Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
468

Bütçe ve Raporlama Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bütçe ve Raporlama Uzmanı cancel
EMBİ GIDA ANONİM ŞİRKETİ
Bütçe ve Raporlama Uzmanı
EMBİ GIDA ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MAYE YAPI İNŞAAT TURİZM SAĞLIK LTD.ŞTİ
Bütçe ve Raporlama Uzmanı
MAYE YAPI İNŞAAT TURİZM SAĞLIK LTD.ŞTİ
İstanbul(Avr.) Hibrit
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

UNMAŞ UNLU MAMÜLLER SAN. TİC. A.Ş.
Bütçe ve Raporlama Uzmanı
UNMAŞ UNLU MAMÜLLER SAN. TİC. A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 10 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bütçe ve Raporlama Uzmanı İş İlanları

Ulusal veya global çapta, farklı ölçeklerde ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok işletmenin, belirli hedefleri tamamlayabilmeleri adına bütçe ve raporlama uzmanı gibi bir personellere ihtiyacı bulunur. İşletmeler adına özellikle geçmişten ders çıkarıp, geleceğe yönelik çeşitli stratejik büyüme veya faaliyet kararları alabilme adına önem taşıyan bütçe ve raporlama uzmanları, sadece ekonomik açıdan değil aynı zamanda verimlilik açısından da büyük bir öneme sahiptirler. Bu durum da kariyer.net’te orta ve büyük ölçekli işletmeler başta olmak üzere, çeşitli sektörlerde bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanları ile karşılaşmana imkan verir. Farklı hedefleri olan, bütçe ve raporlama uzmanlarından çeşitli beklentilerle karşına çıkan işletmeler, ilanlarda bulunan “İş Tanımı” ve “Aday Kriterleri” bölümleri ile bu iş pozisyonu adına nasıl bir arayış içerisinde olduklarını ifade ederler. Güncel bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanları arasından kendine göre filtrelemeler yapıp, değerlendirmelerin sonucunda da bu ilanlara başvuru yapman mümkün olur. 

Bütçe ve Raporlama Uzmanı Ne İş Yapar?

Bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanları bayan veya bay adaylara dair ortak sorumluluklar içerir. Bu sorumluluklar ise şu şekilde açıklanabilir:

  • İşletme kültürü, faaliyetleri ve organizasyonel yapının göz önünde bulundurulup, bu detaylar ışığında finansal planlama yapmak bütçe ve raporlama uzmanlarının en temel görevlerinden biridir.
  • İşletme faaliyetleri ve üretilen hizmete dair doğru bütçenin oluşturulması, bu bütçenin yönetimi en önemli görevlerinden bir diğeridir.
  • Yıl boyunca bütçe takibinin yapılması gerekir.
  • İşletmenin hizmet üretim faaliyetleri, bütçe yapısı, personeller ve daha birçok işletme değişkenlerine dair dönemsel analizlerin yapılması, bu analizler sonucunda da doğru raporların oluşturulması gerekir.
  • Geçmiş yıllardaki bütçe planlarının ve raporlarının incelenerek, gelecek yıllara dair doğru rotaların oluşturulması, bütçe ve raporlama uzmanlarının yapmaları gereken işlerden bir diğeridir. 

Bütçe ve Raporlama Uzmanı Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanları bay veya bayan adaylara dair bazı eğitim detayları içerir. Bu eğitim detayları ise işletmelere göre farklılık gösterse de ortak detaylardan bahsetmek söz konusudur. Öncelikle bütçe ve raporlama uzmanı olabilmek adına genellikle firmaların üniversite düzeyinde eğitim alma talebini karşılaman gerekir. Üniversitelerin muhasebe ve finans ile ilgili bölümlerinden ekonometri, istatistik ve iktisat gibi bölümler tercih edilebilir. Ayrıca bütçe ve raporlama uzmanı arayan firmalar, bu alana dair özel sertifika ya da eğitim programlarına katılmış olmanı bekleyebilir. Yurt içinde veya yurt dışında bulunan sertifika ya da eğitim programları, kariyer.net’te bulunan bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanlarına olumlu dönüş alma şansını arttırır. Bunların yanı sıra çeşitli bilgisayar bilimleri ve programlarına dair eğitimler, yabancı dil eğitimleri, finansal okuryazarlık eğitimleri ya da sertifika programları da opsiyonel olarak iş ilanlarında karşına çıkabilir.

Bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanlarına başvururken hangi detaylara dikkat edilmeli?

Bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanlarına başvurunu yaparken; kariyer.net’te bulunan ilgili iş ilanlarında “Aday Kriterleri” ve “İş Tanımı” detayları, ilk olarak dikkat etmen gereken detaylardır. Kriterlere ve iş tanımına uygun olup olmadığını değerlendirmen gereklidir. Sonrasında da sektör, işyeri konumu, çalışma şartları, beklentilerin ve kariyer hedeflerin gibi detayları da göz ardı etmemen gerektiğini unutmaman önemlidir.

Bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanlarına, bu iş pozisyonuna dair gerekli kriterleri taşıyan her aday başvuru yapabilir. İlgili iş pozisyonunun kariyer.net’te bulunan iş ilanları genelinde; eğitim, cinsiyet, deneyim, askerlik durumu ve diğer ilan kriterlerini taşıyan her türlü adayın başvuru yapması mümkündür. Belirtilen detaylara göz atarak, uygun olduğunu düşünmen durumunda başvurunu gerçekleştirebilirsin. 

Bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanlarında öne çıkan sektörler nelerdir?

Bütçe ve raporlama uzmanları sadece belirli sektörlerde görev almayarak birçok sektörde ve ölçekteki işletmede görev alabilirler. Muhasebe ve finans başta olmak üzere sanayi, turizm, hizmet, bankacılık, araştırma, istatistik, liman, denizcilik, tersane, enerji ve daha birçok alan ya da sektörde bulunan işletmeler, bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanları ile karşına çıkabilirler. 

Bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Bütçe ve raporlama uzmanı iş ilanlarına başvuru yapabilmen adına öncelikle kariyer.net’te becerilerin ve deneyimlerin doğrultusunda uygun iş ilanlarını bulman gerekir. Yaşadığın veya çalışmak istediğin şehre dair iş ilanlarını gerekli aramaları yaparak ve filtre seçeneklerini kullanarak bulabilirsin. Aradığın ilanı bulmanın ardından ilan sayfalarında bulunan “Başvur” seçeneğiyle, özgeçmiş ve önyazı seçimi yaparak başvurunu ilgili işletmelere sunabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Bütçe ve Raporlama Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Bütçe ve Raporlama Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Bütçe ve Raporlama Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Bütçe ve Raporlama Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Bütçe ve Raporlama Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Bütçe ve Raporlama Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Bütçe ve Raporlama Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Bütçe ve Raporlama Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Bütçe ve Raporlama Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.