499

E-ticaret İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

E-ticaret cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 10 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

E-Ticaret Sektörü İş İlanları

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte her sektörde bir değişim meydana gelir. Eskiden uzun süren ve zor gerçekleşen tüm işlemler artık dakikalar hatta saniyeler içinde telefonla gerçekleşebilir. Teknolojik aletler sayesinde hem zaman tasarrufu olmakta hem de çalışanlar için daha az iş yükü olmaktadır. Artık tüketiciler ve çalışanlar her şeyi internet üzerinden kolayca ve çok kısa süre içerisinde yapabilir. Tüketicilerin kolayca alışveriş yapabildiği, üreticilerin kolayca satış, dağıtım işlemlerini yaptığı bir sektör olan ticaret sektörüne, elektronik ticaret, günümüzde daha çok telaffuz edilme şekli olan e-ticaret sektörü denilir. Teknolojinin gelişmesiyle yeni bir iş sektör olarak ortaya çıkan bu sektördeki e-ticaret iş ilanları  da giderek artar.

E-Ticaret Elemanı Ne İş Yapar?

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte ticaret sektörü de diğer pek çok sektör gibi internete taşınmıştır. Elektronik ticaretin gerçekleşmesi için tüm işlemlerin internet üzerinden online olarak gerçekleşmesi gerekli değildir. Ürünün tanıtımının internet üzerinden yapılması, satışı ve ödemesinin online olarak gerçekleşmesi de elektronik ticarete örnek olarak gösterilebilir. Tüketicilerin artık üreticilerin yanına gitmeleri gerekmeden istedikleri ürün evlerine kadar gelir. E- ticaretle birlikte çoğu sektörde çalışan firmalar ürünlerinin tanıtımını, televizyon reklamları ve birçok sosyal medya ağlarıyla gerçekleştirir. Ticaretin elektronik ortama taşınması üzerine yeni bir iş sektörü ortaya çıkmıştır. E-ticaret iş ilanı veren birbirinden farklı sektörlerde çalışan büyük firmalar bulunur. E-ticaret iş ilanı yayınlayan büyük firmalar olduğu gibi günümüzde küçük iş yerleri, butikler de e-ticaret ile tüketicilere hizmet verir. Bu ürünler sayesinde tüketici ve üretici arasında iletişim kurmanın kolaylaştığı görülür. Ürünün satışı, tanıtımı dışında tüketici ürüne ulaştığı zaman olumlu veya olumsuz geri dönüşler ile satıcı ile kolayca irtibat hâlinde olunur.

E-Ticaret Sektöründe Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

E-ticaret elemanı olabilmek için her meslekte olduğu gibi belli özelliklere sahip olmak gerekir. E ticaret uzmanı iş ilanında aranan bazı özellikler şunlardır:

  • En az lisans mezunu olmak, yüksek lisans ve doktora mezunları öncelik sebebi olur.
  • Takım çalışmasına yatkın olmak,
  • Yabancı dile sahip olmak,
  • E-ticaret dinamiklerini çözümleyebilmek,
  • Gerekli bilgisayar programlarını iyi kullanabilmek,
  • Yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek olmak,
  • Ticari anlamda etkileşim kurabilmektir.

Bu niteliklere sahip olmakla beraber, bu maddelerde çoğalma ya da azalma olabilir. E-ticaret; tanıtım, sipariş ve satış, teslimat olmak üzere üç aşamadan oluşur. Tanıtım departmanında çalışan kişilerin yenilikçi fikirler üreterek ürün için en orjinal fikrin üretilmesini sağlaması gerekir. Satış departmanında çalışan kişilerin ürünü pazarlama yeteneğine sahip olması ve bunun eksiksiz gerçekleştirmesi önem arz eder. Ürünün teslimatının gerçekleştirilmesi ile ilgilenen kişilerin ise ürünü hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmesi istenir.

E-Ticaret Elemanı Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

E-ticaret elemanı iş ilanları farklı sektörlerde çalışan firmalar tarafından yayınlanır. E-ticaret çalışma ortamı ve çalışma koşullarını çalıştığın firmanın sektörü, çalıştığın departman, firmanın büyüklüğü gibi faktörler belirler. İş ilanları e-ticaret sektöründe oldukça fazladır ve bunları kariyer.net'ten incelediğinde çalışma koşullarının çoğu ilanda paylaşıldığını da görebilirsin. İş ilanında paylaşılmayan çalışma ortamı ve koşulları, işe alım esnasında adaylar ile paylaşılır. Genel olarak çoğu firmanın ofisi bulunur ve e-ticaret elemanları bu ofislerde çalışır. Ancak bazı departmanlarda çalışan elemanlar sahada aktif çalışmak gerektiği için bir ofis ortamında çalışmayıp sahada görev alır. E-ticaret sektörünün home office çalışma şekline uygun olduğu departmanları da mevcuttur. Çalışma saatlerinde esneklik olduğu da görülebilir bazen. İzin günlerinin de aynı şekilde firmaya göre farklılıklar barındırdığını söylemek mümkündürm Çalışma ortamın bulunduğun şehre göre de değişiklik gösterebilir. 

Ankara’da e-ticaret iş ilanları bulunur mu?

E-ticaret iş ilanları Ankara ilinde bulunur. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımın artması nedeniyle ülkemizin neredeyse her ilinde e-ticaret iş ilanları mevcuttur. kariyer.net'i kolayca inceleyerek Ankara’da ve ilçelerinde, satış, tanıtım ve teslimat departmanlarında; üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemleri için e-ticaret iş ilanları bulabilirsin. Senin için en doğru iş ilanına başvuruda bulunabilirsin.

E-ticaret uzmanlarının part-time çalışma olanakları nelerdir?

Ülkemizde oldukça yaygınlaşan e-ticaret sektörü, internet üzerinden tüketicilerine ulaşır. İnternet üzerinden gerçekleşen birçok işlem sayesinde, hem tüketiciler hem de çalışanlar birçok işlemi akıllı cihazlar ile gerçekleştirebilir. E-ticaret uzmanları iş ilanı veren pek çok iş yeri artık part-time çalışma ve evden çalışma şekline geçiş yapmıştır. 

E-ticaret uzmanı olabilmek için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

E-ticaret iş ilanları İzmir, Bursa, Ankara gibi birçok büyük şehirde e-ticaret elemanı arayışı içerisindedir. Bu ilanlar incelendiğinde aranan adayların genel olarak lisans mezunu olması istenir. E-ticaret için aranan pozisyon için ilgili departmana uygun olan lisans bölümü mezunu adaylar tercih edilir. Yurt dışında ticaret yapan firmalar adayların ileri derecede yabancı dil, tercihen İngilizce konuşabilmelerini isterler.

E-ticaret sektöründe hangi detaylara dikkat edilmelidir?

E-ticaret iş ilanları İstanbul ilinde gerek nüfusun fazla olması, gerek ticaret konusunda daha gelişmiş olmasından dolayı daha fazla görülür. İş ilanlarına başvuruda bulunurken, ilanlarda belirtilen niteliklere sahip olup olmadığına dikkat etmelisin. Erkek adayların özellikle askerlik konusunda dikkatli olmaları, askerlik görevini gerçekleştirmemiş adayların tecillerinin süresine göre başvuru yapması önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

E-ticaret iş ilanları nelerdir?

E-ticaret alanındaki firmalar bünyelerinde e-ticaret uzmanı, uzman yardımcısı, kategori sorumlusu ve danışman pozisyonlarında görev alabilecek personellere ihtiyaç duyar. Uygun eğitim seviyesine ve yeteneklere sahipsen ve e-ticaret alanına ilgin varsa bu alanda yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. E-ticaret, firmaların müşterilerine sunmuş oldukları hizmet ve ürünlerin internet üzerinden satışının gerçekleştirilmesidir. Bu alanda farklı departmanlarda, sorumluluk sahibi pek çok personele ihtiyaç duyulur. 

E-ticaret alanında çalışmak için neler gereklidir?

İşverenler, adayların başvuruda bulunacakları pozisyona göre farklı eğitim seviyelerine sahip ve ilgili bölümlerden mezun olmasını bekler. E-ticaret alanında çalışmak isteyen kişiler çeşitli bilgisayar programları hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Ayrıca adayların ikna ve diksiyon gibi iletişim becerilerinin gelişmiş olması, işverenlerin belirttiği kriterler arasında yer alır. Yabancı dil bilgisine sahip olunması da oldukça önemlidir.

En güncel e-ticaret iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

E-ticaret iş ilanlarına Kariyer.net ile kolaylıkla ulaşabilirsin. Sahip olduğun kriterlere göre iş ilanlarını filtreleyebilir, sana en uygun iş ilanlarını listeleyebilirsin. Etkili bir özgeçmiş hazırlayarak iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. E-ticaret alanında yayınlanan en güncel iş ilanlarına ulaşmak için Kariyer.net alarm oluşturma özelliğini kullanabilirsin.

En popüler e-ticaret iş ilanları nelerdir?

E-ticaret iş ilanları kendi içerisinde oldukça çeşitlidir. Farklı departmanlarda görev alabilecek farklı eğitim seviyelerine ve yeteneklere sahip adaylara ihtiyaç duyulur. E-ticaret alanında pek çok e-ticaret kategori sorumlusu iş ilanı bulunur. E-ticaret sektöründe iş olanağına sahip olmak istiyorsan işverenlerin yayınladıkları iş ilanlarını Kariyer.net ile inceleyerek iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

notifications İş Alarmı kur