55

Eğitim Danışmanlığı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Eğitim Danışmanlığı cancel
Psikolaj Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık
Uzman Klinik Psikolog
Psikolaj Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık
İstanbul(Avr.) Hibrit
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Engin OSGB
Muhasebe Elemanı
Engin OSGB
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Matfen Eğitim Kurumları
Görsel Sanatlar Öğretmeni
Matfen Eğitim Kurumları
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
16 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Eğitim Danışmanlığı İş İlanları

Eğitim Danışmanlığı İş İlanları

Eğitim danışmanı; öğrenci ve veli arasında etkili iletişimi sağlayacak yöntemleri uygulayarak çalıştığı kurumun prestijini arttırmayı amaçlar. Bu açıdan, eğitim danışmanlığı iş ilanlarında ağırlıklı olarak eğitim kurumların ve okulların personel aradığını görebilirsin. Ayrıca, bu görevi icra edecek kişinin eğitim alanında sahip olduğu tecrübe ve deneyimi danışanıyla paylaşması kritiktir. Tüm bilgiler doğrultusunda, sen de kariyerine eğitim danışmanlığıyla devam etmek istiyorsan eğitim danışmanlığı iş ilanları listesini detaylıca Kariyer.net üzerinden gözden geçirebilirsin.

Eğitim Danışmanlığı İş İmkanları

Eğitim danışmanlığı iş ilanları aktif olarak her şehirde yer alır. Eğitim kurum ve kuruluşlarının ilçe bazında dahi bulunması bu kanalın genişlemesinde ana nedendir. Özellikle, eğitim danışmanlığı iş ilanları bugün olarak taratıldığında en çok ilanın İstanbul'da olduğunu görebilirsin. İstanbul'un her iki yakasında da özel okulların ve özel eğitim kurumların sıkça bulunması öğrenci sayısı ile doğrudan ilişkilidir. Bu sebeple, İstanbul'dan sonra Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya gibi şehirlerde de güncel eğitim danışmanlığı iş ilanları oldukça fazla olabilir.

‘Eğitim' sektörü adı altında eğitim danışmanlığı eleman arayanlar personelden ön büro bilgileri ve pazarlama yöntemlerini bilmelerini önemserler. Bu doğrultuda, sektörel olarak çalışanı belirli bir hatlara sıkıştırmayan nadir mesleklerden biridir. Değişen eğitim koşullarını ve yönetmelikleri takip etmesi gereken eğitim danışmanının, kendini yenileyebilen bir özelliğe sahip olması gerekirken öğrencilere yol gösterici olması şarttır. Bu noktada, her kurumun eğitim programları değişkenlik gösterebilirken eğitim danışmanlığı iş ilanlarında da bazı farklılıklar ortaya çıkabilir.

Eğitim Danışmanlığı İş İlanlarında Öne Çıkan Kriterler

Eğitim danışmanlığı eleman arayan firmalar, genel olarak müşteri portföyünü genişletebilecek, ofis işlemlerini eksiksiz yapabilecek, telefon hattını iyi kullanabilecek ve günlük dokümantasyonla öğrenci-veli ilişkilerini yönetebilecek bir personel arar. Bunlara istinaden, eğitim danışmanlığı iş ilanlarında personelin sahip olması gereken özellikler aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir:

  • Kariyer danışmanlığı vermek üzere sözlü ve yazılı iletişimini etkin kullanabilmesi
  • Öğrenci çalışma programlarını koordine etmek için planlama ve organizasyon yeteneğine sahip olması
  • Kurumun vizyonunu ve eğitim paketlerini tanıtmak üzere satış ve pazarlama bilgisinin iyi düzeyde olması
  • Öğrencilerin sınava hazırlık, online ve teknik destek vermek üzere motivasyonu yüksek ve çözüm odaklı olması 
  • Öğrenci, veli ve kurumla ilgili oluşabilecek krizlerle başa çıkabilecek yönetime ve iş disiplinine sahip olması
  • Yoğun çalışma temposuna uyumlu ve dinamik çalışma ortamında aktif iş yapmaya uygun olunması
  • Takım ruhu özelliği taşıyan ve güler yüzlü bir profil çizmesi

gibi temel bazı kriterleri taşıyan eğitim danışmanı adayları mülakatlarda öncelik kazanır.

Güncel Eğitim Danışmanlığı İş İlanları İçin Alman Gereken Eğitim ve Sertifikalar

Eğitim danışmanlığı iş i̇lanları yeni tarihli incelendiğinde personelin eğitim düzeylerinin ve niteliklerinin gelişim gösterdiği görülür. Normal koşullarda bu mesleği yapacak kişilerin lise mezunu olması yeterli olurken günümüzde bazı lisans eğitimleri öne çıkar. Bu noktada; üniversitelerin pazarlama, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, psikoloji, işletme gibi bölümlerinden mezun olan kişiler bu alanda daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

Öğrenmeye ve gelişime açık olması gereken eğitim danışmanın üniversite eğitimi dışında bazı sertifikasyonları da alması önemlidir. Etkili iletişim teknikleri, koçluk eğitimi ya da kriz yönetim eğitimi gibi sertifika programlarına katılan adaylar yeterliliklerini belgelendirebilir. Tüm bu bilgiler ışığında, tek bir merkezden eğitim danışmanlığı iş ilanları analiz edebilmek için Kariyer.net sistemine üye olabilirsin. Bu tarz ilanlar için eğitim iş ilanları listesine de göz atabilirsin. 

Pozisyon olarak 'eğitim danışmanlığı' filtresini kullanarak tarama yapabilirsin. Ayrıca, istediğin şekilde 'şehir' ve 'tarih' bilgisini girebilirsin. Bu filtrelemelerin öncesinde şirketlerin seni iyi değerlendirebilmesi için eksiksiz bir cv hazırlamanda fayda var. Son olarak, başvurmak istediğin ilanın üzerine tıklayarak işlemini tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim Danışmanlığı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Eğitim Danışmanlığı için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Eğitim Danışmanlığı iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Eğitim Danışmanlığı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Eğitim Danışmanlığı iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Eğitim Danışmanlığı iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Eğitim Danışmanlığı iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Eğitim Danışmanlığı iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur