61

Ecza Depoları ve Eczaneler İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ecza Depoları ve Eczaneler cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ecza Depoları ve Eczaneler İş İlanları

Günümüzde sürekli yeni hastalıkların ortaya çıkmasıyla birlikte gün geçtikçe sağlık sektörüne ihtiyaç ve talep artar. Bundan dolayı hastanelere ve doktorlara da talep artar. Bu talep, dolayısıyla ilaçların kullanımında da artışa neden olur. İlaçları temin edebileceğimiz yerler ise eczanelerdir. Eczaneler; ilaçların hazırlanması ve dağıtımını halka sunan yerlerdir. Eczanelerin açılabilmesi için kişilerin 4 yıllık lisans eğitimi olan eczacılık bölümünü okumaları gerekir. Eczacıların ilaçlarını temin ettikleri yerler de ecza depolarıdır. Eczacıların ilaçlarını temin ettikleri yer olan ecza depolarında çalışan personellerin eczanelerdeki gibi eczane mezunu olması gerekli değildir. Ecza deposu iş ilanları incelediğinde eczane deposunda çalışmak için gereken nitelikleri görebilirsin.

Ecza Depolarında Hangi İşler Yapılır?

Ecza depolarında yapılması gereken çeşitli işler vardır. Ecza depolarında yapılan belli başlı işler şunlardır:

  • Ecza depolarında sadece ilaçlar değil birçok kozmetik ürün de bulunur. Ecza depolarında reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, parfüm, makyaj  malzemesi, cilt temizleyici ürünler, kişisel temizlik malzemeleri gibi birçok ürünün satışı gerçekleşir.
  • Bu ürünlerin satışı dışında ilaçların düzenlenmesi, hazırlanması ve muhafaza edilmesi gerekir. Bazı ilaçların karışımı ve hazırlanması ecza depolarında yapılır.
  • İlaçların uygun saklama koşullarında saklanması oldukça önemlidir. İlaçlar uygun saklama koşullarında muhafaza edilmelidir. 
  • İlaçların son kullanma tarihlerine özellikle dikkat edilmeli, son kullanma tarihi geçmiş ilaç ve ürünler doğaya ve canlılara zarar verilmeyecek şekilde imha edilmelidir.
  • Ecza depolarının hijyen kurallarına uygun olması gerekir. Bu kurallara uygun olarak temizlik yapılmalıdır.
  • Ürünlerin depoya giriş çıkışları kontrol edilmeli ve kayıt altında tutulmalıdır.
  • İlaçlar, kolonya, makyaj malzemesi, cilt ve vücut temizleme ürünleri gibi kozmetik ürünlerin sıralı ve düzgün bir şekilde raflara dizilimi de yapılan görevler arasındadır.

Bu işler ecza depolarında yapılması gereken genel işler arasındadır.Farklı firmalarda bu işler dışında farklı işler yapıldığı da görülür. Ecza deposu eleman arayan firmalar bu işleri rutin olarak gerçekleştirebilecek, düzenli ve disiplinli çalışan personellere ihtiyaç duyar. Ecza depoları iş ilanları İstanbul gibi büyük şehirlerde nüfusun fazla olmasına bağlı olarak, talebin de artış göstermesi nedeniyle yoğunlaşır.

Ecza Deposunda Çalışabilmek İçin Gereken Nitelikler ve Özellikler Nelerdir?

Sağlık sektöründe çalışan her meslek gibi ecza deposunda çalışan kişilerin de  bazı sorumlulukları vardır. Yanlış yapılan bir işlem ya da dikkatsizlik bir kişinin sağlığının bozulmasına hatta ölümüne bile neden olabilir. Bunun için ecza deposunda çalışan kişilerin ilk olarak sorumluluk sahibi ve dikkatli çalışan kişiler olması gerekir.Ecza depoları iş ilanları Ankara, Bursa gibi ülkemizin birçok ilinde ihtiyaç dahilinde yayınlanır. Ecza depolarında çalışacak kişilerin eczane mezunu olması zorunlu değildir ancak üniversitelerin sağlık bölümlerden lisans ve önlisans mezunu olan kişiler tercih sebebidir. En az lise mezunu, diksiyonu düzgün, ietişim kabiliyeti yüksek ve iyi derecede bilgisayar kullanabilen, özellikle Mc Office programlarını kullanabilen kişiler tercih edilir. Bu özelliklere sahip kişiler ecza deposu eleman arayanların öncelik tanıdığı kişiler olur. kariyer.net üzerinden bu ilanları inceleyerek ecza deposu ilanlarına başvurabilirsin.

Ecza Deposu Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Güncel ecza deposu iş ilanlarını kariyer.net üzerinden inceleyerek senin için en iyi iş ilanını bulabilir ve ona başvurabilirsin. Çalışma koşulları genel olarak bu iş ilanlarında belirtilir. Ecza deposu çalışma ortamı hijyen kurallarına uygun olması gerektiği için temiz ve ferahtır. Ecza deposunda çalışan personeller hafta içi her gün ve cumartesi günü çalışarak hizmet verir. Ecza depoları pazar günü kapalı olduğu için ecza deposu personelleri pazar günü izin kullanır. Ecza depolarının çalışma saatleri eczaneler ile benzerlik gösterir. Çalışma saatleri genellikle 09.00 ve akşam 18.30 şeklindedir. Bu çalışma saatlerin işlerin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Ecza deposunda çalışan personellerin de kuruma ve koşullara göre maaş aralığının değiştiğini söylemek mümkündür.

Ecza deposunda çalışmak için gerekli olan belgeler var mı?

Ecza deposunda çalışmak isteyen adaylar için eczanede çalışmak için aranan şartlar aranmaz. Herhangi bir belge ya da sertifika olmadan ecza deposunda çalışabilirsin. İş ilanları ecza deposunda çalışmak isteyen adaylar için oldukça fazladır. Çoğu ecza deposu iş ilanlarında erkek adayların dikkat etmesi gereken konu askerlik görevini yerine getirmesidir veya sadece askerlik tecilinin bulunmasıdır.

Ankara ili içinde ecza deposu eleman arayan firmalar bulunur mu?

Ankara ecza deposu iş ilanları bulunur. Ankara ili gibi büyük şehirlerde nüfusun fazla olmasına bağlı olarak, her şeye olan talep fazla olduğu gibi, ilaçlara olan talep de yüksektir. Bu talebin yüksek olması nedeniyle ecza depolarında artış yaşanmıştır. Ankara’nın başkent olması nedeniyle birçok ithal edilen kozmetik ürün ve ilaçlar Ankara’ya gelir ve depolarda işlem görür. Bu hareketlilik firmaların ecza deposu elemanı aramasına sebep olur.

Ecza deposu iş ilanlarına kimler başvuruda bulunabilir?

Ecza deposu iş ilanları yeni olarak sürekli yayınlanır. Bu ilanlara başvuruda bulunabilmek için aranan genel nitelikler birbirine benzerdir. T.C. vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, bilgisayarı iyi derecede kullanabiliyor olmak, disiplinli ve düzenli çalışabilmek, ekip çalışmasına uygun olmak en başta aranan niteliklerdir. Bu özelliklere sahipsen ecza deposu iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Ecza deposu iş ilanları hangi illerde daha fazladır?

Ecza deposu iş ilanları İzmir, İstanbul, Ankara ve Bursa gibi ülkemizin diğer şehirlerine göre hem daha gelişmiş hem de nüfusu daha fazla olan bu illerinde yoğunlaşır. Birçok ilaç ve kozmetik ürünleri ithal ettiğimiz için ithalat ve ihracatın fazla olduğu şehirlerde ecza depoları daha büyük ve daha fazla bulunur. İş ilanları da bu şehirlerde yoğunluk gösterir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ecza depolarında çalışmak için ne gereklidir?

Ecza depolarında çalışmak istediğin alana göre alman gereken eğitim farklılık gösterir. Ecza depolarında sipariş hazırlama bölümünde çalışmak istiyorsan üniversitelerin iki yıllık eğitim veren Eczane Hizmetleri Bölümünden mezun olman gerekir. İlgili alandan başarıyla mezun olduktan sonra ecza depolarında sipariş hazırlama görevlisi olarak çalışabilirsin. Ayrıca ecza depolarında bulunan diğer departmanlar için de belirli alanlardan mezun adaylar aranır.

Ecza sektöründe hangi alanlarda çalışılabilir?

Ecza depolarında farklı alanlarda görev alabilecek, çeşitli yeteneklere ve niteliklere sahip adaylara ihtiyaç duyulur. Ecza deposu çalışanları, ecza depolarında ve eczanelerde görev alır. Ecza depolarında görev alan adaylar sipariş hazırlama, depoya ürünlerin yerleştirilmesi ve kayıt işlemleri gibi işler yapar. Eczanelerde ise gelen hastalara reçetelerine göre uygun ilaçların verilmesi ve gerekli bilgilendirmeleri yapar. Ayrıca ecza sektöründe sahip olduğun eğitime ve belgelere göre işveren kurumlarda; şoför, yönetici, yönetici asistanı, muhasebe ve dağıtım elemanı gibi pozisyonlarda iş bulabilirsin.

Eczanelerde çalışmak için hangi belgeler gereklidir?

Eczanede çalışmak istiyorsan üniversitelerin Eczane Hizmetleri veya Eczane Teknikerliği bölümünden mezun olman gerekir. Eczacılık Fakültesi mezunları ise eczane açma hakkında sahip olur ancak 1 yıl yardımcı olarak görev yapmaları şarttır. Diğer yanda eczanelerde görev almak isteyenler ayrıca ilgili alanda çalışabilmek için sertifika da alabilir. Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim ve Eczacılar birliği onaylı kursları katılarak yeterli eğitimi aldıktan sonra adaylara eczanelerde çalışabilmesi için sertifika verilir.

Eczane alanında iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Kariyer.net'te özgeçmiş oluşturarak işveren kurumların oluşturdukları ilanlara başvuruda bulunabilirsin. Sahip olduğun eğitim bilgileri, yeteneklerin ve bildiğin yabancı diller gibi seni anlatan bilgileri ekleyerek özgeçmişini hazır sorulardan oluşturabilirsin. Oluşturduğun özgeçmişine kendini anlatan veya çalışma planlarını anlatabileceğin bir ön yazı ekleyebilirsin. İşveren kurumların oluşturdukları ilanları, filtreme yöntemini kullanarak kendine uygun şekilde listeleyebilirsin. Uygun olduğun işlere başvuru yaparak bu alanda çalışma imkanı bulabilirsin.

notifications İş Alarmı kur