22

Endüstriyel Tasarımcı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Endüstriyel Tasarımcı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Endüstriyel Tasarımcı İş İlanları

Endüstriyel tasarımcı, öncelikli olarak modern ve işlevsel eşyalar üretmek amacı güden mesleklerden biridir. Sanatsal ve geleceğe uygun yenilikçi tasarımlar yapılması da firma ve kuruluşların bu iş için birçok endüstriyel tasarımcıyla çalışmasına olanak sağlar. Bu anlamda endüstriyel tasarımcı iş ilanları birbirinden farklı şehir ve çalışma alanını da kapsayabilir. Bunlardan biri de başkent Ankara’dır. Bu alanda motorlu taşıtlardan ev eşyalarına kadar birçok sektörde çalışır. Endüstriyel tasarım iş ilanları Ankara dışında hemen hemen tüm Türkiye’de aranan meslek ilanlarından biri haline gelir. Ayrıca güncel endüstriyel tasarımcı iş ilanlarına kariyer.net üzerinden kolaylıkla erişim imkânına da sahip olduğunu unutmamakta da fayda vardır. 

Endüstriyel Tasarımcı İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Yenilikçi fikir ve düşünceleri temel alan endüstriyel tasarımcılar tasarımlarını, çalıştığı kurum ya da şirketin direktifleri doğrultusunda şekillendirir. Çalışma alanları farklılık göstermesine karşın yine de hemen hemen her şehirde iş bulabilme imkânına da sahiptirler. Eskişehir ve İzmir de bu bahsi geçen şehirler arasında yer alır. Yapılacak tasarım için müşterilerle iletişim halinde bulunmak ve tasarım onayı için onlara prototiplerinin gönderilmesi Eskişehir endüstriyel tasarım iş ilanlarındaki aranan nitelikler arasında da gösterilebilir. Buna ek olarak hedef kitlenin istek ve ihtiyaçlarını gözetmek gibi mesleki sorumluluklar endüstriyel tasarım iş ilanları İzmir duyurularında da karşımıza çıkabilir. Tüm bunlara ek olarak endüstriyel tasarımcının, planlı bir şekilde çalışması, firma ya da şirketlerin satış- pazarlama ve reklam birimleriyle sürekli olarak iletişim halinde olması da beklenir. Ayrıca bu mesleği yapabilmek için üniversitelerin endüstri ürünleri tasarımı bölümünden mezun olmak da en önemli şartlarından biri olarak görülür. İki ve üç boyutlu çalışmalar yapabilmesi için gerekli eğitimleri alması ve ekip çalışmasında uyumlu olması da beklenir. Ayrıca yaratıcı ve ileri görüşlü bir kişiliğe sahip olması da endüstriyel tasarımcıların özellik ve nitelikleri arasında yer alır. Oluşabilecek kriz anlarında hızlı ve mantıklı kararların verilmesine ek olarak insanlarla iletişiminin iyi olması da müşteri istek ve ihtiyaçlarını anlayabilmesi açısından oldukça önemlidir. 

Endüstriyel Tasarımcı Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Birçok marka ve kurumun bünyesinde bulundurduğu en önemli meslek kollarından biri de endüstriyel tasarımcılardır. Buna istinaden bu meslekte birçok çalışma alanının bulunduğu da kolaylıkla söylenebilir. Endüstriyel tasarımda tasarımcıların çalışma ortamının genel olarak pek de farklılık göstermediği bilinir. Modern ve yenilikçi tasarımlarını bilgisayar ortamında yaptıkları için sakin bir ofis ortamında çalışmaları beklenir. Bunun yanı sıra endüstriyel tasarımcı iş ilanları yeni duyuruları ile hemen hemen herkese hitap eder. Kişiler bu anlamda sadece ofis ortamında değil freelance olarak da çalışabilirler. Bu durum endüstriyel tasarımcı iş ilanlarının bugün olduğu kadar gelecekte de popüler olmasını büyük oranda destekler. İki ve üç boyutlu çalışmaların yapılmasının yanı sıra istenilen ürün prototiplerinin müşteri isteklerine göre düzenlenmesi de kişilerin rahat ve geniş bir alanda çalışmalarına olanak sağlar. 

Endüstriyel Tasarımcı Ne İş Yapar?

Günümüzün önemli ve gelecek vadeden mesleklerinden birini yapmakla mükellef olan endüstriyel tasarımcılar, öncelikli olarak bulunduğu şirketin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışırlar. Bu nedenle her detay ve projede müşterilerle fikir alışverişinde bulunmaları beklenir. 

  • Ayrıca iki ya da üç boyutlu çalışmalar yapması gerekebileceği için bununla ilgili gerekli eğitim ve bilgiye sahip olması da endüstriyel tasarımcı arayan firmaların dikkat ettiği özellikler arasında yer alır. 
  • Hedef kitlenin beğenisine sunulacak ürün ve hizmetin işlevselliği ve ürünlerin fonksiyonelliği de endüstriyel tasarımcı arayanların dikkat ettiği nitelikler arasındadır. 
  • Mobilya, araç ve makinelerin tasarım ve dizaynları da iş tanımının içine girebilir. Yeni bir ürün geliştirmek yerine bazen var olan ürünün değiştirilmesi üzerine de çalışmalar yapılabilir. 
  • Yapılan ürünlerin estetik açıdan iyi durmasının yanı sıra tüketici istek ve ihtiyaçlarını da karşılaması beklenir. 

Endüstriyel tasarımcı olarak nerelerde iş bulunur?

Endüstriyel tasarımcı olarak gerekli belgelere sahip olan kişilerin aklına takılan en önemli sorulardan biri de nerelerde çalışabilecekleriyle ilgilidir. Bu kişiler mobilya üretimi yapan şirketlerde, otomotiv sektöründe, tasarım atölyelerinde ve teknoloji şirketlerinde çalışabilir. Bunun yanı sıra reklam şirketleri veya beyaz eşya firmalarında çalışma imkânı da bulabilirsin.  

Endüstriyel tasarımcı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Günümüzde kişiler, iş ilan ve duyurularına kariyer.net üzerinden hızlı bir şekilde ulaşabilir. Kişiler bu iş ilanlarındaki nitelik ve özelliklere bakarak kendine en uygun olanı böylelikle seçebilir. Endüstriyel tasarımcı iş ilanlarına kariyer.net üzerinden kolaylıkla başvuru yapabilir, dilediğin mesleğe adımını atabilirsin.

Endüstriyel tasarımcı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Endüstriyel tasarımcı olarak çalışmak isteyenlerin ilk ve öncelikli şartı, üniversitelerin endüstri ürünleri tasarımı bölümünden mezun olmalarıdır. Buna ek olarak bilgisayar ve program bilgisinin de iyi olması istenir. Ayrıca kurum ve şirketlerin isteklerini yerine getirebilecek deneyim ve iletişim becerisine de sahip olması da arzu edilebilir. 

Endüstriyel tasarımcı iş ilanları için hangi belge ve eğitime ihtiyaç duyulur?

Endüstriyel tasarımcı olmak için öncelikli olarak üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olmak gerekir. Buna ek olarak kendini mesleki açıdan geliştirmek için çeşitli photoshop ve tasarım programlarının kurslarına katılabilirsin. Bunların katılım belgelerini iş ilanını yayınlayan kişilere sunman da seni bir adım öne çıkarabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Endüstriyel tasarımcı olmak için ne yapılmalı?

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunları endüstriyel tasarımcı unvanına sahip olur. Bununla birlikte endüstriyel tasarımcı olabilmek için tasarıma yatkın olman ve yaratıcı, yenilikçi ürünler yaratabilme kabiliyetine sahip olman gerekir. Aranan kriterlere sahip olduğun takdirde çeşitli firmaların endüstriyel tasarımcı iş ilanlarına başvuru yaparak çalışma imkanı bulabilirsin. Eğitim kriterini karşılayan adaylar, bazı ilanlarda tecrübe kriteri ile karşılaşır. Bu kapsamda adaylar ilanda belirtilen kriterleri göz önünde bulundurarak başvuru yapmalıdır.

Endüstriyel tasarımcılarının iş tanımı nedir?

Endüstriyel tasarımcıların iş tanımı içeriğinde üretime uygun eşyalar tasarlamak yer alır. Üretilen eşyaların yenilikçi ve pratik olması büyük önem taşır. Endüstriyel tasarımcılar günlük hayatta kullanılan eşyaların tasarımına yenilik katarken sanattan ve mühendislikten faydalanır. Böylelikle hem estetik hem de işlevsel ürünler tasarlanır. Endüstriyel tasarımcıların amacı kullanımı kolay ve estetik görünüme sahip ürünler tasarlamaktır.

Endüstriyel tasarımcı nerelerde çalışır?

Endüstriyel tasarım alanında eğitim alan ve endüstriyel tasarımcı unvanına sahip olan kişilerin çalışma imkanı bulabileceği birçok farklı sektör bulunur. Endüstriyel tasarım eğitimine sahip kişiler genellikle beyaz eşya firmalarının tasarım departmanında çalışabilir. Bununla birlikte otomotiv sektöründe endüstriyel tasarımcılara ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda tasarım atölyeleri ve teknoloji şirketleri endüstriyel tasarımcılara çalışma imkanı sağlar. Endüstriyel tasarımcılar bu firmalarda yenilikçi tasarımlar yaparak ürünlerin geliştirilmesine katkıda bulunur.

Endüstriyel tasarımcı olmak için hangi belgeler gereklidir?

Endüstriyel tasarımcı olmak için belirli eğitimleri tamamlamak gerekir. Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunu kişiler, endüstriyel tasarımcı unvanı kazanır. Bunun yanı sıra endüstriyel tasarımcılar iki ve üç boyutlu tasarımlar geliştirdiklerinden bu alanda kullanılan yazılım programlarına hakim olmalıdır. Bu bağlamda endüstriyel tasarımcılar, belirli yazılım programları için eğitim alarak kendisini geliştirebilir. Ayrıca bu eğitimler sonucunda alınan sertifikalar işe alım sürecinde adayı öne çıkarabilir.

notifications İş Alarmı kur