Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
137

Elektrik Formeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Elektrik Formeni cancel
ERG MAKİNA İMALAT İTH.İHR.SAN VE TİC. A.Ş.

Elektrik Teknikeri

ERG MAKİNA İMALAT İTH.İHR.SAN VE TİC. A.Ş.
İzmir
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

Elektrik formeni görevleri nelerdir?

Elektrik formeni, restorasyon halindeki yapıların ve inşaat aşamasındaki yapıların elektrik tesisatını kuran kişidir. Elektrik formenleri endüstriyel firmalarda, elektrik-elektronik işlemleri yapan firmalarda ve elektrik şirketlerinde çalışabilir. İş hedeflerine ulaşılmasını sağlamak amacıyla çalışanları koordine etmek, şartname ve sözleşmeleri okumak, inşaat planını karşılayacak çalışma çizelgeleri oluşturmak elektrik formenlerin temel görevlerinden sayılabilir. Elektrik mühendisliği çizimlerini gözden geçirmek ve değişiklik gerektiren konuları tespit etmek ve yüklenici firmalara periyodik rapor sunmak diğer görevlerindendir.

Elektrik formeni iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Elektrik formeni tüm yapıların elektrik tesisatını yapan, bu alanda tecrübeli kişidir. Üniversitelerin Elektrik programlarından ön lisans derecesinde mezun olan veya meslek liselerinin Elektrik bölümünden eğitim almış kişiler bu alanda çalışma imkânı bulur. EKAT belgesine sahip (tercihen 154 kv), elektrik projesi okuyabilen, inverter sürücü sistemleri, simocode, plc ve otomasyon konusunda bilgi sahibi, ekip çalışması ve vardiyalı çalışma sistemine uyumlu olan kişiler bu pozisyonda çalışabilir.

Elektrik formeni iş ilanlarında çalışma ortamları nasıldır?

Üretim yapan yerlerde, çalışanların denetleyicisi ve yöneticisi konumundaki kişilere formen denir. Günümüzde formen kelimesi yerine ustabaşı kelimesi daha çok kullanılır. Elektrik formenlerinin çalışma ortamında proje ve çizimler, elektrik tesisatları ve elektrik ekipmanları bulunur. Çalışma ortamları bir bina restorasyonu veya inşaat projelerinin elektrik tesisatı olabilir. Çalışmalarının çoğunu ayakta ve merdiven yardımıyla yaparlar. Çalışma ortamlarını elektrik mühendisleri, elektrik teknikerleri, meslek elemanları ve diğer işçiler ile paylaşırlar.

Elektrik formeni iş ilanlarında adaylarda aranan nitelikler nelerdir?

Elektrik formeninde olması gereken bazı nitelikler bulunur. Meslek liselerinin veya meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olma, arıza bakım onarım konusunda tecrübeli olma aranan niteliklerdendir. Elektrik formeni, işleri sürekli olarak kontrol edebilmeli ve sorunlara pratik çözümler üretebilmelidir. Yaşanan olumsuzluklara anında çözüm üreten, ekip liderliği kabiliyeti bulunan ve gerekli eğitimleri alarak yeterli teknik bilgiye sahip kişiler elektrik formeni olabilir.