138

Doğalgaz İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Doğalgaz cancel
Kazancı Holding
Muhasebe Uzmanı
Kazancı Holding
Samsun İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Üçay Mühendislik Doğalgaz Mak.İnş.Bilişim San.ve Tic.Ltd.Şti.
Organizasyon Elemanı / Tekirdağ
Üçay Mühendislik Doğalgaz Mak.İnş.Bilişim San.ve Tic.Ltd.Şti.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
29 gün
Bes Yapı Ürünleri San ve tic. Ltd. Şti.
Eksantrik ve Hidrolik Pres Operatörü
Bes Yapı Ürünleri San ve tic. Ltd. Şti.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

VIKING INTERNATIONAL LTD.ŞTİ.
Mechatronics Technician/Engineer
VIKING INTERNATIONAL LTD.ŞTİ.
Diyarbakır İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Doğalgaz Sektörü İş İlanları

Yaşam ve çalışma alanlarında kullanılan enerji kaynakları arasında gelen doğalgaz, ev ve iş yerlerine ulaşıncaya dek pek çok aşamadan geçer. Belirli bir ücret karşılığında doğalgaz çözümüne sahip olmak ve kullanmaya devam etmek noktasında pek çok basamak, farklı faaliyet alanlarına dahil kuruluşlar tarafından yerine getirilir. Kaynağın kullanılabilir hale gelmesinde etkin rol alan pazarlamacı, dağıtımcı ve teknik işlerde uzman sektör üyeleri, çeşitli ölçeklerde faaliyet gösteren holding, şirket, firma, işletme ve mühendislik kuruluşlarından oluşur. Bu açıdan sektöre yönelik pek çok ilan olduğunu söylenebilir. Doğalgaz eleman arayan firmalar tarafından sunulan ilanlar arasında aradığın koşullara uygun pek çok fırsata ulaşabilirsin. Doğalgaz sektörü iş ilanlarında çalışmak isteyebileceğin pek çok farklı pozisyon, birim ve departman yer alır.

Doğalgaz Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Kariyer.net’te yayınlanan doğalgaz sektörü iş fırsatlarına yapacağın başvurularda tercih ettiğin her bir pozisyon, farklı eğitim ve belge koşullarını beraberinde getirir. Makine, maden, elektrik elektronik gibi mühendislik dalları için o dala ait lisans diplomasına sahip olman gerekir. Sektörün teknisyenleri arasına dahil olmak için pozisyona uygun ön lisans veya lisans diplomasına sahip olmalısın. Tekniker adayları, ilgili bölümde eğitim görmüş olmak şartıyla meslek lisesi veya MYO diploması ile doğalgaz sektörü iş ilanları portföyünü değerlendirebilirler. İdari pozisyonları ile farklı departmanlarda uzmanlık pozisyonları için de lisans diplomasını şart koşan sektör, ofis çalışanları ile saha çalışanlarına lise diploması ile de iş bulma olanağı sunar. Bununla birlikte sahip olmak istediğin pozisyon için gerekli ilave bilgi ve buna bağlı eğitim ve diploma şartlarıyla karşılaşabilirsin. Teknik çalışanlarda tasarım, ölçüm ve değerleme programlarını kullanabilme becerisi bu bağlamda öne çıkan bir başka şarttır. Beraberinde idari birim ile mühendis çalışanlardan bazı yasal prosüdürler hakkında yetkinlik beklenir. Ofis çalışanlarının MS office gibi ofis programları, bilişim uygulamaları ve bilgisayar kullanımında yetkin olması beklenir. Saha çalışanlarından ise sürücü belgesinin talep edilmesi oldukça yaygın bir durumdur. Kuruluşlar arasında değişim göstermek üzere karşılaşabileceğin bir diğer eğitim koşulu olarak yabancı dil öne çıkar. Öte yandan güncel doğalgaz sektörü iş ilanları portföyünün ağırlıklı olarak uzun vadeli iş fırsatlarından oluştuğu gözlemlenir. Bu bağlamda erkek çalışanlardan istenen askerlik belgesi, ihtiyaç duyabileceğin bir başka belgedir.

Doğalgaz Sektörü Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Kullanılabilir enerji kaynakları arasında yer alan doğalgazın son kullanıcıya erişim aşamaları, birbirinden farklı çalışma ortamlarında bulunmayı gerektirir. Öte yandan sektör üyeleri arasında yer alan kuruluşlar da faaliyet alanları gereğince farklı çalışma ortamlarına sahip olurlar. Kariyer.net doğalgaz iş ilanları İzmir gibi kent kategorileri arasında değişim yaşanmamakla birlikte; tercih ettiğin kuruluş ve pozisyon ölçüsünde farklı ortamlarda çalışabilirsin. Ofis, saha veya arazi koşullarında geçen iş deneyimleri, farklı mesai usullerini de beraberinde getirir. İdari departmanlar ile ofis çalışanları açısından gündüz saatleriyle sınırlı olan mesai tanımları, saha çalışanlarında yerini esnek çalışma stiline bırakabilir. Aynı şekilde ücretlendirme prensipleri, pozisyonlar için talep edilen tecrübe düzeyi, vazife tanımları ve mesai saatleri de kuruluşlar arasında değişen olgular arasında gelir. Ayrıca doğalgaz iş ilanları arasında görev alacağın pozisyona ve çalışacağın kuruma bağlı olarak maaş gibi konularda da farklılıklarla karşılaşabilirsin.

Doğalgaz Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Kariyer.net üzerinden erişebileceğin doğalgaz sektörü iş ilanları bay ve bayan iş fırsatlarının her biri farklı nitelik ve özelliklere sahip çalışan adaylarına iş fırsatı tanır. Bu nedenle başvuru sırasında işverenler tarafından sunulan pozisyon tanımıyla birlikte işe alım kriterlerine dikkat etmen gerekir. Örneğin;

  • Ankara’da çalışmak istiyorsan; doğalgaz iş ilanları Ankara kategorisine başvuru yapmak gerekir. İlanın verildiği şehre dikkat etmen önemlidir. 
  • Eğitim ve tecrübe düzeyi, yaş kriteri, beceriler gibi koşullar açısından da söz konusu ilanlar için uygun olman gerekir. 
  • İş tanımında belirtilen vazifeler ve iş koşullarının beklentilerine olan uygunluğuna önem vermen önerilir. İş ilanında yer alan detayları dikkatli şekilde inceledikten sonra başvuru yapabilirsin.

Doğalgaz sektöründe en çok hangi alanda iş ilanı bulunur?

Kariyer.net doğalgaz sektörü ilan yelpazesine bakıldığında; ilan veren kuruluşların çeşitli farklılıklara sahip olduğu söylenebilir. İstihdam sağlamak konusunda eşit olanaklara sahip olan bu kuruluşlar; doğalgaz üretimi, pazarlaması ve dağıtımı alanında faaliyet gösterir. Karşına çıkan bu alanların tamamında bay veya doğalgaz sektörü iş ilanları bayan iş olanaklarında eşit fırsatlar yakalayabilir, bireysel özelliklerine uygun iş olanaklarına sahip olabilirsin.

Doğalgaz sektörü iş ilanlarında hangi çalışma şekilleri bulunur?

Türkiye’nin tüm kentlerinde, farklı alanlarda faaliyet gösteren doğalgaz kuruluşlarına ait ilanlar arasında çeşitli çalışma koşulları yer alır. Deneyimli, deneyimsiz, vasıflı veya vasıfsız çalışan olarak başvurabileceğin ilanlar arasında tam ve yarı zamanlı iş fırsatlarına erişebilirsin. Vardiyalı veya tek vardiya çalışma sistemine sahip kuruluşlar içerisinde öğrenci veya mezun iş fırsatlarına bu sayede erişebilirsin. Doğalgaz sektörü eleman arayanlar tarafından yılın belirli dönemleri için verilen dönemsel veya stajyer iş fırsatlarını da yine beklentilerin dahilinde değerlendirebilirsin.

Doğalgaz sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

İlan listelerinde daima aktif iş fırsatlarına yer veren kariyer.net, zengin içerikli ve pratik site tasarımıyla iş arama sürecini senin için kolaylaştırır. Site içerisinde yer alan filtreleme motorlarını kullanarak yalnızca sana uygun doğalgaz sektörü eleman arayan firmalar listesine erişebilirsin. Yahut kendin için bir iş alarmı oluşturabilir, kariyer.net’in sana uygun ilanlar hakkında bilgilendirme yapmasını sağlayabilirsin.

Doğalgaz sektörü iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Dilediğin kadar ilana ücretsiz şekilde başvuru hakkı sunan kariyer.net, son derece pratik bir kullanıma sahiptir.Siteyi ilk kez ziyaret ediyorsan; bir defaya mahsus özgeçmiş oluşturman gerekir. Sonrasında oluşturduğun özgeçmişini güncelleyebilirsin. Ardından sana uygun bulduğun ilanlar için ‘Başvur’ butonuna tıklayarak başvurunu tamamlayabilirsin. Başvuru yaptığın ilanlar hakkında detaylı bilgiye ilan açıklamalarından erişebilirsin. Başvurularına gelen yanıtları görüntülemek için profil sayfasında yer alan ‘Başvurularım’ sekmesini ziyaret edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Doğalgaz sektörüne hangi meslek mezunları başvuru yapabilir?

Doğalgaz sektöründe inşaat, makine mühendisleri iş imkanı bulabilir. Çoğu sektörde olduğu gibi muhasebe yetkilileri de doğalgaz sektöründe çalışabilir. Mühendislik bölümleri doğalgaz sektörü içerisinde hat çekiminde, makinelerin bakımında fikir sahibidir. Çoğu sektör içerisinde olduğu gibi doğalgaz dağıtımında da mühendisliğe ihtiyaç duyulur. Muhasebe yetkilileri ise şirketin gelir giderlerinin düzenlenmesinde rol oynar. İşlemleri faturalandırır ve kanuna uygun şekilde düzenler.

Doğalgaz sektöründe muhasebe yetkilisi alımı var mı?

Doğalgaz sektöründe muhasebe yetkilisi alımı vardır. Fatura, gelir ve giderleri takip ederek raporlar. Şirketin muhasebe defterini yönetmekle sorumlu olan muhasebe yetkilileri, bu giderleri faturalandırır. Muhasebe yetkilelerinin, e-fatura, arşiv ve irsaliye konularında bilgi sahibi olması istenir.

Doğalgaz iş ilanlarında stajyer pozisyonunda alımlar var mı?

Doğalgaz sektöründe farklı pozisyonlarda iş ilanları bulunur. Bu pozisyonlardan bir tanesi de stajyerdir. İşverenler tarafından doğalgaz sektöründe çeşitli departmanlarda üniversite veya lise öğrencileri için stajyer alımları yapılır. Bilgi teknolojileri / IT departmanında Yazılım veya Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri, bakım / onarım departmanında Elektrik-Elektronik bölümlerinde okuyan öğrenciler, ölçüm tahakkuk departmanında Mühendislik Fakülteleri, İstatistik, Matematik, Ekonometri bölümlerinde okuyan öğrenciler, teknik departmanında Elektrik bölümünden okuyanlar, mühendislik departmanında Makina Mühendisliği bölümünde okuyan öğrenciler için staj yapma imkânı bulunabilir.

Doğalgaz sektörü iş ilanları hangi şehirlerde bulunur?

Doğalgaz sektörü iş ilanları doğalgaz bulunan şehirlerde yayınlanır. İstanbul, Adana, Osmaniye, Eskişehir, Tekirdağ gibi şehirlerde doğalgaz sektörü için çeşitli iş imkanları bulunur.

notifications İş Alarmı kur