Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
190

Değerli Madenler ve Mamülleri / Kuyumculuk İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Değerli Madenler ve Mamülleri / Kuyumculuk cancel
ŞİLE KUYUMCULUK İMALAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.
Yabancı Dil - Mağaza Satış Sorumlusu
ŞİLE KUYUMCULUK İMALAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Arpaş
Takı Tasarımcısı
Arpaş
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Altınbaş Kuyumculuk
Altınbaş Pırlanta Satınalma Uzmanı
Altınbaş Kuyumculuk
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kuyumculuk İş İlanları

Kuyumcu iş ilanları, değerli taş ve madenlerden takı ve süs eşyası üreten kişiler için yayınlanır. Kuyumcular, her sezon farklı ve yeni tasarımlarla müşterilerin talep ve isteklerine göre tasarım yaparlar. Takı ve süs eşyalarının kullanımına uygun olarak üretim yapan kuyumcular ve değerli metal ve alaşımları eriterek döküm haline getirirler. Kuyumculuk sektöründe çalışmak için deneyimli olmak ve işin inceliklerini bilmek gerekir. Kuyumculuk iş ilanları arıyorsan ve kuyumculuk hakkında bilgi sahibi isen internetten kısa bir araştırma yaparak kendine en uygun olan işi bulabilirsin. Kuyumcular, metal ve alaşımları erittikten sonra ortaya çıkan dökümleri eriterek ziynet eşyası tasarlarlar. Senin de bu alanda iş deneyimin varsa ve aynı zamanda alım ve satım konusunda deneyimli isen kuyumculuk iş ilanları arasından kendine uygun bir işe başvuru yapabilirsin. 

Kuyumcu İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Kuyumcu iş ilanlarına başvururken dikkat edilmesi gereken hususları göz önünde bulundurarak işe kabul şansını arttırabilirsin. Kuyumculuk iş ilanları bay ve bayan adaylar için yayınlanır. İlanlara başvururken bazı hususlara ve başvurmak istediğin firmanın aradığı personelin kadın mı erkek mi olduğuna dikkat etmelisin.

  •  Kadın personel arayan kuyumcuların ilanlarına ulaşabilmek için kuyumculuk iş ilanları bayan araştırması yapabilirsin. 
  • İlana başvururken firmanın sunduğu şartlara ve çalışma koşullarına dikkat etmek gerekir. İlanı inceleyerek aktif durumda olduğundan emin olman gerekir. Kuyumcu mesleği için yayınlanan ilanlar arasında aktif durumda olanlara ulaşmak için kuyumculuk iş ilanları yeni araştırması yapabilirsin.
  • Kuyumculuk iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen kişilerin yaşadıkları yere uygun ve ulaşımı kolay firmalara başvuru yapması gerekir. İlan yayınlayan firmanın çalışma adresine dikkat ederek ulaşımı kolay bölgedeki ilanlara başvuru yapabilirsin. 
  • Kuyumcu iş ilanlarını başvurmak isteyen adaylar deneyimli yada deneyimsiz olabilir. Başvuru yapmak istediğin firma, iş deneyimli personel mi arıyor yetiştirilmek üzere personel mi buna dikkat etmelisin.
  • Kuyumcu iş ilanları arasında nitelikli pozisyonlarda iş arayan kişilerin başvurması için kuyumcu ustası iş ilanları yayınlanır. Satış ve pazarlamada görevli personel ilanları için ise kuyumculuk sektörü satış danışmanı ilanları yayınlanır. Bu ilanlar arasından kendi pozisyona uygun olan bir firmaya başvuru yapabilirsin. 

Kuyumcu Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Kuyumcu olmak isteyen adayların belli başlı özellik ve yeteneklere sahip olması gerekir. Kuyumcu olarak çalışman için öncelikle 18 yaşından büyük olmalısın. Yaratıcılık ve tasarım gözü kuyumcu adaylarında olması gereken başlıca yeteneklerden biridir. Değerli madenleri sahtelerinden ayırt edebilecek dikkat ve el becerisine sahip olmak da kuyumcuların sahip olması gereken özellikler arasındadır. Kuyumcular değerli madenlerin hem tasarım hem de satışını yapan kişilerdir. Çalıştığın iş yerinde pozisyonuna göre tasarım ya da satış üzerine kariyer oluşturabilirsin. 3D modelleme ve çizim yapabilme özelliği genellikle değerli madenlerin üretimi işinde rol alan kuyumcu elemanları tarafından yapılır. Bu alanda çalışmak istiyorsan kuvvetli bir görsel hafızaya sahip olmalı ve modelin ya da resmin detaylarını aklında tutabilmelisin. Kuyumcu olmak isteyen kişilerin sahip olması gereken özellikler arasında sabırlı ve dikkatli olmak da bulunur. Bu özelliklere sahipsen sen de güncel kuyumculuk iş ilanları araması yaparak ilanlara başvuru yapabilirsin. 

Kuyumcuların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Kuyumcuların iş olanakları oldukça fazladır. Kuyumcu elemanları gem fabrika ve üretim alanlarında hem de satış tanıtım bölümlerinde çalışabilirler. Kuyumcu elemanı arayanlar genellikle mağazalarda çalıştırmak üzere eleman ararlar. Mağaza ortamında çalışan kuyumcuların çalışma ortamları iç mekandır. Kuyumcular mağaza içinde satış ve tanıtım görevi yaparlar. Uzun süre ayakta çalışmaları gerekebilir. Genellikle çalışma saatleri ortalama olarak 8 ve 12 saat şeklindedir. Kuyumcuların diğer bir çalışma alanı ise üretim atölyeleridir. Burada değerli madenler işlenerek şekil verilmesi ve takı ürünlerine dönüştürülmesi süreci yapılır. Altın, pırlanta gibi değerli madenler şekil verilerek takı ve aksesuarlarına dönüştürülür. Çalışma ortamı genellikle zorlayıcı şartlarda değildir. Kuyumcu elemanı olarak çalışmak isteyen kişiler ilanı veren şirketlerin çalışma ortamlarını inceleyerek kendilerine en uygun olan işe başvuru yapabilirler. Sen de kuyumcu elemanı olmak istiyorsan kariyer.net üzerinden ilan veren firmaları inceleyerek kararını verebilirsin. 

Kuyumculuk iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Kuyumcu elemanı olarak çalışmak için özgeçmiş oluşturarak kariyer.net’te yayınlanan ilanlara başvuru yapman gerekir. Sen de kuyumcu ürünleri satış ve tanıtım işlerinde yer almak istiyorsan kuyumculuk iş ilanları bugün araştırması yaparak güncel ilanlara ulaşabilir ve başvuru yapabilirsin

Nasıl kuyumcu olunur?

Kuyumcu olmak için meslek tecrübesine ve eğitimine sahip olman gerekir. Değerli madenler tasarım ve takı eğitimlerini almış olan kişiler kuyumcu elemanı olarak çalışabilirler. Türkiye’nin her yerinde kuyumcu elemanlarına ihtiyaç vardır. Ankara’da yaşıyor ve burada yayınlanan kuyumcu ilanlarına başvuru yapmak istiyorsan kuyumcu iş ilanları Ankara araştırması yaparak başvuru yapabilirsin. 

Kuyumcular ne kadar kazanır?

Kuyumcuların ücretleri ve kazançları çalışma şekillerine ve çalıştıkları yerlere göre değişiklik gösterir. Eleman olarak çalışmak için başvuru yapabileceğin pek çok kuyumcu elemanı ilanı vardır. Kuyumcu iş ilanı İstanbul genelinde de oldukça fazladır. Bu ilanlara başvuru yaparak aradığın işi bulabilirsin. 

Kuyumculuk iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kuyumcu elemanı olmak hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği meslekler arasındadır. Kadın kuyumcu ilanı yayınlayan pek çok farklı ilan bulabilmek mümkündür. Türkiye'de genelinde kadın kuyumcu elemanı arayan firmaların ilanlarına ulaşmak için kariyer.net üzerinden araştırma yapabilirsin. İzmir’de yayınlanan ilanlara İzmir kuyumculuk iş ilanları araması yaparak ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kuyumculuk alanında çalışmak için hangi kriterler sağlanmalıdır?

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve lise mezunu adaylar kuyumculuk sektöründe daha çok tercih edilir. Aynı zamanda diksiyonun düzgün, iletişim becerileri yüksek kişiler bu alanda çalışma imkanı bulur. İşverenler, adayların dış görünüşüne önem vermesini bekler. Bunun yanı sıra altın veya gümüş gibi materyallerle ilgili bilgi sahibi kişiler bu sektörde istihdam edilir. Kriterler, işverene bağlı olarak belirli ölçüde farklılık gösterebilir. Adaylar başvuru yapmadan önce ilanda belirtilen şartları incelemelidir.

Kuyumculuk iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler hangileridir?

Türkiye’nin her bölgesinde kuyumculuk alanında iş imkanı bulunabilir. Büyükşehirlerde bu alanda daha çok iş ilanıyla karşılaşmak mümkündür. Büyükşehirlerdeki kuyumcu sayısı fazladır. İstanbul’dan İzmir’e, Antalya’dan Urfa’ya, Adana’dan Trabzon’a kadar çeşitli illerde kuyumculuk alanında iş imkanı bulunabilir. Adaylar Kariyer.net üzerinden kuyumcu ilanlarını listeleyebilir ve filtreleme yaparak yakınındaki iş imkanlarını görebilir.

Kuyumculuk iş ilanlarından nasıl haberdar olunur?

Kariyer.net üzerinden kuyumculuk iş ilanlarına ulaşılabilir. Adaylar filtreleme yöntemini kullanarak belirlediği şartlara uyum sağlayan ilanları listeleyebilir. Ayrıca alarm oluşturan kişiler, yeni iş ilanlarının kendisine bildirilmesini sağlar. Böylece adaylar yeni eklenen ilanlardan anında haberdar olabilir. Diğer yanda kriterlerini karşılayabildiği iş ilanlarına başvuru yapan adaylar, bu alanda çalışma imkanı bulabilir.

Kuyumculuk iş ilanları için hangi belgeler gereklidir?

Kuyumculuk iş ilanları için başvuru yapmak isteyen kişilerden, işverene bağlı olarak kuyumculuk ustalık belgesi istenebilir. Kuyumculuk alanında kendini geliştirmek ve bu yönde iş sahibi olmak isteyen adaylar, kuyumculuk alanında eğitim veren kurslara başvuru yapabilir. Bu belgeler mesleki gelişimde çok büyük öneme sahip olacaktır. Belge şartı içermeyen pek çok iş ilanı bulmak da mümkündür.