54

Finans Direktörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Finans Direktörü cancel
Gizli Firma
Finans Direktörü
Gizli Firma
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
14 gün
Gizli Firma
Hazine Müdürü
Gizli Firma
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Finans Direktörü İş İlanları

Finans direktörü, şirket veya firmaların finansal çalışmalarını denetlemekle ve mali işlerinin planlamasını yapmakla sorumludur. Finans direktörleri, şirketin mali kararlarında büyük rol oynar. Bu pozisyonda görev yapan kişilerin belirlediği stratejilere ve planlamalara göre adım atılır. Tüm bu nedenlerden dolayı şirketlerde büyük ve önemli sorumlulukları vardır. Sen bu alanda yetkinliğe, tecrübeye ve eğitime sahipsen, finans direktörü olarak farklı sektörlerde çalışma imkânı bulabilirsin. Pek çok şirketin kariyer.net’te yayınladığı güncel finans direktörü iş ilanlarına bakarak eğitim ve kriterlerine uygun olanlarını inceleyip, başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Finans Direktörleri Ne İş Yapar?

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalarda görev alan finans direktörlerinin iş tanımları oldukça kapsamlıdır:

  • Finans direktörleri, bir şirketin finansal ve mali işlerinin düzenli bir şekilde ilerlemesini sağlar.
  • Bulunduğu şirketin bütçe planlamasında görev alır.
  • Değişen iş koşullarına ayak uydurarak şirketin kaynaklarının doğru zamanda, doğru yerde kullanılmasını sağlar.
  • Bulundukları ay, yıl ve gelecekteki süreç için finansal projeksiyonlar hazırlar, tahminler ortaya koyar.
  • Şirketin performansının, bu stratejiyle paralel gidip gitmediğinin belirler.

Finans direktörü arayan firmaları kariyer.net’ten inceleyerek iş tanımları hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsin. Finans direktörü pozisyonunda çalışacak olan kişiye pek çok şirkette ihtiyaç duyulduğundan, iş tanımları bu şirketlerin faaliyet gösterdiği alanlara göre de değişiklik gösterebilir. 

Finans Direktörü Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Finans direktörü olmak için belirli bir eğitim seviyesi, bilgi birikimi ve tecrübe gerekir. İlk olarak üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak şarttır. Üniversitelerde dört yıllık eğitim veren; iktisat, işletme, maliye, ekonomi ve ekonometri gibi bölümlerde eğitim gördükten sonra en az lisans derecesi ile mezun olman beklenir. İlgili bölümlerde yüksek lisans yapmış olman iş başvurusu sürecinde avantaj sağlar. Finans ve mali hizmetler sektöründe deneyim kazanman da direktör pozisyonuna erişmen için oldukça önemlidir. Şirketler, finans direktörü olarak işe alacağı kişinin, aldığı eğitimlerin dışında deneyimine de oldukça önem verir. Öte yandan finans direktörlüğü alanında kendini geliştirmek için sertifikalı eğitim programlarına da katılabilirsin. Ayrıca, mesleki alanda finans direktörleri birçok sunum ve rapor hazırlandığından MS Office programlarını da iyi bilmeleri önemlidir. Gerekli eğitimlere ve belgelere sahipsen finans direktörü iş ilanlarına başvuru yaparak bu alanda çalışma şansı elde edebilirsin. 

Finans direktörünün görev ve sorumlulukları nelerdir?

Finans direktörleri öncelikle bulunduğu şirketin bütçe planlamasından sorumludur. Şirketin finansal ve mali işlerinin yasal olarak mevzuata uygun ilerlemesini sağlar. Piyasa analizlerine göre finansal stratejiler ve planlamalar oluşturur. Şirketin nakit akışı ve finansal işlemlerine göre mali durumu ile raporlar hazırlar. Hazırladıkları raporları yönetim kuruluna sunum olarak gerçekleştirir. Mali işlemlerle ilgili faturalama, bordro gibi belge ve evrakların kontrolünü gerçekleştirir. Borçlanma, vergilendirme ve hisse senedi gibi bir çok mali konuda şirket politikalarını uygular. 

Finans direktörü olarak nerelerde çalışabilirim?

Finans direktörleri, farklı sektörlerde faaliyet gerçekleştiren şirketlerin başarısında büyük rol oynar. Bu yüzden çalışma alanları oldukça geniştir. Hemen hemen her sektörde finans direktörü olarak çalışma imkânın vardır. Hem kamu kurumlarında hem özel kuruluşlarda istihdam oldukça fazladır. Yatırım danışmanlık şirketlerinde, bankalarda, hayır kurumlarında, finansal şirketlerde, üretim tesislerinde, uluslararası şirketlerde, perakende işletmelerinde, üniversitelerde veya sağlık kurumlarında iş olanağı bulman mümkündür. Kariyer.net’te finans müdürü iş ilanları İstanbul gibi seçeneklerde yer alan firmaları araştırararak çalışma sahalarını ve sektörlerini öğrenebilirsin.  

Finans direktörlerinin çalışma koşulları nasıldır?

Finans direktörlerinin çalışma koşulları firmalara ve işin niteliğine göre farklılık gösterir. Genel olarak kapalı alanda, ofis ortamında ve tam zamanlı çalışma düzeninde görev yaparlar. Dönemsel yoğunluklara göre çalışma saatlerinde farklılıklar görülmesi mümkündür. Finans müdürü iş ilanları Bursa özelinde yayınlananları inceleyebilir, ilgili firmaların çalışma koşulları hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsin.

Finans direktörü olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Finans direktörü olmak için öncelikle kuvvetli iletişim kurabilme yeteneklerine sahip olman beklenir. Mesleki olaraksa finanslar tabloları hazırlayabilmeli ve analiz edebilmelisin. Liderlik vasfının ve ikna kabiliyetinin yüksek olması da finans direktörlerinde aranan kriterlerdendir. Raporlama ve sunum yeteneklerinin gelişmiş olması firmalar tarafından talep edilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Finans direktörlerinin maaş kriteri nasıldır?

Finans direktörlerinin maaş kriterleri belirli etkenler doğrultusunda farklılık gösterir. Bu faktörlere birçok unsur örnek olarak verilebilir. Çalışılan kurum, iş deneyimi, tecrübe, eğitim durumu, yabancıl dil seviyesi gibi unsurlar maaş kriterlerine etki eder. Devlete bağlı kurumların maaş kriterleri özel kurumların maaş kriterlerine göre birçok farklılık gösterdiği söylenebilir. Bunun yanı sıra finans direktörü olarak çalışılan şehirde maaş kriterlerine belli bir oranda etki eder. Finans direktörü maaş kriterlerine etki eden en önemli unsurlardan biri de iş deneyimi ve tecrübedir. Finans direktörlüğü konusunda fazla deneyime sahip olman sana maaş konusunda olumlu avantajlar sağlayabilir.

Bir finans direktörü hangi özellikleri taşımalıdır?

Finans direktörü olmak istiyorsan taşıman gereken birçok özellik bulunur. Finans direktörü olan kişiler, yoğun stres altında çalışabilmeleri gerekir. Liderlik vasfın asahip olması oldukça önemli olan özelliklerden biridir. Analitik düşünme yönünün kuvvetli olması gerekir. Raporlama ve sunum yapabilmek için özgüveninin olması gerekir. Özgüvenin olması sözlü ve yazılı iletişim becerisine katkı sağlar. MS office programlarını bilmeli ve hakimiyetinin bulunması gerekir. Bunların yanı sıra finansal tablo hazırlayabilme ve analizini gerçekleştirebilmen gerekir. Ayrıca erkek finans direktörü adayı isen, askeri yükümlülüğünün bulunmaması da gerekir. Finans direktörü olmak için tüm bu özelliklere sahip olman oldukça önemlidir. Bu özellikleri taşıyabilmek sana birçok iş imkanı sağlayacaktır.

Nasıl finans direktörü olunur?

Finans direktörü, bütçe planlamasına yardımcı olur. Borç, vergilendirme, hisse senedi, elden çıkarma gibi şirket politikalarını yerine getiren ve uygulayan kişi genel olarak finans direktörüdür. Finans direktörü olmak istiyorsan öncelikle bazı eğitimleri tamamlaman gerekir. Finans direktörü olmak için herhangi bir üniversitenin 4 yıllık bazı bölümlerinden mezun olmalısın. Bu bölümler genel olarak iktisat, işletme, maliye, ekonomi, bankacılık gibi lisans bölümleridir. Bunların yanı sıra finans ve mali hizmetler sektörlerinde belli bir düzeyde deneyim de edinmen oldukça önemlidir. Şirketler finans direktörü olarak atayacağı kişinin eğitimin yanı sıra deneyimine de önem verir. Bu bölümlerden herhangi birini okur, eğitimini tamamlar ve deneyim edinirsen finans direktörü olabilirsin.

Finans direktörlerinin çalışma alanları nelerdir?

Finans direktörleri birçok alanda iş imkanına sahip olan mesleklerden biridir. Günümüzde her geçen gün şirket sayılarında artış görülür. Artan şirket sayısı sayesinde finansal direktörlere olan ihtiyaç da artar. Devlet kurumlarından özel şirketlere, bankalardan kamu kuruluşlarına, çok uluslu şirketlerden küçük şirketlere kadar birçok alanda finans direktörüne ihtiyaç vardır. Finans direktörüne olan ihtiyacın artması birçok alanda iş imkanı sağlar. Gittikçe artan finansal düzen konusu da finans direktörlerine olan ihtiyacı arttır.

notifications İş Alarmı kur