Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
27

Enerji Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Enerji Mühendisi cancel
ELKOM ELEKTROTEKNİK ANONİM ŞİRKETİ

Enerji Piyasaları Operasyon Uzmanı

ELKOM ELEKTROTEKNİK ANONİM ŞİRKETİ
İzmir
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

Enerji mühendisi olarak çalışmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekir?

Enerji mühendisi olmak istiyorsan öncelikle bölümle ilgili yeterli eğitim düzeyine sahip olman gerekir. Buna bağlı olarak üniversitelerin Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünden başarıyla mezun olmalısın. Ayrıca Elektrik, Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan adaylar da bu alanda iş olanağı bulabilir. Bu sektörde çalışmak isteyen adayların çeşitli özelliklere ve yeteneklere de sahip olması gerekir. Ortaya çıkan sorunlara hızlı ve pratik bir şekilde çözüm oluşturmak, takım çalışmasına yatkınlık ve iletişim konusunda yetenekli olmak oldukça önemlidir.

Enerji mühendislerinin çalışma alanları nelerdir?

Enerji mühendisleri; laboratuvar, ofis ve çeşitli incelemeler yapmak için saha alanlarında görev alır. Hizmet alanlarına göre çalışma ortamları farklılıklar gösterebilir. Çevresel zararı en aza indirgeyebilmek için yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde pek çok çalışmalar yapar. Ayrıca karbon emiliminin azaltılması ve çevresel zararları en aza düşürmek için farklı alanlarda çeşitli araştırma, proje ve incelemeler gerçekleştirir.

Enerji mühendisliği iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Yenilikçi ve yaratıcı çözümler bulma konusunda başarılıysan ve enerji sektörüne karşı ilgin varsa enerji mühendisi olabilirsin. Yapıların ve ürünlerin tasarlanması, üretilmesi ve kontrollerinde enerji mühendisleri görev alır. İşveren kurumlar, adayların çeşitli niteliklere sahip olmalarını ister. Yüksek konsantrasyon becerisi, yaratıcı ve yenilikçi çözümler, ekip çalışmasına yatkınlık gibi adaylardan beklenen kişisel özellikler vardır. Ek olarak yabancı dil bilgisine sahip, üniversitelerin ilgili bölümlerinden başarıyla mezun olan adaylar aranır.

Enerji mühendislerinin çalışma koşulları nasıldır?

Enerji mühendisleri farklı alanlarda görev alır. Laboratuvar ortamında veya raporların yazılması, projelerin tasarlanması için ofis ortamında görev alır. Çalışma süreleri işveren kurumlara ve proje süresine göre değişebilir. Enerji mühendisi olarak görev almak istiyorsan Kariyer.net üzerinden iş ilanlarını inceleyerek kendi şartlarına uygun olan iş ilanına başvuru yapabilirsin.