip olunmasını gerektirir. Hukuk ve yasalara hakim olması gereken avukatlar, kişi veya kurumlara yol gösterici niteliklere sahip kişilerdir. Savunucu olarak adlandırılan avukatlar için belirli süreçler başarıyla tamamlandıktan sonra iş bulma olanağı oldukça fazladır. Eğitim ve stajlarını başarıyla tamamlayarak yasaların gerektirdiği koşulları sağlaması sonucunda adaylar, avukatlık iş ilanlarına başvuruda bulunabilirler. Özellikle büyük bir şehir olan İstanbul’da yayınlanan iş ilanlarını içeren İstanbul avukat iş ilanları sayfası çeşitli seçeneklere sahiptir. Güncel İstanbul Avrupa Yakası avukat iş ilanları her gün Kariyer.net sitesinde yayınlanarak iş arayan kişilerle buluşur. Her gün güncellenen iş ilanları sayesinde kolay bir şekilde aradığınız avukatlık işini bulabilirsiniz.

İstanbul Avrupa Yakası Avukat İş Olanakları

İstanbul Avrupa avukat iş ilanları farklı sektörlerde çalışma imkanları sunar. Bu sayede avukat adayları ve avukatlar birçok ilan içerisinden kendilerine uygun iş ilanına kolaylıkla başvurabilirler. Avukat sekreteri iş ilanları İstanbul Avrupa Yakası bölgesinde de oldukça fazladır. Bu sayede kişi, bir yandan okurken bir yandan da mesleki olarak kendini geliştirebileceği bir iş imkanına sahip olabilir. Günümüz teknolojisinin gelişimiyle birlikte sekreterlik işleri, home office veya freelance olarak gerçekleştirilebilir. Avukat adayının hem mesleki olarak kendini geliştirmesinde hem de maddi kazanç sağlamasında oldukça yardımcı olan avukat yanında iş ilanları İstanbul Avrupa bölgesi için yayınlanır. Devlet kurumlarında avukat olarak çalışmak isteyen kişilerin KPSS sınavından gerekli notu alarak kadroda yer almaları mümkündür. Bu sayede uzun yıllar devlet kadrosunda bir hukuk avukatı olarak çalışma imkanına sahip olabilirler. Birçok kurum ve kişi için çalışabilen ve geniş çalışma olanaklarına sahip olan danışman avukatlar, geniş bilgi birikimine sahiptir. Bu sayede hem bir kişiyi hem de bir kurumu rahatlıkla savunabilirler. Kişi veya kuruma en doğru hukuki yolu tercih etmesi için tavsiye verebilir. Avukatların çalışabileceği bir diğer alan ise şirket avukatlığıdır. Bir şirketin ve şirketle bağlantısı olan kişilerin hukuksal faaliyetlerde savunucusu ve yol göstericisi olan şirket avukatları, uzun yıllar aynı pozisyonda çalışma imkanı bulabilir. 

İstanbul Avrupa Yakası Avukat Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Avukatlık için gerekli olan yetkinlikler çalışılan alana göre değişkenlik gösterir. Fakat tüm avukatlarda bulunması gereken ortak özelliklerden biri yasalara tam olarak hakim olmaktır. Hukuki konularda kişi ve kurumlara yol gösteren avukatlar, yasalara hakim olmalıdır. İcra avukatları, bir kişi veya kurumun borçlu olduğu zamanlarda borcun ödenmemesi durumunda devreye girerek ortadaki durumu hukuka uygun bir şekilde çözen kişidir. Alacaklı kişinin taleplerine ve alması gereken paranın değerine uygun olarak icra takibi başlatarak borçlu kişiden bir şekilde borcun tahsil edilmesini sağlamak amacıyla çalışır. Hukuk danışmanları ise; genellikle hukuksal konularda kişi veya kurumlara yol gösterici olarak çalışan kişilerdir. Bu meslek grubunda çalışmak ve doğru yolu göstermek amacıyla tüm yasalara hakim olmak gerekir. Danışman avukatlar da hukuk danışmanlarıyla benzer görevleri üstlenir. Müşavir avukatları ise kişi ve kurumların vergi ve sürekli olarak güncellenen hukuk işlerinin takibini yapar. 

İstanbul Avrupa Yakası Avukat İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Avukatlıkla ilgili bir iş ilanına başvurmadan önce dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunur. Bunlardan en önemlisi, iş ilanının baro levhasına sahip olup olmadığıdır. Baroya kayıtlı bir şirket olduğundan emin olduktan sonra, iş başvurusu için bir avukatta aranan özellikler ve işverenin sunduğu şartlar kontrol edilmelidir. Genellikle ofis ortamında çalışma şartlarına sahip olan İstanbul Avrupa Yakası avukat iş ilanları bazen home ofis veya freelance olarak da çalışma imkanı sunabilir. Bu sebeple kişinin istediği şartlara uygun bir çalışma şekline sahip olması oldukça önemlidir. Öte yandan avukatların kendi arasında kategorilere ayrılması, iş ilanlarında da önemli bir yer tutar. Bir icra avukatı iş ilanına başvuran hukuk avukatının sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübeler, işveren için uygun olmayabilir. Bu sebeple İstanbul avukat ilanları başvurusu yaparken kendi uzmanlık alanınıza uygun seçeneklere başvurursanız olumlu bir yanıt alma şansınız yükselir. 

Avukat Ne İş Yapar?

Avukatlar, mahkeme ve yargı önünde kişi veya kurumların haklarını savunan kişidir. Avukatlar, hukuka uygun olarak ilerlemesi gereken tüm konular hakkında bilgi sahibidir. Bu sayede hukuksal yönden yol gösterici niteliklere sahip kişilerdir. Hukuk fakültesi mezunu olma zorunluluğu bulunan avukatlık, birçok farklı sektörde çalışabilme şansına sahiptir. 

Avukat Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekli?

Avukat olmak için öncelikle 4 yıllık hukuk fakültesine sahip devlet veya özel üniversitelerin ilgili bölümünden başarıyla mezun olma şartı bulunur. Ardından kişinin gerekli olan bir senelik stajı tamamlaması ve kendini baroya kayıt ettirerek bu iş için herhangi bir engeli olmadığına dair belirli evraklar alması gerekir. Ardından İstanbul’un en kalabalık bölgelerinden biri olan Avrupa Yakası’nda bulunan binlerce avukatlık iş ilanından birine başvurmak mümkündür. 

Avukat Hangi Alanda Çalışır?

Avukatlar, birçok alanda hukuk savunucuları olarak görev alır. Bu sayede ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak değişken alanlarda kişi veya kurumları savunabilme şansına sahiptirler. Kimi avukatlar şirketler için çalışırken kimi avukatlar ise yalnızca danışmanlık yapabilir. Yasa ve kurallara uygun olarak gerçekleştirilen avukatlık, değişken çalışma koşullarına sahiptir.

Avukatlık Stajı Nasıl Yapılır?

Genellikle 1 yıllık bir süre olarak belirlenen staj süreci, stajyer avukat iş ilanları İstanbul Avrupa Yakası gibi büyük şehirlerde hızlı bir şekilde bulunabilir. Tüm avukatlık uzmanlıklarında zorunlu olan staj deneyiminin de şartları bulunur. İlk 6 ay için mahkemelerde, son 6 ay için ise meslekte 5 yılı tamamlamış, baro levhası olan bir firma ile çalışılmalıdır. Büyük firmalar, mezuniyet sonrası avukatların işe alınma sürecinde avantaj sağlamalarına yardımcı olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul(Avr.) Avukat iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İstanbul(Avr.) Avukat iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İstanbul(Avr.) Avukat pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İstanbul(Avr.) Avukat güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İstanbul(Avr.) Avukat iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın İstanbul(Avr.) Avukat iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın İstanbul(Avr.) iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

İstanbul(Avr.) Avukat iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

İstanbul(Avr.) Avukat iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur