Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
447

CNC Operatörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

CNC Operatörü cancel
ZENGİN DÖKÜM ANONİM ŞİRKETİ

Cnc Freze Tezgah Operatörü

ZENGİN DÖKÜM ANONİM ŞİRKETİ
Bolu
Tam zamanlı
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ERBEND MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.

Cnc Operatörü

ERBEND MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.
Bursa
Tam zamanlı
13 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 18 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

CNC Operatörü İş İlanları

İş ilanları hakkında bilgi vermeden önce, ‘’CNC operatörü ne iş yapar?’’ sorusunu yanıtlayalım. Makine parçaları ve donanımını üreten firmalarda çalışan CNC operatörleri, teknik bilgiye ihtiyaç duyulan bir iş yaparlar. Bu nedenle genellikle teknik lise mezunudurlar. Üretim merkezlerinde, üretilecek olan makine parçalarına ait kodları, CNC makinelerine girerler. Böylece üretimin seri şekilde akması sağlanır. Makine bölümlerinden mezun olmuş operatörler için işler daha kolay olur, ancak şart değildir. ‘’CNC operatörü maaşları ne kadardır?’’ Bu meslekte de her meslekte olduğu gibi belirli bir maaş skalası üzerinden ücretlendirme yapılır, ancak ne bir maaş bilgisi vermek doğru olmayabilir. Çalışanın aldığı ücret, tecrübesine, çalışma şekline, çalıştığı firmaya ve iş bilgisine göre değişkenlik göstermektedir. Maaşlar konusundaki genel kanı, büyük markaların yüksek maaş verdikleri yönündedir, ancak bu bilgi her zaman doğru olmayabilir. CNC operatörü olarak iş arıyorsanız, Kariyer.net CNC operatörü iş ilanları sayfasını inceleyebilirsiniz.

CNC operatörü ilanları nerelerde vardır?

Sanayileşmenin olduğu hemen her ilde CNC operatörüne ihtiyaç duyulmaktadır. İstanbul, Kocaeli, Gebze gibi organize sanayinin yoğun olduğu bölgelerde ihtiyaç daha da yoğun olmaktadır. İstanbul’da çalışmak isteyen adaylar, ilk tercih olarak genellikle ikamet ettikleri yere yakın olan firmaları tercih ederler. Örneğin, İstanbul’da Avrupa yakasında oturan bir aday, işe gidip gelirken trafikte zaman kaybetmemek adına ilk tercihinde, CNC operatörü iş ilanları İstanbul Avrupa olarak bakacak, ikinci tercih olarak da CNC operatörü iş ilanları İstanbul Anadolu olarak, ilanları inceleyecektir.

Bunların yanında, Ankara da sanayileşmenin yoğun olduğu yerlerden biridir. CNC operatörü iş ilanları, Ankara için de sıkça verilmektedir. Gebze, Kocaeli, Sakarya bölgelerinde de oldukça büyük sanayi bölgeleri vardır. CNC iş ilanları, Gebze ve Kocaeli bölgesi içinde çıkılmaktadır.

Siz de ‘’iş arıyorum.’’ diyorsanız, Kariyer.net iş ilanı sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Cnc operatörü olmak için ne yapılmalıdır?

Günümüz teknolojisinin geldiği noktada fabrikalarda üretim yapılırken insan gücünden daha çok makinelerden yardım alınır. Bu makineler de tek bir kişinin yönetimi ile kendiliğinden çalışan bilgisayarlı makinelerdir. Bu makineleri yöneten Cnc operatörü mesleğini icra edebilmen için için meslek liselerindeki Makine Teknolojileri veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümlerinden mezun olman yeterlidir. Eğitim düzeyin uygun değilse ilgili kurslardan Cnc operatörü olabilmek için sertifika alabilirsin. Böylece bu alanda verilen ilanlara başvuruda bulunabilmek için gerekli kriterleri karşılamış olursun.

Cnc operatörü görevi nedir?

Cnc operatörünün temel görevi, imalatta farklı işlemlerin yapılmasını sağlayan Cnc makinelerini kullanmaktır. Cnc makineleri, bilgisayardan aldığı sayısal komutları harekete dönüştürerek torna, taşlama ve frezeleme işlemlerinin yerine getirilmesini sağlar. Dolayısıyla Cnc operatörünün görevi makineye doğru komutların verilmesini sağlamaktır. Yani Cnc operatörü olarak çalıştığında yapman gereken iş, Cnc makinesinin isteğe uygun şekilde çalışmasını sağlamak olur. Bunun için de meslek liselerinde veya meslek edindirme kurslarında makinelerin işleyişine dair önemli eğitimleri alabilirsin.

Cnc operatörü hangi sektörlerde çalışabilir?

Cnc operatörü olarak çalışmak istediğinde incelediğin ilanların pek çok farklı sektöre ait olduğunu görürsün. Bunun başlıca sebebi, torna işlemlerinin oldukça fazla sektörde kullanılıyor olmasıdır. Genel anlamda bu sektörlerin çoğu, üretim sektörünün alt dallarıdır. Örneğin, Cnc operatörü olarak sağlık sektörü için enjektör üreten bir firmada ya da tarım sektörü için sulama borusu üreten bir firmada çalışabilirsin. Otomobiller, camlar, çeşitli makineler, yedek parçalar ve büyüklü küçüklü pek çok ürünün üretildiği sektörler, Cnc operatörü ihtiyacı olan sektörlerdir.

Cnc operatörü iş ilanları en çok hangi şehirlerde yayınlanır?

Türkiye’nin çok sayıdaki ilinde çeşitli üretim alanlarında faaliyet gösteren fabrikalar bulunur. Bu fabrikaların çoğunluğunda da Cnc makineleri yardımıyla üretim gerçekleştirilir. Bu nedenle eğer Cnc operatörü olarak iş arıyorsan Türkiye’nin her ilinde iş bulman mümkündür. Fakat en çok hangi illerde Cnc operatörü ihtiyacı olduğuna bakarsan karşına sanayi alanında diğer illere göre daha fazla gelişim gösteren iller çıkar. Bu illerden başlıcaları da İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Manisa, Sakarya ve Adana'dır. Cnc operatörü ihtiyacı için ilan yayınlayan firmaları ve firmaların hangi illerde faaliyet gösterdiğini Kariyer.net üzerinden incelemen mümkündür.