20

Doktor Asistanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Doktor Asistanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Doktor Asistanı İş İlanları

Doktor asistanları, doktorlara ve hastalara yardımcı olan kimselerdir. Doktorların hastalarla iletişiminde bir köprü olan doktor asistanları aynı zamanda hastalara da yardımcı olur. Doktor asistanı iş ilanları arasında bu pozisyonda çalışanların hangi özelliklere sahip olması gerektiği ve çalışma ortamlarından bahsedilebilir. Doktor asistanları, doktorların bulunduğu her alanda çalışabilir. Doktor asistanı hastane ve poliklinik gibi tüm sağlık kuruluşlarında görev alabilirler. Doktor asistanı olabilmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezuniyet belgesine ihtiyaç vardır. Güncel doktor asistanı iş ilanlarını inceleyerek kendine en uygun ilana başvuru yapabilirsin. Filtreleme seçenekleri sayesinde çalışma şeklini ve şehrini seçebilirsin. 

Doktor Asistanı İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Her mesleğin kendine özgü iş dağılımı ve özellikleri vardır. İşin inceliği ve etik bir anlayışla yapabilmek önemli olur. Doktor asistanlığı yapmak için de bazı özelliklere sahip olmak gerekir. Sahip olman gereken özelliklerden en önemlisi planlama ve zaman kavramını iyi bir şekilde kullanabilme yeteneğin olabilir. Poliklinik defterinin ve hastaların kaydını tuttuğu için planlama ve iyi bir takipçi olması önem taşır. Sürekli olarak doktorlar ve hastalarla iletişim halinde olan doktor asistanının iletişiminin kuvvetli olması gerekir. Bu sayede herhangi bir karmaşa ya da olumsuz durumun önüne geçilir. Sorumluluk sahibi ve çalışkan olan bir doktor asistanı, başarılı olur. Asistanlık pozisyonunda çalışan kişinin hem doktora hem de hastalara karşı bir sorumluluğu bulunur. Hastaların bazı problemleri meşakkatli ve uzun olacağı için sabırlı bir kişiliğe sahip olmalıdır. Muayene odasındaki ilaçların ve belirli eşyaların kontrolünü yapan doktor asistanının dikkatli olması da bir diğer önemli özelliklerden birisidir. Doktor asistanı arayan firmalar karşı tarafta aradığı özellikleri iş ilanlarında belirtir. Sen de bu özelliklere uygun olduğunu düşünüyorsan iş ilanlarını inceleyebilir, kariyer.net üzerinden başvurunu tamamlayabilirsin. 

Doktor Asistanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Doktor asistanları sağlık kuruluşlarında çalışırlar. Doktor asistanlarının çalıştıkları sağlık kuruluşları; poliklinik, özel ya da devlet hastaneleri, sağlık ocakları ve bakım merkezleri olabilir. Son derece titiz olunması gereken sağlık sektöründe doktor asistanının temiz bir ortamda çalışması önemlidir. Bu yüzden doktorun ve kendi çalıştığı alanın temiz olup olmadığını her daim kontrol etmelidir. Çalışırken genellikle temiz, titiz, güler yüzlü ve planlı davranılması gerekir. Doktor asistanı arayanlar iş ilanlarında çalışma koşulları ve şartlarından bahsederler. Tüm doktor asistanlarının çalışma ortamlarının anlayışı aynıdır. Bay ve bayan doktor asistanı iş ilanları arasında kadın doğum, estetik cerrahisi gibi seçenekler bulunur. Kariyer.net’ten bay ve bayan doktor asistanı iş ilanları özelinde kendine uygun pek çok farklı ilan bulabilirsin. 

Doktor Asistanları Ne İş Yapar?

Her işin kendine özgü sorumlulukları ve disiplini vardır. Doktor asistanının da bir sorumluluğu ve disiplini bulunur.

  • Öncelikli olarak doktor asistanı olup bu alanda bir iş yapabilmek için sağlık meslek liselerinin tıbbi sekreterlik bölümlerinden mezun olmaları gerekir. Tıp sekreterliğini anadolu ticaret meslek liselerinde okuyarak doktor asistanı olmak için gerekli belgelere sahip olabilirler.
  • Doktor asistanının en temel ve önemli işlerinden birisi hastaları muayeneye yönlendirmesi olur. Muayene için gerekli işlemlerin yapılmasında hastaya ve doktora yardımcı olurlar. Muayene için kayıt tutan doktor asistanı hastaların giriş çıkışlarını ve kişisel dosyalarının takibinde önemli bir rol oynar. 
  • Doktorun, hastadan istediği tahlilleri yapmasında ve bu işlemi gerçekleştirebileceği birimleri bulmasında doktor asistanı yardımcı olur. Doktor asistanı iş ilanlarından iş bulmak istiyorsan ve bu mesleğe yoğunlaşmak istiyorsan insanlarla iletişiminin iyi olması ve sabırlı olman gerekir. 

Bu sorumluluklarını yerine getirebileceğini düşünüyorsan doktor asistanı iş ilanları İstanbul gibi aramalar ile çeşitli illerde çalışma imkanı bulabilirsin.

Doktor asistanı iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Doktor asistanı iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalardan en önemlisi başvuru yapacağın yerin nasıl bir kurum olduğu ve çalışma sistemlerinin nasıl yürüdüğüne dikkat etmen faydalı olur. Senden istenen özelliklerini CV’nde taşıdığına emin olmalısın. Bu özelliklere dikkat ederek doktor asistanı iş kategorisinden bir ilana başvuru yapabilirsin. 

Doktor asistanı olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

İş başvurusu yaparken en önemli şeylerden bir tanesi başvuru yapacağın meslekle ilgili hangi belgelere sahip olduğundur. Doktor asistanı olmak için sağlık meslek lisesi ve ticaret meslek liselerinin tıbbi sekreterlik bölümünden mezun olmak gerekir. Gerekli belgeleri elde etmek için seçtiğin mesleğin ilgili bölümlerinden mezun olman yeterlidir. Eğitimini tamamladıktan sonra tıp sekreteri unvanı ile doktor asistanı olabilirsin. 

Doktor asistanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İş ilanlarına başvurmak için bazı kriterleri karşılaman gerekir. Bu kriterlerden en önemlisi gerekli yerlerden gereken eğitimi almaktan geçer. Doktor asistanlığının sorumluluğunu alabilecek ve işini titizlikle yapabilecekler doktor asistanı iş ilanları İzmir ya da farklı şehirlerin kategorisinden başvuru yapabilir. 

Doktor asistanı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Doktor asistanı iş ilanlarından kendine en uygun olanını bulduktan sonra başvurunu tamamlayabilirsin. Kendine uygun olan doktor asistanı iş ilanının bulmak için filtreleme özelliğini kullanabilirsin. Örneğin, doktor asistanı iş ilanları Bursa seçeneği sayesinde Bursa’da bulunan doktor asistanı iş ilanlarına ulaşabilirsin. Şehir, bölge ve farklı filtreleme seçenekleri sayesinde kendine uygun iş ilanlarına bakabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Doktor asistanı nasıl olunur?

Doktor asistanı olmak için tamamlaman gereken bazı eğitimler bulunur. Sağlık meslek liselerinin Tıbbi Sekreterlik ve Dokümantasyon bölümünden mezun olman gerekir. Aynı zamanda ticaret meslek liselerinin Tıp Sekreterliği bölümünden mezun olan bireyler doktor asistanlığı pozisyonunda çalışabilirler. Doktor asistanı olmak için lisenin üçüncü ve dördüncü sınıfında sağlık kuruluşlarında staj yapılması gerekir. Bunun yanı sıra meslek yüksekokullarının danışmanlık alanında eğitim veren bölümlerinden mezun olan adaylar da doktor asistanı olabilir. Doktor asistanı olmak için bu alanda eğitim veren kurumlardan alınan Tıbbı Sekreterlik Sertifikası ile de görevi icra edebilirsin.

Doktor asistanı görevleri nelerdir?

Doktor asistanının düzenli olarak yerine getirmesi gereken bazı görevler bulunur. Bu görevlerin başında randevuları takip edip randevuları düzenlemek ve güncel randevu durumlarını doktora bildirmek gelir. Bu anlamda telefonlara cevap vermek, gerekli mailleri atmak, ilgili yazışmaları yapmak ve iletişim kanallarını kontrol etmek doktor asistanının görevleridir. Bunun yanı sıra asistan, hasta kabul görevini üstlenebilir ve hasta dosyalarının takibini yapabilir.

Doktor asistanı çalışma koşulları nelerdir?

Doktor asistanının çalışma koşulları, uzmanlığı bulunan doktorun yanında çalışılan alana ve hizmet verilen yerin yoğunluğuna göre farklılık gösterebilir. Örneğin doktor muayenehanesinde çalışmakla poliklinikte veya hastanede çalışman arasında farklılıklar olabilir. 08.00-17.00 arasında görev alan doktor asistanları cumartesi günleri yarım gün çalışabilir. Bunun yanında yoğun çalışma gerektiren zamanlar olabilir. Çalışılan kurumda tam zamanlı görev alındığı için çalışana yan haklar da sunulabilir. Evlenme, doğum, ölüm gibi durumlarda izin kullanma hakları bulunur. Mesleğin yıllık izin süreleri, ilgili kanuna göre düzenlenir. Ödenecek ücret çalışılan kurumun yoğunluğuna ve doktorun uzmanlığına göre farklılık gösterse de daha çok asgari ücretle mesleğe başlanır.

Doktor asistanı mesleğinde iş imkânları nelerdir?

Doktor asistanlığı mesleği için birçok farklı sağlık kurumunda iş imkânı bulunur. Özel polikliniklerden, hastanelere ve kliniklere kadar geniş bir alanda çalışma imkânı bulunur. Ayrıca üniversite ve araştırma hastanelerinde, sağlık ocaklarında, aile hekimleri merkezlerinde, tıbbi laboratuvarlarda, medikal ürün sektöründe, diş hekimleri muayenehanelerinde ve tıp merkezleri gibi sağlık kuruluşlarında doktor asistanları için iş olanakları mevcuttur. Doktor asistanıysan ve iş arıyorsan Kariyer.net üzerinden yayınlanan ilanları inceleyebilir ve sana uygun iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

notifications İş Alarmı kur