3

Diş Teknisyeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Diş Teknisyeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Diş Teknisyeni İş İlanları

Laboratuvar ortamında diş protez ve cihazlarını hazır hale getirmekten sorumlu olan diş teknisyeni için birçok şehirde çalışma olanağı bulunur. Diş hekimlerinin uygun gördüğü tedavi yöntemine dayanarak laboratuvar ortamında gerekli olan diş ve çene protezi hazrılayan diş teknisyeni için iş tanımı oldukça geniştir. Farklı şehirlerde bulunan diş poliklinikleri, muayenehane gibi kurumlarda çalışabilir ve kendini bu alanda geliştirebilirsin. Meslek liselerinin ilgili bölümlerinde eğitimini tamamladıysan çalışmayı düşündüğün şehirler için yayınlanan iş ilanlarına ulaşabilirsin. Diş hekimleri ile koordineli bir şekilde çalışmak için diş teknisyeni iş ilanlarını inceleyerek senden beklenen kriterler hakkında fikir sahibi olabilirsin. Kariyer.net üzerinden diş teknisyeni iş ilanlarına ulaşıp başvuru yaparak laboratuvar ya da muayenehane gibi alanlarda kendini geliştirebilir, meslekte yer edinebilirsin.

Diş Teknisyeni İş Olanakları

Diş hekimleri ile birlikte çalışarak laboratuvar ortamında gerekli tedavileri uygulayan diş teknisyenleri için pek çok şehirde yayınlanan iş ilanı mevcuttur. Diş hekimlerine duyulan ihtiyaç artış gösterdikçe diş teknisyenine duyulan gereksinim de aynı oranda artar. İlgili alanlarda eğitimini tamamladıysan pek çok klinik, ağız ve diş sağlığı merkezinde çalışmaya başlayabilirsin. Bu mesleğin gerektirdiği bir takım kriterler de mevcuttur. Bu alanda firmaların ihtiyaç duyduğu yetkinliklere sahip olduğunu düşünüyorsan kariyer.net’ten diş teknisyeni ilanlarını inceleyerek detaylı bilgilere ulaşabilir, kendini bu alanda ileriye taşıyabilirsin. 

Diş Teknisyeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Diş teknisyeni olarak pek çok farklı şehirde firmaların yayınlamış olduğu iş ilanları mevcuttur. Bu iş ilanlarına başvuru yaparken bir takım detaylara dikkat etmen beklenir.

  • Öncelikle çalışmak istediğin şehirlerde bulunan iş ilanlarını inceleyebilir ve başvuru yaptığın firma için ulaşım imkanının uygun olup olmadığını değerlendirebilirsin.
  • Diş teknisyeni olarak çalışmak isteyenler için iş ilanları yayınlayan firmaların genel kriterleri ve beklentilerini kendi adına değerlendirebilir ve istekleri hakkında fikir edinebilirsin.
  • Ayrıca bazı firmaların referans mektubu isteyebilir. Başvuru öncesi talep edilebileceğini düşündüğün belgeleri hazırlayarak işe başlama sürecini hızlandırabilirsin.
  • İşverenin senden beklediği çalışma saatleri ve çalışma şekli hakkında inceleme gerçekleştirebilirsin.

Diş teknisyeni nasıl olunur?

Diş teknisyeni olarak çalışmak için birtakım eğitimleri tamamlamış olman gerekir. Öncelikle sağlık meslek liselerinin dört yıllık eğitim veren diş protez teknisyenliği bölümünden mezun olman istenir. Ayrıca bazı kurumlar senden bu alanda tecrübe sahibi olmanı ve gerekli donanımları kazanmış olmanı bekler. Gerekli eğitimleri tamamladıysan ve mesleki alanda kendini geliştirdiysen kariyer.net’te yayınlanan iş ilanlarına başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Diş teknisyeni olarak nerelerde çalışma imkanı bulunur?

Diş teknisyenliği oldukça ihtiyaç duyulan meslek dalları arasında yerini alır. Diş teknisyeni olarak pek çok şehirde çalışma imkanı bulabilirsin. Diş teknisyeni olarak çalışmayı düşündüğün şehirde bulunan özel hastanelerde, ağız ve diş sağlığı merkezlerinde ve bu alanda hizmet veren laboratuvarlarda kendine yer edinebilir, gelişme olanağı bulabilirsin. Diş teknisyeni eleman arayanların yayınladığı iş ilanlarını araştırarak yayınlanan ilanları değerlendirebilirsin.

Diş teknisyeni olarak hangi şehirlerde çalışma imkanı bulabilirim?

Pek çok şehirde çalışma imkanı bulabileceğin diş teknisyenliği alanında çalışma alanın oldukça geniştir. Diş teknisyeni iş ilanları İstanbul veya farklı şehirlerde bulunan özel hastaneleri veya diş sağlığı firmalarını araştırarak yayınlanan iş ilanlarına ulaşabilirsin. Mersin veya Antalya’da bulunan kurumların yayınladığı iş ilanlarına ulaşarak farklı şehirlerde bulunan iş imkanları hakkında fikir sahibi olabilirsin.

Diş teknisyeni ne iş yapar?

Diş teknisyenleri çalışılan yere bağlı olarak diş hekimlerinin talimatları doğrultusunda belli görevleri yaparlar. Protez hazırlanmak diş teknisyeninin öncelikli görevleri arasında yer alır. Diş bozukluklarının tedavisi amacıyla ağız içi cihazlarının hazırlanması gibi görev ve sorumlulukları da  bulunur. Gerekli malzeme ve ekipmanların stoğunun kontrol edilmesi ve temin edilmesi de diş teknisyeninin görevlerindendir. Kariyer.net’ten ağız ve diş teknikeri iş ilanlarını listeleyerek belirtilen görevler hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Diş teknisyeni olmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekir?

Diş teknisyeni olmak için aldığın eğitimin yanı sıra bazı niteliklere sahip olman gerekir. İş hayatı boyunca edinilen tecrübelerin yanı sıra diş teknisyenliği mesleğine uygun bazı becerilerin, bu mesleği seçecek kişilerde olması beklenir. Bu yeterlikleri el ve göz koordinasyonuna sahip olma, yüksek konsantrasyon, laboratuvar ortamında çalışmaya uygun olmak, ekip çalışmasına yatkınlık, raporlama yapabilmek, problemlere yenilikçi çözümler sunmak olarak sıralayabiliriz. Bunun yanı sıra meslek alanında değişen teknolojik gelişmeler gibi yenilikleri yakından takip etmek gerekir.

Diş teknisyenlerinin görevleri ve sorumlulukları nelerdir?

Diş teknisyenleri diş hekimleri ile çalışırlar. Bu yüzden teknisyenlerin, diş hekimlerinin talimatları doğrultusunda görevlerini yerine getirmesi gerekir. Diş kayıpları için protez hazırlamak, şekil bozuklukları için ağız içi cihaz hazırlamak, implant protezleri hazırlamak, çene ve yüz protezleri imal etmek, diş hekimlerinin hastanı ağzından aldığı kalıpları uygun malzeme ile doldurmak diş teknisyenlerinin görevleri arasında yer alır. Bu görevlerin yanı sıra üretim işlem süreçlerinin kayıtlarını tutmak, gerekli ekipmanları takip ve tedarik etmek de diş teknisyenlerinin sorumluluğu altındadır.

Diş teknisyenliği iş ilanlarında adaylarda hangi kriterler aranır?

Diş teknisyenliği iş ilanlarında adaylardan bazı kriterleri karşılaması beklenir. Öncelikle meslek liselerinin veya üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı ilanlarda görülür. Akademik eğitimin yanı sıra bazı firmalar tecrübe şartı arar. Bu açıdan çalışılan veya staj yapılan işleri özgeçmişte belirtmek gerekir. Ayrıca mesleki yeterlilik ile ilgili alınan eğitimler ve sertifikalar adaylar için avantaj oluşturur.

Diş teknisyeni olmak için diş ile ilgili hangi bilgisayar programlarına hakim olmak gerekir?

Diş teknisyenliği gün geçtikçe yeni tedavi yöntemleri ve uygulama teknolojileri ile gelişme gösterir. Diş teknisyenlerinin yeni tanı ve tedavi yöntemlerini uygulayabilmeleri için CAD-CAM bilgisayar destekli tasarım ve üretim programına hakim olmaları gerekir. Bu modern teknoloji ile diş teknisyenleri klasik ölçü alma uygulamalarından farklı olarak üç boyutlu kameralar ile ağız içinden ölçü alabilir. Mesleki alanda hızlı ve modern tedavi çözümlerini etkin kullanmak için bilgisayar destekli tasarım ve üretim programlarına hakim olmak, adaylara avantaj sağlar.

notifications İş Alarmı kur