keyboard_arrow_down
149

Elektrik Formeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Elektrik Formeni cancel
BMA Teknoloji A.Ş.
Elektrik Formeni
BMA Teknoloji A.Ş.
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Yıldız Holding
Elektrik&Elektronik Bakım Formeni
Yıldız Holding
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
MENDERES TEKSTİL SANAYİ VE TİC. A.Ş.
Elektrik Teknikeri
MENDERES TEKSTİL SANAYİ VE TİC. A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

AquaAna Meşrubat A.Ş.
Elektrik ve Otomasyon Teknikeri
AquaAna Meşrubat A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Elektrik Formeni İş İlanları

Elektrik formeni restorasyon ya da inşaat projelerinde rol oynayabilir. Bu projelerde gereken elektrik tesisatını kurma aşamasında elektrik formenleri görev alır. Elektrik formeni unvanına sahipsen bu alanda eleman arayan firmalara göz atmak isteyebilirsin. Elektrik formeni arayan şirketler belirledikleri kriterler doğrultusunda işe alım yapar. Elektrik formeni iş ilanları gibi aramalar yaparak ilgili incelerken firmaların özelliklerine ve istedikleri kriterlere bağlı olarak iş başvurunu gerçekleştirebilirsin. Elektrik formeni pozisyonunda çalışmayı amaçlayan kişiler elektrik elektronik şirketlerinde, mühendislik firmalarında ve enerji şirketlerinde iş olanağı yakalayabilir. Birbirinden farklı birçok bölgede pek çok kişiye elektrik formeni pozisyonunda çalışma imkanı sağlanır. Bu alanda gereken ve istenilen koşulları tamamladığın takdirde firmalar tarafından dönüş alman mümkün hale gelir.

Elektrik Formeni Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Elektrik formeni olarak kariyer yapmak istersen güncel elektrik formeni iş ilanları araması yaparak söz konusu ilanlara göz atabilirsin. Elektrik formeni arayışında olan firmalar bu alanda çalışabilecek belirli bir çalışan profilini tercih edebilir. Firmalar elektrik formeni iş ilanlarını yayınlarken aradıkları kriterleri ilanlarda belirtebilir. Aranan kriterlere uygun olduğun takdirde başvurunu gerçekleştirebilirsin.

  • Elektrik formeni olmak için iş süreçlerini koordine edebilmen gerekir. Firmada çalışan personelleri ve rol aldıkları aşamaları koordine edebilme yeteneğine sahip olman büyük önem taşır.
  • Firmada çalışanlarla etkili bir iletişim kuran ve ekip yönetimini sağlayan elektrik formenlerinin bu alanda deneyime sahip olması gerekir. 
  • Elektrik formenlerinin sözlü ve yazılı talimatları anlayarak talimatlar doğrultusunda aşamaları tamamlaması gerekir. 
  • Güvenlik düzenlemelerinin çalışılan firmalarda önemi büyük olduğundan elektrik formenlerinin güncel olarak bu düzenlemelerden haberdar olması beklenir.
  • Bunlarla birlikte elektrik formenleri plan ve teknik çizimleri yorumlamalıdır.
  • Aynı zamanda elektrik formenleri çalıştıkları firmanın bütçe ve proje tahminlerini hazırlayıp hesaplamaları yapabilmelidir.
  • Bunların yanı sıra elektrik formenlerinin fiziksel güç ve el göz koordinasyonuna sahip olması iş verimliliği açısından büyük öneme sahiptir.
  • Elektrik formeni iş ilanları bayan ve erkek adaylara yönelik olabilir. Bu özelliklerin tümünü karşıladığın takdirde firmalardan geri dönüş alma ihtimalin de artar. 
  • Elektrik formeni iş ilanları bay adaylara uygun olabilir ve bu adayların askerliklerini tamamlamış olması ya da askerlikten muaf olması beklenir. 

Elektrik Formenleri Ne İş Yapar?

Elektrik formeni olarak elektrik elektronik, sanayi, ticaret firmalarında çalışmayı planlıyorsan bu pozisyonun iş tanımını merak edebilirsin. Elektrik formeni eleman ilanlar gibi aramalar yaparak iş ilanlarını incelerken detaylı bir şekilde iş tanımına göz atabilirsin. Elektrik formenlerinin görev ve sorumlulukları arasında çalışmaların denetlenmesi yer alır. Aynı zamanda elektrik formenleri belirli standartlar doğrultusunda çalışmaların tamamlanmasında önemli bir yere sahiptir. Ayrıca elektrik formenleri firmaların belirlediği iş hedeflerine ulaşılması için departmanda çalışan diğer elemanları koordine eder. Şartname ve sözleşmeleri okuyan elektrik formenleri inşaat planı için çalışma çizelgeleri hazırlar. Elektrik formenlerinin sorumlulukları arasında malzeme ve ekipmanların maliyetiyle alakalı tahminler hazırlamak da bulunur. Elektrik sistemlerinin, ışık ve ısı sistemlerinin kurulumundan sorumlu olan elektrik formenleri teknik üyelere yardımcı olur ve çeşitli malzemelerin bakımını sağlar. Bu pozisyonun iş tanımını inceledikten sonra sana en uygun olan ilanlara elektrik formeni iş başvurusu yapabilirsin.

Elektrik Formeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İş arayışındaysan ve elektrik formeni olarak çalışmak istersen bu alanda yayınlanan ilanlara göz atabilirsin. Elektrik formeni iş ilanları yeniden eskiye doğru Kariyer.net adresi üzerinden filtrelenebilir. Bu sayede güncel olarak yayınlanan elektrik formeni iş ilanlarına başvurunu yapabilirsin. Öte yandan başvuru yaparken dikkat etmen gereken bazı önemli hususlar bulunabilir. Elektrik formeni iş ilanlarını yayınlayan işverenler bu alanda belirli bir deneyime sahip kişileri tercih edebilir. İş ilanlarında yer alan aranan deneyim süresine göz atarak sana uygun iş ilanlarına başvurabilirsin. Aynı zamanda tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışma şekilleri bulunan elektrik formeni iş ilanlarını inceleyebilirsin. Bu alanda çalışmak için belirli bir eğitim yer almasa da firmalar deneyim sürene ve mezun olduğun okullara dikkat edebilir. Firmalar lise, ön lisans ya da lisans mezunu olan adayları elektrik formeni olarak bünyelerinde çalışmak üzere tercih edebilir.

Elektrik formeni olarak nasıl iş bulabilirim?

Elektrik formeni pozisyonunda iş olanaklarına ulaşmak istersen bulunduğun yerden çeşitli platformlar sayesinde ulaşman kolaydır. Kariyer.net içerisinde elektrik formeni iş ilanları bugün yayınlanan ilanlarla beraber listelenebilir. Aynı zamanda Kariyer.net’te yer alan filtreleme seçenekleri sayesinde eğitim düzeyine, iş tecrübene göre bir filtreleme yapabilirsin. Ayrıca bulunduğun bölgede yayınlanan elektrik formeni iş ilanlarına da şehir filtresiyle ulaşman mümkündür.

Elektrik formeni iş ilanlarında hangi çalışma şekilleri bulunur?

Elektrik formeni olarak sanayi alanında bulunan fabrikalarda çalışma imkanı bulabilirsin. Bu pozisyonda çalışmak istersen çalışma şekillerini inceleyebilirsin. Elektrik formeni olarak çalışan elemanlar tam zamanlı olarak çalışır. Tam zamanlı çalışma şekline sahip olan elektrik formenlerinin mesai saatleri firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir. Hafta içi her gün çalışan bu kişilerin izin günleri ve tatilleri yer alabilir.

Elektrik formeni görevleri nelerdir?

Elektrik formenlerinin görevlerine göz atıp bu pozisyon hakkında detaylı bir bilgiye sahip olabilirsin. Elektrik formenleri mesleki gelişim sürdürüp yüklenici firmalara rapor sunmakla görevlidir. Aynı zamanda sahalarda kalite kontrol yapmakla görevli olan elektrik formenleri çeşitli aşamaların sorunsuz olarak yürütülmesinde rol oynar. Firmalarda kullanılan ekipmanların ve malzemelerin maliyetinin tahmini ve bütçe planlaması yapmak da elektrik formenlerinin görevlerinden birkaçıdır.

Elektrik formeni ilanları hangi bölgelerde daha baskındır?

Bulunduğun bölgede yer alan firmalar tarafından elektrik formeni iş ilanı yayınlanıp yayınlanmadığına Kariyer.net adresi üzerinden göz atıp başvuru yapabilirsin. Elektrik formeni iş ilanları İstanbul başta olmak üzere birçok farklı bölgede çeşitli firmalar tarafından yayınlanabilir. Aynı zamanda Kocaeli, İzmir ve Ankara’da da sık sık elektrik formeni olarak çalışabilecek elemanlara ihtiyaç duyulur. 

Sıkça Sorulan Sorular

Elektrik formeni görevleri nelerdir?

Elektrik formeni, restorasyon halindeki yapıların ve inşaat aşamasındaki yapıların elektrik tesisatını kuran kişidir. Elektrik formenleri endüstriyel firmalarda, elektrik-elektronik işlemleri yapan firmalarda ve elektrik şirketlerinde çalışabilir. İş hedeflerine ulaşılmasını sağlamak amacıyla çalışanları koordine etmek, şartname ve sözleşmeleri okumak, inşaat planını karşılayacak çalışma çizelgeleri oluşturmak elektrik formenlerin temel görevlerinden sayılabilir. Elektrik mühendisliği çizimlerini gözden geçirmek ve değişiklik gerektiren konuları tespit etmek ve yüklenici firmalara periyodik rapor sunmak diğer görevlerindendir.

Elektrik formeni iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Elektrik formeni tüm yapıların elektrik tesisatını yapan, bu alanda tecrübeli kişidir. Üniversitelerin Elektrik programlarından ön lisans derecesinde mezun olan veya meslek liselerinin Elektrik bölümünden eğitim almış kişiler bu alanda çalışma imkânı bulur. EKAT belgesine sahip (tercihen 154 kv), elektrik projesi okuyabilen, inverter sürücü sistemleri, simocode, plc ve otomasyon konusunda bilgi sahibi, ekip çalışması ve vardiyalı çalışma sistemine uyumlu olan kişiler bu pozisyonda çalışabilir.

Elektrik formeni iş ilanlarında çalışma ortamları nasıldır?

Üretim yapan yerlerde, çalışanların denetleyicisi ve yöneticisi konumundaki kişilere formen denir. Günümüzde formen kelimesi yerine ustabaşı kelimesi daha çok kullanılır. Elektrik formenlerinin çalışma ortamında proje ve çizimler, elektrik tesisatları ve elektrik ekipmanları bulunur. Çalışma ortamları bir bina restorasyonu veya inşaat projelerinin elektrik tesisatı olabilir. Çalışmalarının çoğunu ayakta ve merdiven yardımıyla yaparlar. Çalışma ortamlarını elektrik mühendisleri, elektrik teknikerleri, meslek elemanları ve diğer işçiler ile paylaşırlar.

Elektrik formeni iş ilanlarında adaylarda aranan nitelikler nelerdir?

Elektrik formeninde olması gereken bazı nitelikler bulunur. Meslek liselerinin veya meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olma, arıza bakım onarım konusunda tecrübeli olma aranan niteliklerdendir. Elektrik formeni, işleri sürekli olarak kontrol edebilmeli ve sorunlara pratik çözümler üretebilmelidir. Yaşanan olumsuzluklara anında çözüm üreten, ekip liderliği kabiliyeti bulunan ve gerekli eğitimleri alarak yeterli teknik bilgiye sahip kişiler elektrik formeni olabilir.

notifications İş Alarmı kur