855

Engelli İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sadece engelli ilanlarını göster cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 18 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Engelli İş İlanları

Engelli iş ilanları, hemen her sektörde yayınlanır. Engelliler için birçok alanda istihdam sağlanır. Bu meslek dallarından bazıları kalite kontrol sorumlusu, ofis elemanı, yazılım uzmanı şeklinde sıralanabilir. Kişilerin sahip olduğu engele göre açılan istihdam imkânlarını dilediğin gibi değerlendirebilirsin. Örneğin; görme engelli iş ilanlarını Kariyer.net’ten kolaylıkla görüntüleyebilir ve başvurunu kolaylıkla tamamlayabilirsin. Aynı zamanda zihinsel engelli iş ilanlarına başvurunu yapabilirsin. Sen de işverenlerin talep ettiği özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan bu iş ilanlarına başvurarak kariyer hayatına atılabilirsin.

Engelli İş Olanakları

Güncel engelli iş ilanları, hemen her sektör için yayınlanır. Hizmet, sanayi, bilişim, danışmanlık, ticaret, finans gibi sektörlerde yayınlanan iş ilanları arasından işverenlerin aradığı niteliklere sahip isen başvurunu tamamlayabilirsin. Bu gibi sektörlerde kalite kontrol sorumlusu, ofis elemanı, yazılım uzmanı, çağrı merkezi müşteri temsilcisi, satış danışmanı gibi alanlarda iş ilanları bulunur. Ayrıca depo personeli, büro memuru, üretim işçisi, veri girişi uzmanı, bilgisayar ve veri analizi uzmanı gibi birçok meslek dalında mevcut ilanlara başvuru yaparak kariyerine yön verebilirsin. Türkiye genelindeki iş ilanlarını veya daha da daraltarak engelli iş ilanları İstanbul içeriklerini inceleyebilirsin. Tek yapman gereken mesleğini icra etmek için Kariyer.net üzerinden engelli eleman arayanların yayınladığı iş ilanlarına başvurmak.

Engelli İş İlanları Genelde Hangi Sektörlerde Yayınlanır?

Engelli eleman arayan firmalar; hizmet, sanayi, bilişim, danışmanlık, ticaret, finans sektörlerine istihdam sağlar. Birçok alanda kariyerine yön verebilirsin. Mezun olduğun bölüm, yabancı dil seviyen, eğer yeni mezun değilsen deneyimlerini göz önünde bulundurarak iş ilanlarına başvurunu gerçekleştirebilirsin.

  • Bilişim sektöründe faaliyet gösteren işverenler, veri girişi uzmanı ve bilgisayar mühendisi alımı ile istihdam sağlar. Bu sektördeki işverenlerin üniversite diploması ve yabancı dil gibi şartları bulunur.
  • Hizmet sektörü iş ilanları arasında satış danışmanı ya da depo personeli gibi meslek dalları bulunur. Eğer hizmet sektörü içerisinde yer almak istiyorsan bu iş olanaklarını değerlendirebilirsin.
  • Sanayi sektöründeki işverenler ise işçi ya da üretim uzmanı gibi meslek dallarına istihdam sağlar. Gerekli deneyime sahip olduğunu düşünüyorsan ilanlara başvurabilirsin.

Engelliler için bilişim sektöründeki iş olanakları nelerdir?

Engelli iş ilanları Ankara için bilişim sektöründe; veri girişi uzmanı, bilgisayar ve veri analizi uzmanı, sekreter, insan kaynakları (IK) veri giriş uzmanı gibi görevler bulunur. İlanlardaki kriterlere uygunsan mezun olduğun bölüm, yabancı dil seviyen ve deneyimlerini göz önünde bulundurarak iş ilanlarına başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Engelli iş bulma imkanı fazla olan meslek dalları hangileridir?

Kalite kontrol sorumlusu, ofis elemanı, yazılım uzmanı, çağrı merkezi müşteri temsilcisi  gibi iş olanakları bulunur. Engelli personel iş ilanlarına başvurarak sen de bu mesleklerden birini icra edebilirsin.

Engelli iş ilanlarına başvururken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İş ilanlarını detaylı bir şekilde incelemek oldukça önemli. Kendine uygun olan iş için ilanda yer alan iş tanımını ve nitelikleri incelemek, engelli iş ilanlarına başvururken dikkat edilmesi gereken hususların başında gelir. Örneğin; bazı kurumların eğitim kriteri olabilir. Lisans ya da ön lisans gibi farklı eğitim kriterlerine uygun olman gerekebilir. Bunun yanı sıra başvuracağın sektörde daha önce deneyim kazanıp kazanmaman da başvuru sırasında ehemmiyet kazanır. Bu nedenle iş ilanlarına başvururken bu tür kriterleri de dikkate alman gerekir. Türkiye genelinde bu detaylara bakarak dilediğin iş ilanına başvurabilirsin. Örneğin; İzmir’de ikamet ediyorsan Engelli iş ilanları İzmir şehrinde de bulabilirsin.

Türkiye’de engelliler için iş imkanı fazla mıdır?

Türkiye genelinde engelliler için pek çok istihdam alanı bulunduğunda dolayı iş imkanları oldukça fazla denebilir. Engelli iş ilanları yeni ve güncellenen iş ilanları ile AVM’de mağazalarda çalışmak üzere satış danışmanı, çeşitli firmalar için çalışan müşteri temsilcisi ilanları, ofis ve büro personeli ilanları bulunur. Çalışma saatleri,  aranan deneyimler gibi niteliklere uygunsan engelli eleman arayanların iş ilanlarına göz atabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Engelli iş ilanları hangi sektörlerde baskındır?

Engelli iş ilanları farklı sektörlerden firmalar tarafından yayınlanır. Birçok sektörde engelli iş ilanları ile karşılaşmak mümkündür. Eğitimden bilişime, üretimden turizme, hizmetten medyaya kadar birçok sektörde engelliler için farklı pozisyonlarda iş ilanları yayınlanır. Kariyer.net üzerinden adaylar engelli iş ilanlarına ulaşabilir. Ayrıca sektör özelinde filtreleyebilir ve kendine uygun ilanları inceleyebilir.

Engelli iş ilanlarında hangi koşullar yer alır?

Her iş ilanında olduğu gibi engelli iş ilanlarında da adaylardan çeşitli kriterleri karşılamaları talep edilir. Ancak talep edilen bu kriterler birçok faktöre göre değişebilir. Genellikle şirketin bulunduğu sektör ve ilan açılan pozisyon çerçevesinde kriterler belirlenir. Örnek olarak, temizlik personeli iş ilanlarında en az ilköğretim mezunu adayların başvuruları değerlendirilirken yazılım uzmanı iş ilanlarında ise lisans düzeyinde mezuniyet şartı aranır. Birçok farklı faktöre bağlı değişen iş ilanlarını Kariyer.net'te bulabilir ve inceleyebilirsin.

Engelli iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Engelli iş ilanlarına başvurmak için bazı koşulları karşılamak gerekir. İşverenlerin adayları bu pozisyonda istihdam etmesi için istediği en önemli kriter engelli raporu olur. Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı ve %40 veya üzerinde olan engellilik derecesine sahip bireyler, bu pozisyonda farklı işlerde istihdam edilir. Aynı zamanda işe girmek isteyen engelli bireylerin çalışabilir durumda olduklarının da engelli raporunda yer alması istenir. Bu kriterleri karşılayabilen bireyler engelli iş ilanlarına başvuruda bulunabilirler.

Engelli iş ilanlarının en yoğun olduğu kurumlar hangileridir?

Engelli iş ilanları dönem dönem farklı kurumlar ve kuruluşlar tarafından farklı pozisyonlar için yayınlanır. Belli bir işçi kapasitesine sahip tüm kurumlar, engelli bireyler için istihdam alanı açar. Tekstil, holding / şirketler grubu, e-ticaret, perakende, bilişim, telekomünikasyon, çağrı merkezi ürün ve hizmetleri, danışmanlık gibi sektörlerde hizmet veren kurumlarda engelli iş ilanları yoğun olarak açılır. Sen de engelli iş ilanlarına başvurmak ve sana uygun iş ilanları hakkında detaylı bilgi almak istersen Kariyer.net’i ziyaret edebilirsin.

notifications İş Alarmı kur